הנאשמת ברצח עם בני משפחתה בעת הגעתם למלון כפי שתועדו במצלמות האבטחה

הוגש כתב אישום כנגד האם שהטביעה את בנה התינוק במלון "מיעמי"

חקירת משטרת ישראל בעקבות מותו של תינוק בן ארבעה שבועות, ומעצרה של אמו שהוארך מעת לעת לטובת החקירה הסבוכה בה מסרה החשודה גרסאות שונות, הבשיל לכדי כתב אישום חמור שהוגש היום (חמישי) באמצעות פרקליטות דרום לבית המשפט המחוזי. העמדתה לדין מוטלת בספק עקב חוות דעת פסיכיאטרית

פורסם בתאריך: 26.4.18 10:06

     

בתום חקירה רגישה תוך איסוף עדויות רבות, ולאחר שגובשה תשתית ראייתית כנגד החשודה במעשה, פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד תושבת ירושלים בגין רצח בנה התינוק ע"י הטבעתו באמבט ג'קוזי בעת ששהו לצורך חופשה במלון באשדוד בתחילת חודש אפריל.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד קרן שטרית, עולה כי בתאריך 1/4/18 הגיעה הנאשמת עם בעלה ושני ילדיה, קטין כבן 7 והמנוח, תינוק בן כחודש ושבוע, לנפוש במלון "מיעמי" באשדוד. יחד עם בני הזוג הגיעו בני משפחה נוספים ובהם אימה של הנאשמת.

בתאריך 2/4/18, לאחר השעה 12:00, מילאה הנאשמת מים באמבט הג'קוזי בחדר, ובסמוך לאחר מכן, פשטה את בגדיה ואת בגדי המנוח ונכנסה יחד עמו אל תוך הג'קוזי, כשהיא מחזיקה אותו בידיה. באותה העת ישן בעלה במיטה שבחדר. בשלב כלשהו, שחררה הנאשמת מאחיזתה את התינוק המנוח במי הג'קוזי, כשראשו של המנוח מתחת למים, והוסיפה לשבת בג'קוזי, בשעה שהמנוח טבע במים.

בסמוך לאחר מכן, יצאה הנאשמת מהג'קוזי, כשהיא מותירה את המנוח לבדו במים. לאחר מספר דקות, חזרה הנאשמת ונכנסה לג'קוזי, כשכל העת גופו של המנוח צף במים. במהלך המעשים המתוארים, במספר הזדמנויות, נקשו בדלת החדר אימה של הנאשמת ובנה הקטין, אך הנאשמת לא פתחה את דלת החדר, ופעם אחר פעם קראה לעברם "לא עכשיו" או מילים בדומה לכך, על מנת שלא יפריעו לה במעשיה. בסמוך לאחר מכן, קראה הנאשמת לבעלה, אשר התעורר משנתו, קם מהמיטה וניגש לעבר הג'קוזי, כשבאותה עת, המנוח צף במים שבג'קוזי כשפניו כלפי מטה.

אימה של הנאשמת, שנכנסה באותה עת לחדר, הבחינה במתרחש ושלפה באופן מיידי את המנוח מהמים, כשהוא איננו נושם. אימה ובעלה של הנאשמת ניסו לבצע החייאה במנוח והזעיקו במקביל את כוחות ההצלה אל המקום.

עם הגעת כוחות ההצלה לחדר במלון, היה המנוח ללא דופק וללא נשימה, וכוחות ההצלה ביצעו במנוח ניסיונות החייאה נוספים, אשר לאחריהם, הובהל המנוח אל בית החולים "אסותא" שבאשדוד, שם נקבע מותו, כתוצאה מטביעתו במי הג'קוזי, אשר גרמה לפגיעות בריאות.

הנה קצין אח"מ (חקירות ומודיעין) במשטרת אשדוד, רפ"ק סרגי פדרנקו) מסביר על חקירת המשטרה בנושא:

"מדובר באירוע טראגי ובחקירה שחייבה רגישות יתרה על מנת להגיע אל חקר האמת בדרך המקצועית ביותר וללא פגיעה בשמם הטוב של חפים מפשע", נמסר מהמשטרה.

הפעוט במסע הלוויה. צילום: זק"א

 

מחקירת המשטרה האירוע עולה כי הוריו של הפעוט המנוח הגיעו אל בית המלון באשדוד בליל האירוע וקיבלו לידם חדר ובו ג'קוזי. בשעת צהריים מוקדמת הוזעקו למלון כוחות הצלה בעקבות טביעתו של המנוח והוא פונה תוך מאמצי החייאה אל בית החולים בעיר אך שם נקבע מותו.

חוקרי המשטרה שהחלו בחקירת המקרה התעורר חשדם ואמו של הפעוט נעצרה ובחקירתה הראשונה שמרה על זכות השתיקה. כבר באותו היום, בחקירה נוספת שנערכה לה, סיפרה לחוקריה כי "השכינה משכה את התינוק לתוך המים". בעדותה מסרה כי נכנסה לג'קוזי יחד עם בנה הפעוט על מנת לקלח אותו. בשלב מסוים, לדבריה, התגלתה לה השכינה ומשכה את התינוק לתוך המים. עוד ציינה כי בשלב זה עזבה את אחיזתה בו ואפשרה לבנה הפעוט לטבוע בטענה כי הוא צריך להיות "מלך המשיח" ולגדול.

כבר בהמשך לחקירה זאת ערכה האם החשודה שחזור כשהיא מלווה בחוקרי המשטרה על שהתרחש כפי שמסרה בעדותה שם אף קשרה את בעלה למיוחס וזה נעצר אף הוא על ידי המשטרה והועבר לחקירה בה עלו סתירות בין העדויות שנאספו מהאם החשודה ומחמתו. בשלב מסוים הודה האב החשוד כי בדה חלק מהדברים בעדותו בטענה כי ניסה לגונן על רעייתו ובשלב זה מסר גרסה מהימנה יותר.

עדות קשה נוספת אותה גבו חוקרי המשטרה הייתה מאמה של החשודה ששהתה אף היא במלון. לדבריה ניגשה פעמיים לחדר במהלך שעות הבוקר אך כניסתה נדחתה כל פעם בטענה אחרת. בפעם השלישית נפתחה לה הדלת והבחינה באבי הפעוט יושב ובוכה וכי התינוק נמצא בתוך המים. בשלב זה היא לא איבדה עשתונות ומיד הוציאה את הפעוט מהמים והחלה בביצוע פעולות מצילות חיים בסיסיות ובמקביל הורתה לאבי הפעוט לזמן את כוחות ההצלה.

עו"ד רועי ברואנר המייצג את האם מסר עם החלטת המשטרה להגיש הצהרת התובע: "המשטרה הגישה בקשה להארכת מעצר לצורך חקירה, וברגע שהתברר שהבקשה תדחה, כי החקירה למעשה הסתיימה, נעשה מחטף והגישו הצהרת תובע, על מנת להרוויח זמן בתקווה שעד יום חמישי תהיה חוות דעת. למעשה, הוגשה הצהרת תובע, למרות שאין התובע יכול להגיד בוודאות כיצד נפטר התינוק. למעשה-שתי הבקשות סותרות אחת את השנייה".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר