גלבר

גלבר לאחר חשיפת הפרשה: לא פורשת

בידיעות אחרונות פורסם הבוקר שגלבר הציעה לכאורה לאיש עסקים שביקש להשקיע באשדוד לסייע לה במימון קמפיין הבחירות שלה בתמורה לסיוע בפרויקטים של בנייה בעיר אם תיבחר לראשות העיר וכי הדברים הוקלטו. מטה הבחירות של גלבר בתגובה: "הלן לא תסיר את מועמדותה, היא אישה שומרת חוק"

פורסם בתאריך: 25.5.18 08:24

     

הבוקר נחשף על ידי כתב ידיעות אחרונות, אלי סניור, תיעוד שיחות בין חברת המועצה המתמודדת לראש העיר ובין איש עסקים מהם משתמע לכאורה שגלבר, מציעה לאיש עסקים לתמוך כלכלית בהתמודדותה בבחירות, בתמורה לסיוע בעסקיו לכשתיבחר.

בקרוב נחשוף: לחשיפת האשמותיהם של פרקליטי בן זקן ולפיהן גלבר עברה עבירות פליליות ויש בידיהם "ראיות חפציות" >>

גלבר מוכרת כבר שנים באשדוד כאופוזיציה לוחמת לראש העירייה הנוכחי יחיאל לסרי, וכמי שניהלה לא אחת מאבקים נגד תוכניות בנייה גדולות בעיר, בעיקר של איש העסקים ג'קי בן זקן. אחת מהן היא תוכנית הבנייה של פרויקט "סגול" במתחם הסטאר סנטר שם אמורות להיבנות 650 יחידות דיור. לטענת גלבר, היא עתרה לבית המשפט כדי לעצור את התוכנית בגלל פגיעה באינטרסים הציבוריים, ובית המשפט הורה להחזיר את התוכנית לדיון נוסף בוועדה המחוזית. מאז ההקלטות התוכנית אושרה בוועדה המחוזית.

שיא חדש ביריבות בין השניים: בן זקן, גלבר. צילום: אורי קריספין

מה עומד מאחורי ההתנגדות לסגול?: בן זקן, גלבר. צילום: אורי קריספין

מההקלטות עולה לכאורה שגלבר, שהיא חברת הוועדה לתכנון ובנייה בעיר ואמורה להישמר ממצבים של ניגוד עניינים, נפגשה עם איש עסקים בשם ולדימיר שביקש להשקיע באשדוד, וביקשה ממנו לסייע לה במימון קמפיין הבחירות שלה. בתמורה, לכאורה, היא הציעה לו סיוע בפרויקטים של בנייה בעיר לאחר בחירתה, וניסתה לחבר בינו לבין אנשי עסקים נוספים.

כך למשל, באחת השיחות ביניהם מציעה גלבר לוולדימיר להעביר אליו תוכניות שיכולות לעניין אותו, וממליצה לו להמתין שנה עד שתיכנס לכס ראש העירייה.


רוצים להתעדכן ראשונים? להורדת היישומון (אפליקציה) של כאן דרום אשדוד:

להורדה באנדרואיד

להורדה באייפון


תמלול השיחות:

ולדימיר: "אני אשמח… השאלה אם זה תהליך מסודר או שאני צריך את הקשרים הנכונים פה בזה".

גלבר: "היום אתה צריך את הקשרים, אבל לא יהיו לך את הקשרים כי הם סגורים מאוד. אבל כן, תדע, שאם יש משהו שמעניין אותך, אני במילא עושה את כל הפעולות כדי לעצור את זה לפחות עוד שנה וחצי, עד שאני אוכל לשנות את זה".

 

בשיחה נוספת ביניהם מעלה גלבר את הצורך שלה בסיוע כלכלי בקמפיין הבחירות שלהערכתה יעלה כשלושה מיליון שקלים.

 

גלבר: "תעשה לי טובה, תסייע לי, כי אני באמת מעדיפה אנשים מבחוץ ולא מבפנים".

ולדימיר: "כן".

גלבר: "גם יהיה קל יותר בתור ראש עיר".

ולדימיר: "ברור, ברור".

גלבר: "בכל מקרה, אם לא ראש עיר, אתה יודע, קח את הסיכון, לא ראש עיר, זה ממלא מקום… היום אנחנו במצב, אני חזקה… זה לא בעיה".

בהמשך אומרת גלבר: "אני בן אדם סרגל. בכמה מבחינתך אתה יכול ככה לסייע?".

ולדימיר: "כן, את…"

גלבר: "מן כמו השקעה כזאת, כמו שאומרים".

צילום אויר של מתחם הסטאר סנטר. משמאל הרצועה שבה מתוכנן הפרויקט: מתוך העתירה הקודמת

צילום אויר של מתחם הסטאר סנטר. משמאל הרצועה שבה מתוכנן הפרויקט: מתוך העתירה הקודמת

כשהם יורדים לפרטים לגבי העברת התמיכה הכספית, גלבר גם מציעה לכאורה לוולדימיר דרכים יצירתיות לעקוף לכאורה את חוק מימון הבחירות. חלק מהמידע הועבר כבר לאנשי המודיעין ביחידת להב 433 של המשטרה שהחלו לבדוק את הנושא.

נזכיר כי אתמול בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע הורה למחוק את העתירה החדשה שהגישו הלן גלבר ואלון חסן כנגד אישורו של פרויקט סגול והטיל עליהם תשלום הוצאות בגובה 11 אלף שקל.

לאחרונה, פורסם באתר זה כי פרקליטי בן זקן האשימו את גלבר בפלילים, כאשר שלחו לה מכתב והודיעו: “לאחרונה הגיעו לידנו ראיות חד משמעיות המאששות את חששות וחשדות מרשותינו האמורות ומצביעות על התנהלות פסולה של מרשתכם, בקשר עם בחישתה בפרויקטים שונים של מרשותינו”.
עוד נטען, “מהראיות החפציות המצויות בידי מרשותינו עולה לכאורה כי התנהלותה הפסולה של מרשתכם אף גובלת בפלילים וכוללת מעשים לא חוקיים, כל זאת, בין היתר, לשם קידום מעמדה האישי כחלק מהיערכותה להתמודד על ראשות העיר אשדוד”.

ממטה הבחירות של הלן גלבר נמסר בתגובה להקלטות:

"הלן גלבר היא כיום על פי הסקרים המועמדת המובילה בבחירות לראשות העיר אשדוד, לאחר התרסקותו של ראש העיר לסרי בקרב הציבור האשדודי. התרסקותו הצפויה של לסרי יצרה איום מיידי על מקורבו ג'קי בן זקן שהחל לשלוח מכתבי איומים לחברת המועצה שפעלה כדי למנוע השתלטותו על השטחים הציבוריים. בסמיכות כרונולוגית מטרידה נשלחו מתחזים כמזימה רקוחה מספרי המאפייה הסיציליאנית.

למיטב הבנתנו, כבר לפני שנה וחצי נשלחה להלן מתחזה במסווה של סטודנטית וביקשה את עזרתה של הלן עבור תיזה שהיא עושה על השחיתות ברשויות המקומיות, הלן סייעה בידה ברוחב לב והציגה בפניה את כל החומרים שקיימים אצלה בנושא. אותה מתחזה, הכירה להלן מתחזה נוסף, קרוב משפחתה לטענתה שרוצה לעזור להלן לאחר שהתרשם מהפעילות הציבורית שלה. המתחזה הציג את עצמו בצורה מושלמת כמשקיע נדל"ן מחו"ל המחפש להשקיע ולפתח את אשדוד. בדיוק כמו שהיא עושה מול כל אחד הרוצה לתרום לפיתוח אשדוד הלן הציגה לו במשך תקופה ארוכה אפשרויות השקעה שונות הקיימות באשדוד.לאחר תקופה ארוכה מאוד של קשר ובדיקות מצידו. הודיע להלן שהוא לא יכול להשקיע באשדוד. הלן הבהירה לו שהיא מבצעת הכל על פי חוק וכי על פי חוק מותר לה אך ורק לקבל ממנו הלוואה בריבית של 4% כפי שנקבע על ידי מבקר המדינה ואף העבירה לו את חשבון התרומות המפוקח על ידי מבקר המדינה לצורך הזרמת ההלוואה. כמובן שבאותו רגע שבו הבינו שהתכנית שלהם נכשלה, צוות המתחזים ניתק מגע, הטלפונים נותקו ומובן מאליו ששום כסף לא עבר לשום מקום.

הלן אשה שומרת חוק. בישראל מועמדים לוקחים הלוואות למימון הבחירות בריבית של ארבעה אחוז כי הם מקבלים את מימון הבחירות חודשים לאחר הבחירות. יש לציין כי אסור למועמדים גם אם יכלו, לממן את הבחירות מכיסם.

אותם גורמים מתחזים עלומים המבקשים להטות את הבחירות ולהשחיר את פניה של גלבר נקיית הכפיים הוציאו מספר משפטים בודדים מהקשרם מתוך שיחות ארוכות שנמשכו כשנה וחצי וכך מבקשים לפגוע בהלן ולהטות את הבחירות אך האשדודים הם ציבור חכם המכיר מהעבר תכסיסים מסוג זה של הגורמים המעורבים.

נחזור אל ג'קי בן זקן ולסרי. הלן הגישה בשנה האחרונה שלוש תלונות במשטרה על איומים מצד ג'קי בן זקן כולל את האחרונה רק השבוע על איומים לאור פעילותה הציבורית לשמירה על האינטרס הציבורי,. דלתות ביתה נמרחו בדם, נשלח איש מארגון פשע מוכר לאיים עליה ועוד מקרים רבים שהציבור האשדודי מכיר. גקי בן זקן מנסה לטעון כי הלן מתנגדת לפרויקט סגול משיקולים פוליטיים, רק שההתנגדות החלה שנים לפני מועמדותה.

היום הגיעה הסיומת של הניסיון העברייני של אותם גורמים לפגוע בהלן. ג'קי בן זקן מבועת מהחומרים שגילה שיש בידי הלן ובלי שום ספק עלולים להחזיר אותו שוב אל מאחורי הסורגים. כאשר בוחנים את התמונה המלאה הנשקפת כאן ואת מערך האינטרסים הכולל, ברור מי הטובים ומי הרעים בסיפור. תושבי אשדוד אינם טיפשים. בימים האחרונים הסתובבו אנשיו של בן זקן וטענו כי עומדת ליפול פצצה בעיר שתביא להסרת מועמדותה של הלן. זה כמובן לא יקרה. תכסיסים מעין אלו רק מחזקים את הלן להמשיך בהגנה על תושבי אשדוד, ולא יסיטו אותה מהדרך אל ראשות העיר".

שאלנו את מטה הבחירות: האם הלן גלבר, שמבקשת להצטייר לוחמת בשחיתות, תסיר מועמדותה בעקבות החשיפה?

"לא".

בתגובה לפרסום הפרשה של גלבר ולפיה הנושא הועבר ליחידת להב 433, נמסר מהמשטרה: "איננו מוסרים פרטים בדבר קיומן או אי קיומן של חקירות ואין בכך כדי לאשר או להפריך את עצם קיומן. הפרסומים ככל שיהיו בנושא זה הינם באחריות המפרסם".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר