אילוסטרציה גנים

בשורות טובות: ניצחון לילדים האלרגיים בבג"צ 

תיקון צודק, סוף לאפליה: הורים לילדים הסובלים מאלרגיות מסכנות חיים נדרשו לממן סייעת, שופטי בג"ץ קבעו כי מדובר בהחלטה מפלה; חוזר המנכ"ל יעודכן תוך 30 יום

פורסם בתאריך: 18.9.17 15:41

לפני כשבוע דיווחנו לכם על מחאת ההורים לילדים אלרגים בעיר אשדוד. אותם ילדים הלומדים בגנים ובכיתות א'- ב' הופתעו לדעת כי הם לא זכאים לסייעת מלווה בשעות פעילות הצהרון. יתרה מכך, ההורים הם שצריכים לממן את הסייעת, מאחר ומשרד החינוך מממן סייעת רק לאורך יום הלימודים עצמו. ענץ כץ, אמא לילד עם אלרגיה לחלב אמרה לנו אז: "אמרו לי חד משמעית לא מכניסים ילדים ילדים עם אלרגיות לגן. אנחנו כמה אמהות, אצלנו האלרגיה היא לחלב, אבל יש גם אמהות עם אלרגיות לבוטנים, ביצים וכו. שתביני עלות של סייעת רפואית כפי שמעתה מתחייב היא בין 40-60 לשעה. 3 שעות ביום זו הוצאה מטורפת ( בחודש: 2,700-4,200 ש"ח)" אלא שהיום בג"צ קבעו כי מדובר בהחלטה מפלה, כך הוחלט שהדרישה הלא שוויונית תבוטל וחוזר המנכ"ל יותאם לכל הצהרונים.

בסוף חודש שעבר הוגשה עתירה לבג"ץ בשם עמותת יה"ל (העמותה לאלרגיות מזון) ובשם הורים לילדים אלרגיים, שנתקלים בסירוב להשתתפות ילדיהם במסגרת הצהרונים, והיום (שני) התקיים הדיון בעניין. העתירה הוגשה נגד משרד החינוך, משרד הכלכלה, משרד האוצר, משרד הרווחה ועוד 15 רשויות מקומיות ועוסקת בהדרה של ילדים הסובלים מאלרגיות מסכנות חיים ממסגרות הצהרונים המופעלות ברשויות המקומיות השונות (קרדיט: מעריב).
לאחר הנצחון אמרו בעמותת יה"ל (העמותה לאלרגיות מזון) :"החל מרגע זה יבוטל הנוהל המפלה בו נדרשו הילדים האלרגיים לממן סייעת פרטית או לחילופין להיות מודרים מהמסגרת!
הצהרת משרד החינוך שקיבלה תוקף ע"י בגצ מבהירה באופן חד משמעי כי על הצהרונים, שכאמור מפוקחים היום ע"י משרד החינוך, יחול חוזר מנכל משרד החינוך הקובע נהלים ברורים ומסודרים להתאמת המסגרת גם לילדים האלרגים.
משרד החינוך התחייב גם להקים מוקד טלפוני לטיפול בפניות פרטניות .
עמותת יהל, העמותה לאלרגיות מזון: "אנחנו שמחים שגם שופטי בג"צ התייחסו בדברם לחשיבות שבעתירה ואימצו את הצהרת משרד החינוך. החל מרגע זה ילדים אלרגים לא יופלו במסגרות הצהרונים".

     

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר