אלמוזלינו רייז. צילום: דודו קקון
אלמוזלינו רייז. צילום: דודו קקון

נשים חזקות יש בכל המגזרים

חברת המועצה והממונה על קידום מעמד האשה בעיריית אשדוד בטור מיוחד לרגל יום האשה הבינלאומי החל היום, 8 במרץ

פורסם בתאריך: 8.3.19 10:24

     

אני מאוד שמחה וגאה לייצג, ביום הזה, את נשות העיר כממונה על המשרד לקידום מעמד האישה באשדוד.

השנה, זו תהיה הפעם הראשונה שבה יש ממונה, נציגת ציבור, שמייצגת 51% מאוכלוסיית העיר, ואפשר לומר בגאווה, שאשדוד הצטרפה ליתר הערים המובילות שממנות נציגת ציבור שממונה על קידום מעמד האישה.


האמת, שהרבה אנשים ששוחחתי איתם לא מבינים למה בכלל צריך את המשרד לקידום מעמד האישה, ולמה צריך לציין את יום האישה הבינלאומי. אומרים לי, בבדיחות הדעת, מה עם הגברים?.

אז קודם כל, העובדות היבשות מציגות כשל שוק בכל הקשור לשוק העבודה ולייצוג פוליטי של נשים. 60% מבין המשתכרים עד שכר המינימום הן נשים; כ-65% ממקבלי השלמת הכנסה הן נשים; כ-60% מהמובטלים באשדוד הן נשים; בכ- 88% מהמשפחות החד הוריות באשדוד עומדת בראשן אישה.

ושלא נדבר על התת ייצוג בשלטון המקומי – הגם שהשנה הכפלנו את כוחנו, אנחנו, הנשים עדיין מהוות 20% ממועצת העיר אשדוד. 6 מתוך 29 חברים.

הייצוג הנשי הוא מהותי לאור החשיבות בגיוון הדעות ובמתן ייצוג הולם למי שמהוות מחצית מתושבי העיר. אבל לא רק.
כבר הוכח במחקרים אמפיריים שהיעדרן של נשים מהשלטון המקומי פוגעת בביצועיו הכלכליים של הארגון. חד וחלק. נוכחות נשית נמצאה כבעלת השפעה מובהקת להגדלת ביצועי הארגון.

לכן, ביום חשוב זה אני קוראת לכל חברי המועצה, כל אחד לפי התחום עליו הוא ממונה, וכן למנכלים של התאגידים העירוניים – ממשו את חזון ראש העיר שאשדוד תהיה עיר ידידותית לנשים.

כשאני אומרת עיר ידידותית לנשים אני מתכונת למהות, שנדאג לכך: שתקציב העירייה ייבחן בראיה מגדרית; שנבדוק ונבחן האם בשדרה הניהולית שלנו יש ייצוג הולם של נשים, ונמנה דירקטוריות ונציגות ציבור בתאגידים ובוועדות השונות; שהתכנון והבינוי בעיר שלנו יתחשב גם בצרכים המגדריים; ויש עוד המון דוגמאות; כי השינוי והשוויון יגיע רק מדוגמא אישית שלנו.

אני מבחינתי אתן לכם את הכלים והידע המקצועי, הן למגזר החילוני מסורתי והן למגזר החרדי. כי נשים חזקות יש בכל המגזרים. אבל אני גם אבקש (ויש לומר שאני כבר מקבלת) את הסיוע ושיתוף הפעולה שלכם בנושא.

בנוסף, יחד עם היועצת לקידום מעמד האישה, אהובה עמרם, אנו: נמשיך לקדם את הערך של שוויון בהזדמנויות בין המינים מהגיל הרך; נחזק ונטפח את הדור הצעיר שלנו
נערוך איגום משאבים ונחבר את כל הארגונים שפועלים למען קידום והעצמת נשים על מנת שנעבוד בשיתוף פעולה יעיל ופורה; נפעל להעלאת המודעות ולמיגור האלימות נגד נשים; נערוך קורסי מנהיגות לנשים וניתן להן את הכלים להשפיע ולחברן לעשייה הקיימת בעיר; נקדם נשים ללימודים אקדמאיים ולקורס דירקטוריות; נמשיך לתמוך בנשים עצמאיות בעלות עסקים קטנים.

 

יש עוד תכניות אבל אני לא אגלה את כל הסודות. ולסיכום, נפעל ככל הניתן לכך שכל אישה בעיר אשדוד תוכל לממש את הפוטנציאל הטמון בה. שתהיה לה את הזכות להצביע, ללמוד, לעבוד, לנהל, ליצור, לתרום ולהשפיע על עתיד ילדינו.

ולכל התושבים והתושבות, אני קוראת לכם במעמד מכובד זה, בואו ותצטרפו לעשייה המבורכת, ולהגשמת חזון ראש העיר.אני הקול שלכן בעירייה.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר