קסניה סבטלובה באירוע נובי גוד

צאצאי המכבים לא יכולים לרעוד מפחד מעץ ירוק

אומרים שמי שמאמין לא מפחד, מה הפחד הקמאי והאובססיבי הזה מפני הנוביגוד? מי שדורש כבוד למסורת היחודית שלו, שיתן כבוד למסורות של כלל יהודי קיבוץ הגלויות שהגיעו לבית הלאומי בישראל

פורסם בתאריך: 12.12.18 11:03

מדהים לראות איך מדי שנה קמים יהודים צאצאי המכבים, הרועדים למראה עץ ירוק ומקושט המאיים על מורשת מפוארת בת אלפי השנים. נדמה שכל חכמת ישראל והאמונה העזה קורסת ומתרסקת מול העץ המקושט המסמל את חגם האהוב של היהודים מחבר העמים -הנוביגוד, שמסמל את כניסתה של השנה האזרחית החדשה.

בוזי הרצוג וקסניה סבטלובה באירוע נובי גוד

אומרים שמי שמאמין לא מפחד, מה הפחד הקמאי והאובססיבי הזה מפני הנוביגוד? מי שדורש כבוד למסורת היחודית שלו, שיתן כבוד למסורות של כלל יהודי קיבוץ הגלויות שהגיעו לבית הלאומי בישראל.

כבר 4 שנים שאני נאבקת להכניס את המסורת היפה שלנו לציון החגים בישראל ולהטמיע בתודעת הציבור את חג הנוביגוד, חג מסורתי שחגגו היהודים שנים רבות ברוסיה ויקר מאוד לליבם של הישראלים יוצאי חבר העמים. היחס המבוהל והחשוך של מי שמתנגדים לחגיגת השנה האזרחית החדשה הוא של מי שלא מסתפקים רק ברמיסת המורשת התרבותית שלנו אלא גם אינם רוצים אותנו בשום צורה.

לישראלים שעלו מחבר העמים יש זכות מלאה לחגוג את חגם האהוב ולשמוח בו מבלי לספוג עלבונות וקללות. כולי תקווה שעיריית אשדוד לא תכנע לדרישה המגוחכת ותוקיר את המורשת הזו בדיוק כשם שהיא מוקירה את המורשת התרבותית של ישראלים שהגיעו לכאן מתפוצות אחרות

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

3 תגובות
 1. אני.

  כל הכבוד אני מכבד את העליה הרוסית אנשים טובים ונעימים ישרים ונוחים. אבל למה עדיין אתם לא ישראלים. אני גר באשדוד בבית מרקחת מדברים רוסית בעבודה מדברים רוסית באוטובוס רוסית מלמדים את הילדים רוסית שימשיכו את המסורת לדבר בחברה רוסית. מה גמרנו אתם בארץ תתעוררו חמודים .מי היה מפגין כל שני וחמישי שלח את עמי ויעבדוני זה הדתיים.אז מה הגולם קם על יוצרו. חמודים אוהבים אותכם תהיו ישראלים…

 2. אורן

  פשוט עצוב לקרוא את הכתבה הזאת.. פשוט עולם הפוך.. יהדות חבר העמים הם אנשים טובים אבל לצערנו הם לא מרגישים שום שייכות לעם היהודי.. נובי גוד הוא חג נוצרי.. הנוגד את היהדות..עליתם לארץ ישראל כדי להיות חלק מהתרבות והמסורת היהודית ולא כדי להביא לכאן מנהגים הנוגדים את היהדות.. גם יהדות מרוקו חיו עם המוסלמים אז למה שלא יחגגו את החגים של המוסלמים ?.. זה היה נשמע לכם הגיוני?… אין פחד מעץ ירוק.. יש חשש מהמשמעות שלו.. מהאמירה הפשוטה שאנחנו רואים את עצמנו עדיין רוסים ופחות יהודים..
  הכי מצחיק זה שאם נפנה ליהודי יוצא חבר העמים ונכנה אותו "נוצרי" או "גוי" הוא ייפגע ויכעס.. והשאלה למה? למה להפגע אם אין לך בעיה לחגוג ולחיות את החיים של גוי..תחשבו על זה

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אורן יקר, רבות העדות בישראל המציינות בדרכים שונות את החג המיוחד להן ובכך זוכרות את המאחד והמייחד אותן משאר הישראלים.. על מנת שנוכל ליצור חברה חזקה ומאוחדת עלינו לכבד ולקבל כל עדה ומנהגיה, כי רק מי שיש לו שורשים יכול לצמח גזע חזק וענפים נושאי פירות. אני מפנה אותך לימי תחילת המדינה ו"כור ההיתוך" שלא צלח, הביא כאב גדול וקרע שלא התאחה עד היום.. כל זה קרה כי לא כיבדו את המורשת של כל עדה וניסו להפוך את כולם לצברים (לא מתוך רוע לה, אלא מתוך חוסר הבנה).. זה יקרה בתהליך שיקח עוד דור או שניים.. אתה טוען נגד עולי רוסיה שהם משמרים את השפה והתרבות שלהם.. אני רואה בשמחה את פריחת השפה המרוקאית בזמר ובהצגות וזה נפלא.. מרגע שהעליה הרוסית הגדולה הגיעה (ואני לא יוצאת רוסיה) היא נתקלה בעוינות ובהשפלות נוסח מה שנטען ע"י עולי עדות המזרח..אז למה אתה חושב שהם יכולים להרגיש בבית במדינה, שתושביה לא מקבלים אותם.. כבר נאמר עלינו הישראלים ש"אנחנו אוהבים עליה אבל לא את העולים"..
  בואו נכבד כל עדה וכל אדם באשר הוא, ללא קשר למוצא ולמנהגים שלו ואולי נאמץ את כולם לליבנו (אני, לפחות מאד נהנית לחגוג את כל החגים של כל העדות..?) וכך נהפוך לעם יותר טוב, דוגמה לעמים אחרים, כפי שאנחנו מתיימרים להיות, ללא הצדקה.
  הנובי גוד – שנה חדשה, שאין בו באמת סממנים דתיים, רק דברים שמזכירים..סע באירופה ותראה כבר עכשיו עצי אשוח מלאי שלג, שאנחנו מתפעלים מהם, כשמטיילים שם.. געגועים לנוף ילדות..זה הכל..
  בואו נשנה את השיח, נפתח את הלב לכל חלקי העם הזה, נאמץ את אחיינו מכל עדות ישראל ונהפוך לעם שבחזון מקימי המדינה הזו..

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר