ארכיון: גוררת בנמל אשדוד צילום: פבל טולצ'ינסקי
ארכיון: גוררת בנמל אשדוד צילום: פבל טולצ'ינסקי

פיצול בנמל אשדוד: הנתבים ועובדי הגוררות יועברו לחברת נמלי ישראל

על פי ההודעה מטעם ההסתדרות כ-120 עובדים יועברו להעסקה ישירה תחת חנ"י או חברת בת: "המעבר יבטיח להם ביטחון תעסוקתי"

פורסם בתאריך: 9.12.19 16:17

     

הסכם היסטורי בנמל אשדוד: עובדי הניתוב והגרירה בנמל אשדוד יועסקו על ידי חברת נמלי ישראל, חנ"י, או ישירות או באמצעות חברה-בת, שתקבל בלעדיות על כל הפעילות במרחב הימי.

כך הודיעה לפני זמן קצר ההסתדרות בהודעה משותפת לה, לחנ"י ולנמל.

הסכם עם עובדי מחלקת ים בנמל חיפה: בקרוב באשדוד?

צעד נוסף לקראת השלמת הרפורמה בנמלים: יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד חתם לפני זמן קצר על הסכם היסטורי, המסדיר את מעברם של עובדי מחלקת הים בנמל אשדוד לחברת נמלי ישראל, או חברה בת של חנ"י. על פי ההסכם, העובדים יקבלו אחריות בלעדית על כל שירותי הניתוב והגרירה במרחב הימי של נמלי אשדוד, הכולל את הנמל הקיים ואת נמל הדרום החדש שבנייתו בעיצומה. זאת בדומה להסכם שנחתם בנמל חיפה בחודש אוגוסט האחרון.

ההסכם נחתם בין יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, מנכ"ל חברת נמלי ישראל שלמה ברימן, מנכ"ל נמל אשדוד בפועל איציק כהן ויו"ר איגוד קציני הים אבי לוי.

חתימת הסכם בנמל אשדוד: מימין יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, משמאל יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי. צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

על פי ההסכם, כל פעולות הניתוב והגרירה בנמלים באשדוד ייערכו אך ורק על ידי עובדי חנ"י, וזאת תוך שמירת כל תנאי העסקתם הנוכחיים כפי שהיו בנמל אשדוד והבטחה לתשלום כל התמורות שסוכמו במסגרת "הסכמי 2005".

על פי ההודעה במהלך המו"מ להסכם הושם דגש רב על דאגה לביטחונם התעסוקתי והכלכלי של כ-120 העובדים, שיועברו להעסקה תחת חנ"י: "המעבר יבטיח להם ביטחון תעסוקתי ותמיכה פיננסית של אחת מהחברות החזקות והיציבות במשק, שאף הוסכם כי תישאר חברה ממשלתית ולא תופרט".

 

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר במעמד החתימה: "ההסכם עליו אנחנו חתמנו היום, שלושה חודשים בלבד לאחר ההסכם המקביל בנמל חיפה, הוא ציון דרך משמעותי להשלמת הרפורמה בנמלי הים. אנו שוב מוכיחים כי ההסתדרות אחראית וחזקה והיא שותפה לשינויים ולרפורמות אשר מצליחות להבטיח את השמירה על מעמד העובדים וזכויותיהם ובמקביל גם להוביל מהלכים אשר יביאו לשיפור השירות לציבור – והמשק כולו ירוויח מהם. ההסכם בנמל אשדוד הוא הסכם מצוין ונכון שחשוב ליישמו ואני סמוך ובטוח שבראייה עתידית נבין את הצעד הגדול שאנו עושים פה היום. אני מודה לכל מי שלקח חלק פעיל במו"מ המורכב וסייע להוצאת ההסכם אל הפועל".

מנכ"ל חנ"י, שלמה ברימן: "אנו מברכים את עובדי מחלקת ים על הצטרפותם  לחברת נמלי ישראל. זהו צעד נוסף וחשוב להשלמת הרפורמה בנמלי הים וחיזוק חברת נמלי ישראל כ-Landlord, לטובת המשק הישראלי והציבור כולו. מהלך זה יביא לא רק להתייעלות ולמסחר תחרותי אלא גם להעלאת רמת השירות בנמלים".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי: "הגענו להסכם מצוין שמבטיח לעובדים משרות קבועות ויציבות אצל מעסיק חזק ואיתן שלעולם לא יופרט. למרות החשש הטבעי מהשינוי, אני מאמין שקיבלנו את ההחלטה הנכונה, המקצועית והבוגרת ביותר ואין לי ספק שהיא תוכיח את עצמה לטווח הרחוק. הבטחנו את עתידם הכלכלי והתעסוקתי של כל עובדי מחלקת הים ומשפחותיהם ועל כן אני מברך ומודה לכל מי שסייע לקדם את המו"מ להסכם".

 

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר