הוועדה לביקורת המדינה. יוסף שפירא המבקר. צילום אוליבייה פיטוסי

בעיריית אשדוד תוקפים את המבקר ומכינים עתירה לבג"ץ: "רוצה שתושבי המדינה יעמדו בפקקים"

פורסם בתאריך: 24.6.19 12:19

     

בעיריית אשדוד מגיבים בחריפות לממצאי הדו"ח החמור של מבקר המדינה יוסף שפירא בנושא ניהול פרויקט התחבורה "הגל הירוק", שפורסם היום ב-12 בצהריים.

"עיריית אשדוד", נמסר, "מגישה עתירה לבג"צ כנגד משרד מבקר המדינה לביטול דו"ח המבקר בנושא יישום פרויקט תחבורה ירוקה באשדוד מאחר ועשרות רבות של עובדות, טיעונים ומסמכים שהוגשו לעורכי הדו"ח, אינם מוזכרים בו ולא נלקחו בחשבון כלל ועיקר".

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "אני מיצר על כך שהמבקר מיהר להסיק ולהציג מסקנות כשאנו עדיין בשיאו של תהליך ביצוע פרויקט התחבורה, הזוכה כבר בשלב זה לשבחים מכל גורמי המקצוע העוסקים בקידום תחבורה ציבורית. וזאת, תוך התעלמות מופגנת מנתונים עובדתיים שהוצגו בפני צוות הביקורת. עצם ההתמודדות על הפרויקט כמודל לאומי, ויותר מכך, היציאה לביצועו בסמוך לבחירות האחרונות, מהווים החלטה מנהיגותית שאני גאה בה, מתוך הכרה באחריות שמוטלת עליי כראש רשות בקידום פתרונות לבעיה הלאומית של התחבורה במדינת ישראל, ואני חושש כעת שהדו"ח השגוי  והמטעה הזה, יגרום לאובדן האמון במוסד הביקורת וירתיע ראשי רשויות אחרים מלקחת אחריות דומה. אני משוכנע שאם מבקר המדינה בעצמו יבחן את הסוגיה נוכח העובדות וההוכחות שנציג בפניו, עוד טרם עתירה לבית המשפט, מסקנות הדו״ח ישונו לחלוטין״.

לסרי והמנכ"ל בן עדי בישיבת מועצה. צילום: אורי קריספין

לסרי והמנכ"ל בן עדי בישיבת מועצה. צילום: אורי קריספין

מנכ"ל העיריה אילן בן עדי : "אני עומד על כך שהעירייה ביצעה את כל פעולותיה בפרויקט כשטובת תושבי אשדוד ורק טובתם לנגד עיניה, צר לי שמבקר המדינה בחר שלא להמתין לסיום הפרויקט ולכל הפחות להתייחס למעלה מ1000 עמודים של פרוטוקולים וסיכומים שהועברו אליו , הדבר משול לאפיית עוגה עם מרכיבים חסרים תוך שהמבקר מזדרז להוציאה מהתנור טרם השלימה אפייתה , והתוצאה בהתאם . אנו בטוחים שבג"צ יחזיר את הדברים למסלולם הנכון לאחר יבחן את העובדות והמסמכים".

פרופ' אריאל בנדור. צילום: אמיל סלמן

העירייה שכרה את שירותיו של המומחה למשפט, פרופ' עו"ד אריאל בנדור שאמר בעקבות הממצאים: "עיריית אשדוד חולקת בתוקף רב על עיקרי הממצאים, המסקנות, ההערות וההמלצות בדו"ח. היא עומדת על כך כי פעולותיה באשר לפרויקט המורכב וחסר התקדים ולניהולו, היו תקינות ואף ראויות לשבח".

 

 

בעיריית אשדוד מוסיפים: "מבקר המדינה בחר לערוך דו"ח ביקורת במהלך ביצוע השליש הראשון של פרויקט מהמורכבים שידעה מדינת ישראל בתחום התחבורה בתוך רשויות גדולות. תוך שצוות הביקורת מתעלם מכך שמדובר בפרויקט שאין לגביו ניסיון בארץ כלל ובשל כך חלו בו שינויים והתאמות נדרשות תוך כדי ביצוע , שינויים שתואמו עם משרד התחבורה ומשרד האוצר וקיבלו את אישור מועצת העיר אשדוד כנדרש ועל פי כל דין".

עוד מסרו בעיריית אשדוד בעקבות דו"ח המבקר: "הפרויקט עומד ביעדיו וישיג את מטרותיו תוך עמידה בתקציבים המאושרים. לטענות הביקורת בעניין זה אין כל בסיס עובדתי. ולראיה מצורף פרוטוקול ועדת ההיגוי של הפרויקט הכוללת נציגים ממשרד האוצר, ממשרד התחבורה וחברת בקרה חיצונית, כולל דו״ח מקורות ושימושים המצביע על כל התקציבים המאושרים, ומעיד חד-משמעית ובניגוד למסקנת המבקר, שאין חריגה מתקציב הפרוייקט, ואף מדגיש כי שורה של רכיבים בפרויקט אשר הדו"ח טוען כי בוטלו או הוקפאו, יבוצעו גם יבוצעו במלואם. המבקר התעלם מבקשת העיריה לקיים שימוע הוגן לטענות העיריה וניסה לייצר מראית עיין של שימוע בתאריך שנציגיו אמרו שהדו"ח כבר בבית הדפוס . ולכן הדו"ח לוקה בכשלים מנהליים , ראייתיים ומשפטיים רבים  ואנו בטוחים שבג"צ יקבל את עמדתנו לאחר שיבחן באופן מעמיק וראוי את המסמכים והעובדות".

ממשרד מבקר המדינה לא התקבלה תגובה לדברים. נשמח לפרסמה, לכשתגיע.

 

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר