מתנדבים בחירום צילום: מזי כהן נהון
מתנדבים בחירום צילום: מזי כהן נהון

למה נפגשו המתנדבים בפעם הרביעית

מחלקת משאבי קהילה והתנדבות בניהולה של הגב' חנה בן איון, כנסה את קבוצת המתנדבים לחירום בפעם הרביעית, למפגש ריענון והכרות עם נושאי חירום מתחום הדוברות והתקשורת והטיפול במידע. קבוצת המתנדבים שמעו סקירה על אגף הביטחון ונושא החירום, על דוברות בשפות זרות והאזינו להרצאה בנושא זכויות וחובות מתנדבים. היה מעניין ומעשיר

פורסם בתאריך: 14.3.19 15:28

     

כ-30 מתנדבים, הפעילים במסגרת מחלקת ההתנדבות העירונית, התכנסו השבוע למפגש נוסף בנושאים הקשורים לתחום הדוברות וההסברה בחירום. קדמו לכך שלושה מפגשים שהתקיימו בתוכניות העבודה בשנה האחרונה, בהם נחשפו למבנה הארגוני של העירייה בחירום, הטיפול במידע בחירום ובעלי התפקידים באירועי חירום.

חנה בן איון, מנהלת המחלקה, דואגת להחזיק את קבוצת המתנדבים ברמת מוכנות עניינית ומידי פעם מארגנת מפגשי רענון ולמידה על מנת לשמור על כשירות המתנדבים. הפעם שמעו המתנדבים מספר בעלי תפקידים בחירום ובהם מנהל אגף הביטחון אריה איטח, מנהלת קשרי חוץ ואחראית על הסברה בשפות בחירום גב' אריאלה רוזנטל ומרצה אורח.

אריה איטח, מנהל אגף הביטחון העירוני וקב"ט העירייה, פרש בפני המתנדבים  את חשיבות הדוברות בעת חירום ואת תפקידו העיקרי של מכלול המידע בהעברת מסרים מדויקים, בזמן אמת ובשפות זרות, מלבד השפה עברית. איטח התייחס לשאלות המתנדבים תוך שימת דגש על שאלות הנפוצות בקרב התושבים בזמן חירום כגון: פתיחת מוסדות חינוך בחירום ומתן שירותי רפואה ובנקים. איטח ציין את מגוון ערוצי התקשורת בעזרתם יוכלו התושבים לקבל מידע עדכני, את עמדות המוקד העירוני המאוישות בחירום לכל אורך היממה גם במתנדבים דוברי שפות, בנוסף כמובן למוקדנים הקבועים.

המתנדבים למדו על האפשרויות של העברת המסרים לציבור, החל מאמצעי התקשורת האלקטרונית, רשתות חברתיות ואתרי האינטרנט וכלה במסרים שראש העיר מעביר בקולו, באמצעות הודעות קוליות לטלפונים הניידים ולסמרטפונים. גם אתר האינטרנט של העירייה משנה פניו בחירום. באמצעות עבודה משותפת עם פיקוד העורף הוטמע לתוך האתר לא מעט מידע רלוונטי לכל תרחישי החירום האפשריים, אותם יכול כל אחד לקרוא ולפעול על פיהם. המידע כמובן נגיש וזמין לא רק בחירום.

 

אריאלה רוזנטל, מנהלת מחלקת קשרי חוץ בעירייה, הסבירה למתנדבים על המורכבות הדמוגרפית בעיר שקולטת עלייה ועל האפשרויות שיתארחו כאן תיירים באירועי חירום. היא ציינה לדוגמא את המערכות הצבאיות האחרונות כאשר היו כאן לא מעט דוברי שפות וגם ביקורים תדירים של אנשי תקשורת מכל הרשתות בעולם. משמעות הדבר שאנו נצטרך ללוות כתבים זרים ותיירים כמו גם עולים חדשים שאינם מבינים עברית.  במפגשים הבאים יושם דגש על המשמעות של דוברות בשפות זרות.

את המפגש חתם היועץ רמי סטויצקי בהרצאה אודות הזכויות והחובות שיש לכל מתנדב בשעת חירום וענה לשאלות המתנדבים. אחריו סיכמה גב' בן איון את המפגש ועמדה על החשיבות שיש לנושאי ההסברה בחירום כמרכיב חשוב בבניין החוסן הקהילתי. בן איון הודתה למתנדבים אשר נכונים להתגייס לכל משימה.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר