רוח חדשה. קבלת שבת מיוחדת. צילום: יחצ
רוח חדשה. קבלת שבת מיוחדת. צילום: יחצ

הפסטיבל הכי מרגש "לב ישראלי" באשדוד: עם אמנים ויוצרים עם וללא צרכים מיוחדים

פסטיבל לב ישראלי באשדוד יתקיים בין התאריכים ה-20-25 בנובמבר ויציע מגוון פעילויות לילדים ומבוגרים, עם ובלי צרכים מיוחדים. תכנית הפסטיבל המלאה כאן

פורסם בתאריך: 15.11.22 13:13

     

פסטיבל "לב ישראלי" ייערך זו השנה השנייה באשדוד בין התאריכים 20-25 בנובמבר. במסגרת הפסטיבל יתקיימו לאורך 6 ימים, למעלה מ-30 אירועי תרבות, בהם ייקחו חלק יוצרים מתחומים שונים, מוזיקה, תיאטרון, צילום, ציור וקולנוע, לצד אמנים ויוצרים עם צרכים מיוחדים.

הפסטיבל נולד מתוך אמונה כי תרבות ואמנות מהוות גשר לחיבור בין אנשים ופלטפורמה ליצירת שוויון הזדמנויות. מדובר בפסטיבל "מיוחד" שמטרתו לחבר את כלל הקהילה על רבדיה השונים, ללמד אותנו לקבל את השונה ולייצר שוויון הזדמנויות בתרבות ואמנות.

הפסטיבל נוסד ביוזמת תחום צרכים מיוחדים בחברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד, בניהולו של מישל אלחרר ובהובלת מיזם "מרחב יצירה אשדוד" ובשיתוף מנהל שירותים חברתיים ומחלקת חינוך מיוחד בעיריית אשדוד.

נייר צלופן. צילום: יחצ

נייר צלופן. צילום: יחצ

כל האירועים יתקיימו במוסדות התרבות והאומנות והמרחבים הקהילתיים המונגשים לקהל הרחב, והמופעים המרכזיים אף יתורגמו לשפת הסימנים ע"י מתורגמנית שתהיה נוכחת במופע.

"פסטיבל 'לב ישראלי', המשלב אמנים ויוצרים עם וללא צרכים מיוחדים הוא ביטוי לחזון ולרוח שאנו מובילים בעיר ליצירת שוויון הזדמנויות, לשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בחברה ולחיבור בין האוכלוסיות השונות", אמר יחיאל לסרי ראש העיר אשדוד. "אשדוד שמחה וגאה לקיים בעיר זו השנה השנייה את הפסטיבל הייחודי. הלב הישראלי נמצא באשדוד".

בין האירועים בפסטיבל: "נייר צלופן", קברט בועט של "התיאטרון האחר" – אקים ישראל, העוסק בקבלת האחר, דרך סיפוריהם של שחקני התיאטרון, אנשים בעלי מוגבלות שכלית, בשירה וסיפור, הצגות וסדנאות נגישות ומותאמות גם לילדים בעלי צרכים מיוחדים בשיתוף עמותת "תו המשווה", ביניהן "נוגעים בצלילים עם בטהובן", הצגה מוזיקלית פורצת דרך המונגשת במיוחד לילדים כבדי שמיעה – בה שומעים, רואים וגם נוגעים בצלילים בעזרת מכשור חדשני שפותח עבור ההצגה, "כולנו מיוחדים ועכשיו תורי", איתי בנישו, פסנתרן מוכשר בן 16 על הספקטרום האוטיסטי, יארח אמנים אשדודים בולטים עם וללא צרכים מיוחדים במפגש מוסיקאלי מרגש.

רוחמה רז. צילום: יגאל גוטסדינר

רוחמה רז. צילום: יגאל גוטסדינר

לחובבי הקולנוע, יוקרנו ארבעה סרטים העוסקים באנשים עם צרכים מיוחדים ושילובם בקהילה, ולאחריהם מפגשים עם היוצרים והבימאים. בין הסרטים "זה אח שלי", סרטם התיעודי של חגית רון רבינוביץ' ואייל רובינשטיין העוקב אחר אחים ואחיות לילדים אוטיסטים בגילאים שונים החושפים את תחושותיהם, ו"היה היה ילד", סרטו של אורי לוי, העוקב אחר רון, תלמיד כיתה ג', שנולד עם שיתוק מוחין ומשפחתו, ההתבוננות בהם מעוררת השראה. המופעים כולם מונגשים וחלקם אף מתורגמים לשפת הסימנים.

תכנית הפסטיבל המלאה:

אירועי 20.11.22:

מקהלת "קולות שלובים"

יום ראשון, 20 בנובמבר 2022 בשעה 18:00, מופע של מקהלת "קולות שלובים", שירה מיוחדת בציבור. מפגש מוזיקאלי לאנשים עם וללא צרכים מיוחדים. המופע מונגש לשפת הסימנים . ניהול והפקה מוזיקאלית: רונן הרוניאן. בית אריה קלנג, יאיר 2, אשדוד.

"נייר צלופן"

יום ראשון, 20 בנובמבר 2022 בשעה 20:00 "נייר צלופן", מופע קברט העוסק בקבלת האחר, הצגה מצחיקה ומרגשת המבוססת על סיפורים אישיים של השחקנים. מונארט-מרכז תרבות, דרך ארץ 8, אשדוד.

"קשקוש מקושקש"

יום ראשון, 20 בנובמבר 2022 בשעה 17:30, "קשקוש מקושקש": להיות קשקוש בעולם של צורות זה טוב או רע? במה אני שונה? האם בעצם… כולנו שונים?״ מופע של הסופרת נוגה אלגום בו היא מספרת ושרה את סיפרה "קשקוש מקושקש" בסוף המפגש יצור כל ילד את הקשקוש המיוחד שלו. מרכז קהילתי רובע ט', רח' ראשל"צ 4, אשדוד.

"הפיל שרצה להיות הכי"

יום ראשון, 20 בנובמבר 2022 בשעה 17:30, "הפיל שרצה להיות הכי": הצגת ילדים מבוססת על הספר מאת פאול קור.  כל הפילים האפורים היו שמחים ומאושרים, חוץ מפילון אשר אמר: אפור זה צבע מכוער! והוא מחה, והוא בכה, וסתם קילקל את השמחה. אך מה כאשר ציפור כיסתה את פילפיל האפור בשלל צבעים מסנוורים? ומה אמרו האחרים?. מרכז קהילתי ע"ש "גולדי",  רח' השייטים 16, אשדוד.

אירועי יום שני 21.11.22:

"כולנו מיוחדים ועכשיו תורי"

יום שני, 21 בנובמבר 2022 בשעה 20:00, "כולנו מיוחדים ועכשיו תורי": איתי בנישו, פסנתרן אשדודי בן 16 וגם על הספקטרום האוטיסטי. איתי חולם במות גדולות ומנגן מאהבה.  בהפקה אמנותי של האמן איל פרץ ולהקתו הם יארחו אמנים אשדודים בולטים עם וללא צרכים מיוחדים. הזמרים/ות – ולרי פרץ, דורית מלכה, אלי קורן, מירי אור, עמק עמרמי, ליטל לסקר. נגנים – סער בוכבינדר. עודד אוחיון. אולם מופעים מרכז קהילתי "דיונה", שד' קק"ל 90, אשדוד.

"טוטו וחברים"

יום שני, 21 בנובמבר 2022 בשעה 18:00 , "טוטו וחברים": עיבוד לסדרת הספרים "טוטו וחברים" של הסופרת והמאיירת אורית ברגמן מאת תאטרון הקרון. הספרייה העירונית ע"ש מאירהוף,  קיבוץ גלויות 2, אשדוד.

אירועי יום שלישי, 22.11.22:

"כנפי רוח"

יום שלישי, 22 בנובמבר 2022 בשעה 19:00, 'כנפי רוח' תערוכת ציורים של האמניות אינה קצב וויקטוריה גרינמן בשיתוף תחום צרכים מיוחדים: גרינמן , ציירת מחוננת ,מציירת בפה, משותקת מהצוואר ומטה. ציוריה משקפים את האופטימיות השואבת את כל מי שזוכה להכירה . אינה קצב, גרה ויוצרת באשדוד. אמנית רב-תחומית מבטאת את עולמה במגוון טכניקות וסגנונות. אוצרת: רחל ביבי. בהנחיית הסופרת ורדה גנזך, שירה: לינור שמשון. הגלריה המיוחדת במונארט , דרך ארץ 8, אשדוד.

מתוך הסרט היה היה ילד

מתוך הסרט היה היה ילד. צילום: יחצ

"טרמפ על מטאטא"

יום שלישי, 22 בנובמבר 2022 בשעה 17:30,"טרמפ על מטאטא": הצגת ילדים המבוססת על הספר מאת ג'וליה דונלדסון. מסעה המופלא של המכשפה והחתול שלה. מי יתפוס טרמפ על מטאטא המכשפה? ומי יציל את המכשפה והחתול שלה מהדרקון הרעב? מרכז קהילתי "אחווה", רח' האצ"ל 7, אשדוד.

סדנת תרפיה

סדנת תרפיה בתנועה – שפת תנועה מותאמת לנוער ומבוגרים עם ובלי מוגבלות. פיתוח יכולות תקשורת בלתי אמצעית דרך תנועה ומחול מאפשרת ביטוי רגשי לא מילולי, מה שהוכח כאמצעי יעיל במיוחד לייצר מרחב תרבותי המאפשר שוויון והתבוננות לא שיפוטית. מרכז קהילתי "טנה", רח' שלום שבזי 3, אשדוד.

"חלומות פשוטים"

יום שלישי, 22 בנובמבר 2022 בשעה 20:00, "חלומות פשוטים": הצגה קצת אחרת, שחקנים עם צרכים מיוחדים רוצים להעביר את המסר שגם להם יש חלומות, גם הם כמו כולם רוצים להגשים את הרצונות שחבויים בכולנו כבני אדם. במאי ויוצר: עידו וייס. מרכז קהילתי "בית לברון", נתן אלבז 19, אשדוד.

"דו רה מה?"

יום שלישי, 22 בנובמבר 2022 בשעה 17:30, "דו רה מה? – סיפור בקצב" :סיפורי ילדים אהובים שזורים במוסיקה וריקוד עם ליאור מיכאלי. מרכז קהילתי "דקל", שד' רוטשילד 6, אשדוד.

חבורת זמר מנעד. צילום: אסף סבג

חבורת זמר מנעד. צילום: אסף סבג

"הפיקניק של פרלה"

יום שלישי, 22 בנובמבר 2022 בשעה 17:30, "הפיקניק של פרלה": מופע שירים נוסטלגי מתובל בהומור ושמחה לכל המשפחה. השחקנית לימור יצחייק מגיעה עם כל הלב והנשמה. מרכז קהילתי "עם שלום", רח' הרי גולן 6, אשדוד.

"אלי בינו – בידור פורץ גבולות"

יום שלישי, 22 בנובמבר 2022 בשעה 19:30, "אלי בינו – בידור פורץ מגבלות": מופע שירה וסטנד- אפ הנותן משמעות חדשה לביטוי "לא רואה בעניים". שיריו משלבים טקסטים חדים אך מונגשים לציבור בעזרת לחנים קליטים, קצב סוחף, ובעיקר הרבה הומור עצמי.  מרכז קהילתי "ספרא", רח' אב 4, אשדוד.

אירועי יום רביעי, 23.11.22:

"שש נקודות- מפגש חווייתי"

יום רביעי, 23 בנובמבר 2022 בשעה 17:30, "שש נקודות- מפגש חוויתי": איך כותבים הודעה בלי לראות, איך הולכים עם מקל נחייה, האם לאימוג'י יש צליל? – מפגש אינטראקטיבי עם אהרונוביץ מורה, חלילן עיוור מלידה המשתף בסיפורו האישי. מוזאון לתרבות הפלישתים ע"ש קורין ממן, השייטים 16, אשדוד.

"האריה שאהב תות"

יום רביעי, 23 בנובמבר 2022 בשעה 17:30, "האריה שאהב תות": הצגת ילדים המבוססת על הספר מאת תרצה אתר. הסיפור מתמקד באריה המבקש לאכול תותים, ותותים בלבד, אך ביער שבו הוא גר אין תותים. בעוד אמו מנסה לשכנע אותו לאכול מאכלים אחרים, מתעקש האריה לאכול רק תות. מרכז קהילתי "תקוותנו", רח' המעפילים 21, אשדוד.

"נוגעים בצלילים של בטהובן"

יום רביעי 23 בנובמבר 2022 בשעה 18:00, "נוגעים בצלילים עם בטהובן": הצגה מוזיקלית פורצת דרך המונגשת במיוחד לילדים כבדי שמיעה – בה שומעים, רואים וגם נוגעים בצלילים. בעזרת מכשור חדשני שפותח עבור ההצגה, תדרי הנגינה של התזמורת מוקרנים בחי, ונוצרת הנגשה חדשה של מוזיקה – במראה ובמגע. הילדים חווים כיצד חול משנה את צורתו ומייצר צורות גיאומטריות מופלאות, טיפת מים מגיבה לצליל, ואיך מרגישה המוזיקה בקצות האצבעות דרך מים רוטטים. גיבור ההצגה הוא המלחין לודוויג ואן בטהובן, אשר למרות עובדת היותו חרש, ואולי אף בזכותה, תרם לאנושות יצירות מופת, ובכך מהווה סמל עוצמת הרוח האנושית ויכולתה לגבור על מגבלות הגוף. אולם מופעים בית "יד לבנים", דרך ארץ 6, אשדוד.

"הפיל שרצה להיות הכי"

יום רביעי, 23 בנובמבר 2022 בשעה 17:30 ,"הפיל שרצה להיות הכי": הצגת ילדים מבוססת על הספר מאת פאול קור.  כל הפילים האפורים היו שמחים ומאושרים, חוץ מפילון אשר אמר: אפור זה צבע מכוער! והוא מחה, והוא בכה, וסתם קילקל את השמחה. אך מה כאשר ציפור כיסתה את פילפיל האפור בשלל צבעים מסנוורים? ומה אמרו האחרים?. מרכז קהילתי "נווה יהונתן", שד' עוזיהו 26, אשדוד.

"בגובה העיניים"

יום רביעי, 23 בנובמבר 2022 בשעה 20:00, "בגובה העיניים": מופע מוזיקלי המשלב שירים מוכרים ומקוריים, שגורם לקהל לשנות עמדות מיושנות ולהבנה שלאנשים עם מוגבלות אין באמת צרכים מיוחדים, ומה שיש להם זה בעצם יכולות מיוחדות. בית אריה קלנג, רח' יאיר 2, אשדוד.

אירועי יום חמישי, 24.11.22:

הסרט "שרוכים"

יום חמישי, 24 בנובמבר 2022 בשעה  10:00, "שרוכים", הקרנת סרט ופאנל עם במאי הסרט יעקוב גולדווסר  תסריט הסרט מבוסס בחלקו על יעקב גולדווסר ובנו. גיבור הסרט הוא גדי, אדם בן 36 עם מוגבלות שכלית התפתחותית (מגולם על ידי נבו קמחי). אמו נהרגה בתאונת דרכים ולכן אביו ראובן (דב גליקמן) נאלץ לאפשר לו לעבור לגור איתו באופן זמני, אף כי רוב חייהם לא היה קשר בין האב לבנו, עם הצרכים המיוחדים. סינמה סיטי, דרך הרכבת 1, אשדוד.

הסרט "זה אח שלי"

יום חמישי, 24 בנובמבר 2022 בשעה 10:00, "זה אח שלי", הקרנת הסרט ופאנל עם במאית הסרט חגית רון רבינוביץ', סרטם התיעודי של חגית רון רבינוביץ' ואייל רובינשטיין עוקב אחר אחים ואחיות לילדים אוטיסטים בגילאים שונים החושפים את תחושותיהם. סינמה סיטי, דרך הרכבת 1, אשדוד.

הסרט "היה היה ילד"

יום חמישי, 24 בנובמבר 2022 בשעה 12:30, "היה היה ילד", הקרנת הסרט ופאנל עם במאי הסרט אורי לוי וחגית רון רבינוביץ'. סרטו של אורי לוי, שזכה בפרס השופטים בפסטיבל דוקאביב האחרון, עוקב אחר רון, תלמיד כיתה ג', שנולד עם שיתוק מוחין ומשפחתו. ההתבוננות בהם מעוררת השראה. סינמה סיטי, דרך הרכבת 1, אשדוד.

הסרט "הנה אנחנו"

יום חמישי, 24 בנובמבר 2022 בשעה 12:10, "הנה אנחנו", הקרנת הסרט ופאנל עם במאי הסרט ניר ברגמן וחגית רון רבינוביץ'. סינמה סיטי, דרך הרכבת 1, אשדוד.

"חלומות של אתמול –  רוחמה רז בהופעה"

יום חמישי, 24 בנובמבר 2022 בשעה 20:00, "חלומות של יום אתמול – רוחמה רז בהופעה": מופע הכולל את מיטב שירייה של רוחמה רז, מתוך רפרטואר משנות ה-70 ועד היום . את המופע תפתח חבורת הזמר מנעד בהובלת אסף סבג. בית אריה קלנג, רח' יאיר 2, אשדוד.

"דו רה מה?"

יום חמישי, 24 בנובמבר 2022 בשעה 17:30,  "דו רה מה? – מוסיקה מסביב לעולם": חגי רז, מוזיקאי ויוצר ינגן ויספר על כלי נגינה מכל העולם מהדיג'רידו האוסטרלי, דרך שופר תימני, בנג'ו אמריקאי ועוד. במופע נשיר, נרקוד ונבנה יחד כלי נגינה ונסיים כולנו יחד בקונצרט משותף. מרכז קהילתי "חרצית", שד' הפרחים 18, אשדוד.

הפנינג "שוק תן קח"

יום חמישי, 24 בנובמבר 2022 בשעה  18:00, "הפנינג מיוחד – שוק קח תן": הפנינג קהילתי עם DJ תמיר. מרכז קהילתי "עוזיאל", רח' סיני 25, אשדוד.

אירועי יום שישי, 25.11.22:

"לעוף עם הרוח"

יום שישי, 25 בנובמבר 2022 בשעה 12:30, "לעוף עם הרוח": קבלת שבת מיוחדת  עם להקת "רוח חדשה" המונה כשמונה חברים מתוכם כשישה חברים בעלי צרכים מיוחדים ומוגבלויות שונות. מתנהלת תחת רשת חוויות אושיות רחובות. המופע כולל שירים ישראליים, שירים מן המקורות , קטעים אינסטרומנטליים ושירים מקוריים. מנהל הלהקה: איציק שטרית. ניהול מוזיקלי: אסף המר. מרכז מסחרי רובע ב'.

הכניסה לאירועים בעלות סמלית של 10 ₪ בלבד לאירועי ילדים ו-20 ₪ בלבד לאירועי מבוגרים.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר