ירי. צילום ארכיון: דוברות המשטרה
ירי. צילום ארכיון: דוברות המשטרה

3 שנות מאסר לעבריין אלירן חובב בפרשת הירי בבן ה-16 באשדוד

כמעט עשרה חודשים לאחר אירוע הירי שזעזע את העיר במהלכו נפצע קשה נער בן 16 ואדם אחר נפצע בכך ששיסו בו כלב, הגיע שלב העונש של המעורבים באירוע וזאת במסגרת הסדר טיעון. מה שמעניין הוא - החשוד השלישי במעורבות במעשה לא נעצר עד כה

פורסם בתאריך: 13.10.21 13:01

     

בחודש ינואר השנה, התרחש באשדוד אירוע חמור במהלכו נורה נער בן 16 ונפצע קשה ואילו אדם אחר, בגיר בן 19 נפגע אף הוא מחבלות. כתב אישום הוגש נגד המעורבים בפרשה בר ואקנין וגיסו אלירן חובב. חובב הוא עבריין ידוע המזוהה עם ארגון הפשיעה של בני שלמה. בעבר הואשם העבריין שלום דומרני כי ביקש לחסל את חובב.

היום הוצג בפני בית המשפט הסדר הטיעון הפרשה במסגרתו אלירן חובב הודה בעבירה של חבלה חמורה ובעבירה של תקיפה בנסיבות מחמירות וירצה 3 שנות מאסר. ואקנין הודה בעבירה של נשיאת נשק ותקיפה בנסיבות מחמירות וירצה שנתיים מאסר. כמו כן, כל אחד מהם יפצה את המתלוננים ב-25 אלף ש"ח.

אדם שלישי היה מעורב באירוע הקשה הזה, לא אותר עד היום על ידי המשטרה.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד אדוה לוי ויצן מפרקליטות מחוז דרום, ביום 25.01.21 סמוך לחצות, נפגשו שני הקורבנות של האירוע: הבגיר בן ה-19 והנער בן ה-16 סמוך לביתו של הנער ברח' החרמון באשדוד.

בשל אי הבנה וטעות בזיהוי התפתח עימות בין הבגיר לבין ואקנין שאף כלל מרדף בכבישי אשדוד. לאחר שהתבררה הטעות הם פנו כל אחד לדרכו.

בשלב הזה, כך על פי כתב האישום החלה התפנית באירוע. ואקנין הגיע לבית של גיסו, אלירן חובב וסיפר לו על האירוע, "בעקבות זאת, גמלה בליבם של הנאשם ושל חובב ההחלטה לפגוע במתלונן ובקטין", כך על פי כתב האישום.

הם קראו לאדם שלישי שיבוא עמם נכנסו לרכב הקיה, כאשר אלירן חובב הצטייד באקדח חצי אוטומטי מסוג גלוק קליבר 9 מ"מ, בכדורים ובכלב תקיפה מסוג רועה בלגי.

בשעה 01:50 או בסמוך לכך, הגיעו השלושה לרחוב החרמון ברכב הקיה, כאשר ואקנין נוהג, אלירן חובב במושב הנוסע שליד הנהג והשלישי ישב מאחור עם כלב התקיפה. בהגיעם לרחוב, הם הבחינו בבגיר ובנער, הם הסתובבו עם רכב הקיה והגיעו עם חזית הרכב למול השניים. כשהבחין הבגיר בכך, הוא אחז באגרופן בידו, והורה לנער להתרחק לאחור. הנער נעמד מאחור בסמוך לפח זבל שבמקום והסתכל על המתרחש, ואילו הבגיר התקרב לעבר דלת הנוסע שליד הנהג.

אלירן חובב

אלירן חובב

מיד נפתחו כל דלתות רכב הקיה, השלושה יצאו מהרכב כשחובב צועק לעבר המתלונן "מה אתה חושב שאתה עושה יא בן זונה" ודרך את האקדח הטעון שבידו. הבגיר נרתע לאחור ומיד, במטרה למנוע מחובב לעשות שימוש באקדח, תקף אותו באגרוף, כך שחובב חזר להתיישב בכיסא הנוסע, ומיד תפס את ידו של חובב שאחזה באקדח, על מנת למנוע ממנו לפגוע בו באמצעות האקדח. למרות זאת, חובב ירה באקדחו לכיוון הבגיר, אך לא פגע בו.

הבגיר המשיך במאבקו עם חובב במטרה למנוע ממנו להמשיך ולירות מאקדחו, הכה אותו באגרופים בפניו בידו האחת, ובידו השניה המשיך להחזיק את ידו של חובב האוחזת באקדח. חובב ירה מספר יריות נוספות לעבר הבגיר, אך היריות לא פגעו בו. אלא שאחת מהיריות שירה חובב, כך על פי כתב האישום, פגעה בבטנו של הנער בן ה-16 שעמד בסמוך.

בתחילה, הנער לא חש בכך, ניגש והתחבא מאחורי הפח, לאחר כמה שניות הוא הבין שהוא נורה ונפגע, הוא קרא "פגעו בי" "פגעו בי" וניגש והתיישב ברכבו של הבגיר שחנה בסמוך. בעוד הבגיר מנסה לנטרל את חובב מאקדחו, ואקנין והאדם השלישי שאחזו בכלב התקיפה, משכו את הבגיר והרחיקו אותו מחובב, הפילו אותו על הכביש ושיסו בו את כלב התקיפה שהחל לנשוך את המתלונן בזרועו. במקביל ואקנין וחברו תקפו את הבגיר שהיה שכוב על הארץ בבעיטות, שהכלב ממשיך ונושך את זרועו.

בשלב הזה יצא ואקנין מרכבו כשהוא עדיין אוחז בידו האחת באקדח, התקרב אל הבגיר שהכלב עדיין נושך את זרועו, ואמר לו: "מה אתה עושה עם ילד באוטו?". בשלב זה ואקנין נכנס לקיה ונמלט מהמקום בנסיעה. חובב והאדם השלישי המשיכו לתקוף את הבגיר אשר ביקש מהם לשחרר את הכלב ממנו.

הנער הפצוע בבית החולים

הנער הפצוע בבית החולים

הנער שישב ברכב, הבין כי אף אחד לא מבחין בפציעתו החמורה, החל לצפור ברכב מספר פעמים, עד שהבגיר והתוקפים שלו הבחינו בו. חובב וחברו עזבו מיד את המקום כשחובב אוחז ברצועת הכלב. בשלב כלשהו העביר חובב את האקדח הטעון לחברו שזרק אותו בגינה סמוכה ברחוב.

הבגיר הסיע מיד את הנער הפצוע לבית החולים "אסותא" באשדוד, שם הוכנס לטיפול נמרץ נותח ונותר בהשגחה.

על פי כתב האישום, כתוצאה ממעשי התוקפים נפצע הנער פצע ירי בבטן (כניסה ויציאה), ונגרמה לו חבלה חמורה במעי הגס שהצריכה ניתוח דחוף. לבגיר נגרמה חבלה של ממש מסוג נשיכת כלב בידו ואף הוא טופל בחדר מיון.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר