ירי. צילום ארכיון: דוברות המשטרה
ירי. צילום ארכיון: דוברות המשטרה

אישום ראשון בפרשת הירי בבן ה-16 באשדוד; העבריין אלירן חובב נמצא בבריחה

מסרונים אנונימיים, מרדף לילי בגלל טעות בזיהוי, קטטה אכזרית שכללה שיסוי של כלב ויריות מנשק חם, אלה רק חלק מהאירועים המפורטים בכתב האישום בפרשת הירי בנער בן ה-16 מאשדוד. אלא שדווקא היורה עצמו, העבריין אלירן חובב לא נעצר עד כה והוא נמצא כעת בבריחה

פורסם בתאריך: 10.2.21 17:14

     

לפני כשבועיים התרחש באשדוד אירוע חמור במהלכו נורה נער בן 16 ונפצע קשה ואילו אדם אחר, בגיר בן 19 נפגע אף הוא מחבלות. כתב האישום שהוגש נגד אחד המעורבים בפרשה חושף את השתלשלות האירועים ולפיהם היורה עצמו, העבריין אלירן חובב, לא אותר וכי הוא נמצא כעת בבריחה. חובב הוא עבריין ידוע המזוהה עם ארגון הפשיעה של בני שלמה. בעבר הואשם העבריין שלום דומרני כי ביקש לחסל את חובב.

כתב האישום שהוגש בינתיים, על ידי עו"ד אדווה וייצגן לוי מפרקליטות מחוז דרום, הוגש נגד בר ואקנין, גיסו של חובב.

אלירן חובב

אלירן חובב

על פי כתב האישום, ביום 25.01.21 סמוך לחצות, נפגשו שני הקורבנות של האירוע: הבגיר בן ה-19 והנער בן ה-16 סמוך לביתו של הנער ברח' החרמון באשדוד. במהלך הפגישה, קיבל הבגיר לטלפון הנייד שלו הודעות מטרידות הנוגעות לחברתו, משולח אנונימי. השולח האנונימי הציע לבגיר בהודעה להיפגש עמו ועם חברתו. הבגיר בתגובה שלח לו את מיקומו  ברחוב החרמון והזמין אותו להיפגש.

לאחר מכן, בשעה 01:20, עבר ברחוב בנסיעה בר ואקנין, כשהוא ברכב מסוג סיאט לאון. הרכב נסע ועבר מספר פעמים ברחוב גם בסמוך למקום בו עמדו הבגיר והנער. השניים שהבחינו ברכב נוסע נסיעה איטית מספר פעמים בסמיכות אליהם, סברו בטעות כי מדובר ברכב של השולח האנונימי והחליטו להתעמת עמו.

הבגיר לקח מרכבו "ג'ק" (מגבהה) של רכב וכך יחד עם הנער, הם המתינו לרכב בקרן הרחוב. בשלב כלשהו העביר הבגיר את הג'ק לקטין. כשהבחינו ברכב שהתקרב שוב, קפצו שניהם לכיוון הרכב תוך שהבגיר צעק לעבר יושבי הרכב: "מה אתה רוצה ממני?". הרכב המשיך בנסיעתו והבגיר והנער החלו לרדוף אחריו רגלית.

בשלב הזה, החליטו השניים לאתר את ואקנין ולהגיע אליו, הם נכנסו לרכבו של הבגיר מסוג שברולט והחלו לנסוע, כשהם עדיין סבורים כי מי מיושבי הרכב של ואקנין הוא השולח האנונימי. כשאיתרו את הרכב, החלו לרדוף אחריו בנסיעה מהירה, הצליחו לעקוף אותו וחסמו את דרכו. הבגיר החל לרדת מהשברולט, אך הרכב של ואקנין נמלט מהמקום.

צילום: דוברות המשטרה

צילום ארכיון: דוברות המשטרה

המרדף המשיך וכעבור דקה, בכביש המקביל לחוף הים באשדוד, נעצר הרכב והשברולט נעצר לידו. ואקנין פתח את החלון, הוציא את ידו דרך החלון ואמר לבגיר: "מה יש לך מה אתה משוגע?" והבגיר השיב: "מה אתה רצית ממני מקודם?" ואקנין השיב כי הוא לא מבין וכי יש ברכב ילד קטן. אז הבין הבגיר כי לא מדובר בשולח האנונימי ועצר את מרדפו. הבגיר והנער חזרו לרחוב, שם עמדו והמשיכו לשוחח סמוך לשברולט.  

בשלב הזה, כך על פי כתב האישום החלה התפנית באירוע. ואקנין הגיע לבית של גיסו, אלירן חובב וסיפר לו על האירוע, "בעקבות זאת, גמלה בליבם של הנאשם ושל חובב ההחלטה לפגוע במתלונן ובקטין", כך על פי כתב האישום.

הם קראו לאדם שלישי שיבוא עמם נכנסו לרכב הקיה, כאשר אלירן חובב הצטייד באקדח חצי אוטומטי מסוג גלוק קליבר 9 מ"מ, בכדורים ובכלב תקיפה מסוג רועה בלגי.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"


בשעה 01:50 או בסמוך לכך, הגיעו השלושה לרחוב החרמון ברכב הקיה, כאשר ואקנין נוהג, אלירן חובב במושב הנוסע שליד הנהג והשלישי ישב מאחור עם כלב התקיפה. בהגיעם לרחוב, הם הבחינו בבגיר ובנער, הם הסתובבו עם רכב הקיה והגיעו עם חזית הרכב למול השניים. כשהבחין הבגיר בכך, הוא אחז באגרופן בידו, והורה לנער להתרחק לאחור. הנער נעמד מאחור בסמוך לפח זבל שבמקום והסתכל על המתרחש, ואילו הבגיר התקרב לעבר דלת הנוסע שליד הנהג.

רחוב חרמון באשדוד. מתוך: גוגל סטריט וויו

רחוב חרמון באשדוד. מתוך: גוגל סטריט וויו

מיד נפתחו כל דלתות רכב הקיה, השלושה יצאו מהרכב כשחובב צועק לעבר המתלונן "מה אתה חושב שאתה עושה יא בן זונה" ודרך את האקדח הטעון שבידו. הבגיר נרתע לאחור ומיד, במטרה למנוע מחובב לעשות שימוש באקדח, תקף אותו באגרוף, כך שחובב חזר להתיישב בכיסא הנוסע, ומיד תפס את ידו של חובב שאחזה באקדח, על מנת למנוע ממנו לפגוע בו באמצעות האקדח. למרות זאת, חובב ירה באקדחו לכיוון הבגיר, אך לא פגע בו.

הבגיר המשיך במאבקו עם חובב במטרה למנוע ממנו להמשיך ולירות מאקדחו, הכה אותו באגרופים בפניו בידו האחת, ובידו השניה המשיך להחזיק את ידו של חובב האוחזת באקדח. חובב ירה מספר יריות נוספות לעבר הבגיר, אך היריות לא פגעו בו. אלא שאחת מהיריות שירה חובב, כך על פי כתב האישום, פגעה בבטנו של הנער בן ה-16 שעמד בסמוך.

הנער הפצוע בבית החולים

הנער הפצוע בבית החולים

בתחילה, הנער לא חש בכך, ניגש והתחבא מאחורי הפח, לאחר כמה שניות הוא הבין שהוא נורה ונפגע, הוא קרא "פגעו בי" "פגעו בי" וניגש והתיישב ברכבו של הבגיר שחנה בסמוך. בעוד הבגיר מנסה לנטרל את חובב מאקדחו, ואקנין והאדם השלישי שאחזו בכלב התקיפה, משכו את הבגיר והרחיקו אותו מחובב, הפילו אותו על הכביש ושיסו בו את כלב התקיפה שהחל לנשוך את המתלונן בזרועו. במקביל ואקנין וחברו תקפו את הבגיר שהיה שכוב על הארץ בבעיטות, שהכלב ממשיך ונושך את זרועו.

בשלב הזה יצא חובב מרכבו כשהוא עדיין אוחז בידו האחת באקדח, התקרב אל הבגיר שהכלב עדיין נושך את זרועו, ואמר לו: "מה אתה עושה עם ילד באוטו?". בשלב זה ואקנין נכנס לקיה ונמלט מהמקום בנסיעה. חובב והאדם השלישי המשיכו לתקוף את הבגיר אשר ביקש מהם לשחרר את הכלב ממנו. 

הנער שישב ברכב, הבין כי אף אחד לא מבחין בפציעתו החמורה, החל לצפור ברכב מספר פעמים, עד שהבגיר והתוקפים שלו הבחינו בו. חובב וחברו עזבו מיד את המקום כשחובב אוחז ברצועת הכלב. בשלב כלשהו העביר חובב את האקדח הטעון לחברו שזרק אותו בגינה סמוכה ברחוב.

הבגיר הסיע מיד את הנער הפצוע לבית החולים "אסותא" באשדוד, שם הוכנס לטיפול נמרץ נותח ונותר בהשגחה.

הנער הפצוע בבית החולים

הנער הפצוע בבית החולים

על פי כתב האישום, כתוצאה ממעשי התוקפים נפצע הנער פצע ירי בבטן (כניסה ויציאה), ונגרמה לו חבלה חמורה במעי הגס שהצריכה ניתוח דחוף. לבגיר נגרמה חבלה של ממש מסוג נשיכת כלב בידו ואף הוא טופל בחדר מיון.

ואקנין הסגיר עצמו למשטרה רק לאחר מספר ימים. בחקירתו הוא אישר את החלק הראשון של האירוע, הוא סיפר כי נבהל מאוד כתוצאה ממעשי הבגיר והנער וחשב שהם מגיעים כדי לחסל אותו ולכן פנה לעזרת גיסו, אלירן חובב. הוא טען כי הצטייד בעצמו באקדח ויחד עם חובב ועם אדם אחר שלטענתו הוא אינו מכיר, הגיעו למקום כשהאקדח בכיסו, כדי להתעמת עם הבגיר והנער. לדבריו, לאחר שהגיעו, החל הבגיר לתקוף את חובב. ואקנין סיפר עוד בחקירתו כי האקדח החליק לו מהיד ונפלט ממנו קליע בודד. אלא שדבריו סתרו ראיות כמו מצלמות שהיו במקום ועדויות של שכנים שראו את האירוע.

עצור. אילוסטרציה: דוברות המשטרה

עצור. צילום ארכיון: דוברות המשטרה

אלירן חובב והאדם השלישי שהיה באירוע לא אותרו עד כה, כאשר המשטרה מנהלת אחריהם מצוד בניסיון לעצור ולחקור אותם על חלקם באירוע.

פרקליטות מחוז דרום באמצעות עו"ד אדווה ויצגן לוי, הגישה כאמור כתב אישום כנגד ואקנין בגין עבירות של נשיאת והובלת נשק, חבלה בכוונה מחמירה ותקיפה בנסיבות מחמירות. לצד זאת הוגשה בקשה לעצור את ואקנין עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

עו"ד אסף גונן, סנגורו של ואקנין מסר בתגובה כי "כתב האישום שהוגש מציג תמונה מעוות שלחלוטין ושונה ממה שאירע בפועל, כבר בשלב הזה אני מבקש להדגיש כי מרשי האו קורבן העבירה בסיפור הזה והדברים יתבהרו בבית המשפט".

עו"ד נס בן נתן, סנגורו של אלירן חובב לא מסר תגובה.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר