הסיגריות המוברחות על סיפון האוניה. צילום: מכס אשדוד
הסיגריות המוברחות על סיפון האוניה. צילום: מכס אשדוד

הברחת הסיגריות מול חופי אשדוד: לאחר גילוי הרפסודה, נחשף סליק בבטן האוניה

התפתחות בפרשת הברחת הסיגריות מול חופי אשדוד: שלושה ימים לאחר גילוי הרפסודה, נחשפה בבטן האוניה מאגר של סיגריות בשווי כולל של כ-12 מיליון שקל. בפרשה כבר יש ארבעה עצורים

פורסם בתאריך: 11.5.17 14:55

התפתחות משמעותית בפרשת ההברחה הענקית של סיגריות באמצעות רפסודה מול חופי אשדוד. שלושה ימים לאחר שרפסודה ועליה 150 אלף חפיסות סיגריות תוצרת חוץ בשווי של למעלה מ-4 מיליון שקלים נתפסה בפעילות משותפת של חוקרי יס"מ (סמים ומכס) אשדוד ושל שוטרי משטרת ישראל , חקרו אנשי המכס – בעקבות חקירת איש צוות האונייה – "סליק" בבטן אוניית המשא ובו כ-450 אלף חפייסות סיגריות נוספות בשווי כולל של כ- 12 מיליון שקל. על פי החשד, הסיגריות הוטענו על אוניית המשא במכולה ולאחר שסיים הצוות להסליק אותן באונייה, הושלכה המכולה לים באמצעות המנוף שעל האונייה.
 כזכור, לפני שלושה ימים התקיימה פעילות מבצעית, בהתבסס על מידע מודיעני שהתקבל במכס אשדוד, לפיו יש חשד שסיגריות ומוצרים אחרים חייבים מס מוברחים בהיקפים עצומים ארצה דרך הים. בפעילות המשותפת למכס ולמשטרה זוהתה חבירה של סירת דייגים לאוניית משא זרה אשר עגנה 7 ק"מ מהחוף בתוך המים הטריטוריאליים של ישראל. בעזרת האמצעים המיוחדים שהופעלו זוהתה הורדה למים של רפסודה ענקית באורך של שמונה על ארבעה מטרים מאוניית המשא. סירת הדייג, ובה  שני חשודים, מאשדוד והרצליה, חברה  לרפסודה באמצעות כבל פלדה, שניתק לאחר מספר דקות וככה נשארה הרפסודה לצוף ליד אוניית  המשא. אוניית השיטור הימי גררה אל החוף את הרפסודה ואת חפיסות הסיגריות.

סיכול הברחת הסיגריות מול חופי אשדוד – מבט לבטן האוניה. צילום: מכס אשדוד

בפרשה  נעצרו שני ישראלים ושני אנשי צוות מאוניית המשא. מחקירתו של אחד מאנשי הצוות התברר כי בבטן האונייה קיים "סליק" ובו עדיין מצוי מאגר ענק של מאות אלפי חפיסות סיגריות בשווי של מיליוני שקל. לפיכך, צוותי חקירה נשלחו אל האונייה וחשפו את מאגר הסיגריות. 
     

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר