מבצע אכיפה באתרי בנייה. קרדיט: אבי חיון
מבצע אכיפה באתרי בנייה. קרדיט: אבי חיון

ביקורת פתע: ליקויי בטיחות באתרי בניה באשדוד הובילו לצווי סגירה

במסגרת מבצע אכיפה באתרי בניה שהתקיים השבוע באשדוד, סגרו מפקחי משרד העבודה והרווחה שלושה אתרי בניה שלא עמדו בנוהלי הבטיחות בעבודה הקבועים בחוק

פורסם בתאריך: 9.5.18 12:11

     

במסגרת מבצע משולב של משרד העבודה והרווחה יחד עם פרקליטות מחוז דרום והמשטרה שעניינו אכיפת בטיחות באתרי בניה שהתקיים השבוע באשדוד, סגרו מפקחי משרד העבודה והרווחה שלושה אתרי בניה שלא עמדו בנוהלי הבטיחות בעבודה הקבועים בחוק. מבצע אכיפת נוהלי הבטיחות באתרי הבניה באשדוד מצטרף לאלו מבצעים נוספים שנערכו לאחרונה בבני ברק וברחובות.

מבצע אכיפה באתרי בנייה. קרדיט: אבי חיון

במסגרת המבצע נערכה פשיטה על ארבעה אתרי בנייה סמוכים באשדוד, כאשר בשלושה מבין ארבעת האתרים שנבדקו נמצאו ליקויי בטיחות חמורים ברמה מסכנת חיים, המצדיקים הוצאת צווי בטיחות באופן מיידי והפסקת העבודה עד לתיקון הליקוים.

מפקחי משרד העבודה והרווחה נתקלו בעת ביקוריהם באתרים בליקויים חמורים שלא תואמים את החוק ואשר ניהולם אינו עומד בנורמות המצופות. במסגרת המבצע נערכה פשיטה על אתרי בנייה באשדוד שבהם מבוצעים עבודות תמ"א 38 בבנייני מגורים  ולהלן הליקויים:

אתר תמ"א 38- רח' בן אליעזר 11 אשדוד

באתר זה נמצא כי מנהל עבודה לא נכח באתר, עובדים ללא קסדות מגן, פיגומים שאינם עומדים בדרישות תקנות הבטיחות בעבודה – ללא גידור, ללא סולמות וחוסר ברצפות בפיגומים עצמם, לא בוצעה הדרכת בטיחות למנופאי, נמצאו 3 אביזרי הרמה שאינם בתוקף, העובדים עבדו באתר ללא רתמות וללא חגורות בטיחות, בבדיקה נמצאו כבלי חשמל מאולתרים וכבלי חשמל חשופים. כמו כן נתגלו מחדלי העסקה חמורים של קטינים, וכן של שוהים בלתי חוקיים אשר נעצרו וטופלו על ידי משטרת ישראל.

עקב ליקויי בטיחות רבים הוצא צו בטיחות מיידי לאתר – צו זה אוסר כל עבודות עד לתיקון כל הליקויים

 אתר תמ"א 38 –  פרוייקט מגורים פנינת שלמה המלך –ברחוב שלמה בן יוסף 21,23,25 , שכונה ו' אשדוד

באתר זה נמצא כי הופרו שני צווי בטיחות , האחד בגין ליקויים רבים (כלומר צו שאסר על המשך העבודה עד לתיקון הליקויים, אולם כאמור העבודות נמשכו באין מפריע), וצו בגין קרבה מסוכנת של הפיגומים לקו מתח גבוה דבר המעמיד בסכנת חיים את הפועלים. כמו כן, מנהל עבודה לא נכח באתר כלל, ולא הגיע למקום גם לאחר שהתבקש, המשטרה עצרה שוהה בלתי חוקי ולקחה גם את מעסיקו לחקירה. מינהל הבטיחות הגיש תלונה במשטרה, כנגד הקבלן.

 הוטל צו בטיחות נוסף – צו זה אוסר עבודות עד לתיקון כל הליקויים.

מבצע אכיפה באתרי בנייה. קרדיט: אבי חיון

אתר מס' 2 – פרויקט חמדת אשדוד 70 יח"ד 2 גני ילדים ובית כנסת -הרב ינאי 32 אשדוד

באתר זה נצפו עובדים בשטח ללא קסדות מגן וללא ציוד מגן אישי, כבלי חשמל מאולתרים וחשופים שלא חוברו והורמו לגובה, ועל כן עלולים לסכן את חיי העובדים במקום, פיגומים לא תקינים, ללא גידור מתאים וללא הדרכה בגובה לעובדים. מנהל עבודה נלקח לחקירה על ידי המשטרה – בעקבות העסקת שוהה בלתי חוקי שנראה באתר

גם באתר צו הוצא מיידית צו בטיחות האוסר על קיום העבודות עד לתיקון הליקוים.

פעילות זו הינה חלק מפעילות משולבת ומאומצת של כלל גופי האכיפה למיגור תופעת ליקויי הבטיחות החמורים באתרי הבנייה.  תופעת מחדלי הבטיחות באתרי הבניה מתעצמת לנוכח היעדרותם הבולטת של מנהלי העבודה ב-2 מן האתרים שנבדקו, אשר אינם נכחו בשטח בעת פעילות העובדים באתר, וכן לנוכח מעצרו של מנהל העבודה השלישי על ידי המשטרה בגין העסקת עובד זר לא חוקי. לצד הסרת האחריות הבוטה של מנהלי העבודה והיעדרותם באתרים, ניכר שחלקם ממשיכים לפעול כסדרם באין מפריע באופן לא חוקי תוך הפרת צווי בטיחות שהוצאו בגין ליקויים רבים (צו האוסר על המשך עבודה עד לתיקונים).

מבצע אכיפה באתרי בנייה. קרדיט: אבי חיון

מבצע אכיפה באתרי בנייה. קרדיט: אבי חיון

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר