מחלקת קורונה בבית החולים באשדוד. צילום: דוברות אסותא אשדוד

אשדוד: 12 מתושבי העיר חלו בקורונה

נכון להיום יש באשדוד 2,244 מבודדים ו-12 חולים. בבית החולים אסותא ישנם 6 חולים, אחד מהם במצב קשה. העירייה נעזרת ברחפנים כדי לפזר התקהלויות

פורסם בתאריך: 22.3.20 18:55

     

נכון להיום יש באשדוד 2,244 מבודדים ו-12 חולים. באסותא ישנם 6 חולים, אחד מהם במצב קשה. כך נמסר לפנות ערב מעיריית אשדוד. מספר החולים המדווחים בישראל הערב עלה ל-1071, כאשר 18 מהם במצב קשה.

"איש לא יודע כמה זמן יימשך המצב הזה אך דבר אחד ברור לכולם, את המגפה הזאת נוכל לעצור רק ביחד!", אמר ראש העירייה, ד"ר יחיאל לסרי.

"כולנו", הוסיף, "אחראים אחד על השני. עלינו לשמור על המרחק אחד מהשני, לשמור על היגיינה אישית ולהישאר בבית" אומר ראש העיר ומדגיש את חשיבות הסגר כפעולה שמצילה את חיינו. "רק משמעת ברזל תבטיח שנצלח את זה בהצלחה ואני סומך על תושבי אשדוד שימלאו אחר כל ההנחיות באופן מלא".

בהתאם לתקנות שאושרו ע"י הממשלה, עיריית אשדוד עובדת במתכונת חירום והחל מהבוקר הוחמרו הנחיות הסגר והוגברה האכיפה כנגד מי שנמצא מחוץ לביתו ללא סיבה. במקביל, ראש העיר הנחה את כל גורמי העירייה וחברי ועדת מל"ח, לוודא שכל ההנחיות מתקיימות בשטח בד בבד עם הגברת המאמצים לספק את כל השירותים המוניציפליים החיוניים בעת חירום.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
לנוכח הנחיות הממשלה בסוף השבוע האחרון, יצאו הנחיות מיוחדות בדגש על הישארות בבית. בעיריית אשדוד מציינים שהמרחב הציבורי מזמן לא נראה שקט כל כך ושגם בתי הכנסת הקפידו על מניינים מצומצמים ומי שלא יכל לעמוד בזה סגר את בית הכנסת והנחה את הציבור שלו להתפלל בבית.

ד"ר יחיאל לסרי צילום: פבל

ד"ר לסרי שיבח את התנהגות התושבים אשר נענו להנחיות ונשארו בבית. מעט מאוד אנשים נראו בחוץ ואפילו נראו לא מעט יוזמות של תושבים אשר ניצלו את הזמן הפנוי ואת הרשתות החברתיות כדי לרומם את המורל ולהתנדב לסייע בהתאם להנחיות המיגון האישי.

נושאי תפקידים: בהתאם לתקנות שפרסמו משרדי הממשלה, רק עובדים חיוניים בסקטור הפרטי והציבורי, נדרשו להגיע לעבודה. בעירייה רק העובדים החיוניים (עד 30%) הגיעו לעבודה.

 

תפעול: מינהל התפעול מפעיל את יחידותיו ומעניק שירותים מלאים ושוטפים בכל המרחב העירוני. מוקד עירוני: עובד במתכונת מתוגברת (24/7), מאויש בדוברי שפות ומפעיל יחידות תפעוליות בהתאם לצורך. מינהלות רבעים: עומדים בקשר עם התושבים, מספקים שירותים מקומיים ומסייעים לאוכלוסיות ברובע. שירותי ניקיון: ממשיכים לבצע שירותי ניקיון ופינוי אשפה באופן מלא, מקיימים שטיפה לכלי אצירה ומסביב להם, מבצעים שטיפת רחובות ותחנות. הדברה: מבצעים פעולות הדברה, ריסוס וחיטוי במרחבים הציבוריים, בפארקים ובגנים. וטרינר: טיפול בבעלי חיים ובכלביה.

שירותים חברתיים: מעניקים סיוע לאוכלוסיות קשישים, עולים ומשפחות נזקקות. שירותי הבריאות עומדים בקשר עם משרד הבריאות ומערך המידע עוקב אחר התפשטות הקורונה. חלוקת מזון באמצעות מערך ההתנדבות ועובדי עירייה ומפעילים את שירותי העו"ס בהתאם לנדרש. ערוכים לפתיחת "מרכזי נחשפים" במידת הצורך.

חינוך: צוותי החינוך שומרים על קשר עם התלמידים, יוזמים פעולות משותפות באמצעות מערכות הדיגיטל להעברת מסרים התנהגותיים, לימוד מרחוק וחיזוק המורל בקרב התלמידים. החינוך הלא פורמלי עומד בקשר עם התלמידים. כיוונים בקשר עם סטודנטים וצעירים והרשות העירונית "מהות" מנחים הורים במצבי לחץ. נפתחו שמרטפיות לילדי עובדים חיוניים בבי"ח אסותא.

ביטחון, שיטור ופיקוח: מבצעים פעולות שמירה על הסדר הציבורי, מוודאים ביצוע הנחיות המדינה ומבצעים אכיפה כנגד מי שמפר את הכללים. גופי האכיפה דאגו למנוע התקהלויות בבתי כנסת ובאירועים ובמקומות הנדרשים סגרו מוסדות. הביטחון אחראי על תאום יומי עם גופי החירום (משטרה, מד"א וכב"א) וערוך לאכיפה מוגברת בסגר מלא.

דוברות והסברה: ראש העיר העלה עד כה עשרות פוסטים וסרטונים ומקפיד לידע את התושבים בכל מידע רלוונטי, באמצעות האתר העירוני והרשתות החברתיות. מידע הסברתי ממוקד והודעות קוליות נשלח לניידים אישיים, באמצעות SMS, מותאם לאוכלוסיות שונות בהתאם לסוגי האוכלוסייה (שפות שונות, עולים, חרדים) ולאמצעי העברת המסרים.

אירועים: העירייה דאגה אפילו לבידור והנאה באמצעות "ערוץ הבידוד" שפועל מאולם מועצת העיר ומשדר תכנים ותכניות שינעימו את הפנאי לכל בני המשפחה.

משאבי אנוש: הערכות מעבר לעבודה במתכונת חירום, מיפוי וניהול מערך עובדים מצומצם (30%), הנחיות להתנהגות נכונה בקרב העובדים.

כספים וגביה: דחיית תשלומי ארנונה, הפסקת תהליכי עיקול באגף הגביה.

מסחר ותעשיה: בחינת הקלות לבעלי עסקים בעיר, השקת תכנית 360 לעסקים ובניית פלטפורמה לחנות מקוונת, שיווק און ליין חינם לבעלי עסקים ויצירת אמנת הערבות ההדדית בין בעלי עסקים באשדוד.

מחשוב: התאמת מערך השירותים באמצעים דיגיטליים במקום קבלת קהל פרונטלית ומניעת סכנת הידבקות. שימוש באמצעות אפליקציית אשדודית היום יותר מתמיד.

 

 

 

 

 

 

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר