נמל אשדוד. צילום ארכיון: רובי פלך

מחווה יפה של עובדי נמל אשדוד

עובדי נמל אשדוד יתרמו ממכסת ימי החופשה שלהם לטובת חבריהם לעבודה שנדרשו לצאת לחופשה

פורסם בתאריך: 22.4.20 21:27

     

סולידריות בין עובדים, על רקע משבר הקורונה: ההסתדרות, הנהלת חברת נמל אשדוד וועדי העובדים בחברה, חתמו היום על הסכם קיבוצי מיוחד, לפיו עובדים אשר המשיכו לעבוד בתקופה הנוכחית, יתרמו ממכסת ימי החופשה שלהם לטובת עובדים שהוצאו לחופשה.

על פי תקנות שעת חירום שנחתמו לפני מספר שבועות, עובדי המגזר הציבורי, בהם עובדי נמל אשדוד, נדרשו לצאת לחופשה בת כ-14 יום, על חשבון מכסת ימי החופשה שלהם. בנמל אשדוד, 75 עובדים הוצאו לחופשה כזאת.

על פי ההסכם המיוחד, כל עובד שהמשיך לעבוד, יתרום חצי יום ממכסת ימי החופשה שלו, כמחווה סולידרית עם העובדים שהוצאו לחופשה. כתוצאה מכך, לעובדים שנדרשו לצאת לחופשה יקוזזו עד 50% מהמכסה שנוצלה.

ההסכם חל גם על עובדים המועסקים בחוזה אישי, ואינם חלק מההסכם הקיבוצי בנמל. הוא אינו חל על עובדים אשר מכסת ימי החופשה השנתית שלהם קטנה, ועומדת על פחות מחמישה ימים.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר: "הסכם זה, והסכמים דומים שנחתמו בתקופה האחרונה בהסתדרות, הם הדוגמה לכך שבאמצעות הידברות וסולידריות ניתן לסייע, הן לעובדים והן למעסיקים, בשעה קשה זאת שבה שרוי המשק. אני מודה לעובדי נמל אשדוד, אשר עובדים לילות כימים, בעתות חירום ובימי שגרה, כדי שהסחורות ימשיכו להיכנס לישראל, לצד המשך פעילות הייצוא שמניעה את הכלכלה הישראלית".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, מסר: "בימים אלו, ערבות הדדית היא ערך עליון. אני גאה בוועדי העובדים ובהנהלת החברה, ששילבו ידיים בכדי לסייע לעובדים שאולצו לצאת לחופשה ובכך מצבם הכלכלי הורע".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר