מובילי מחאת השבת באשדוד: מייק ויצמן, ג'ניה, אירה ואולג מולדבסקי, יגאל פורמן, סיון מרילי, גיא סער, עופר צחר ואורית. צילום: יבגני שפיגל

מובילי מחאת השבת יתמודדו על מקום במועצת העיר אשדוד

חמישה חודשים ליום הבוחר וזה קורה: מובילי מחאת השבת ורובע ט"ו, גיא סער, סיון מרילי ועו"ד אורית אלמוזלינו-רייז, הודיעו היום על החלטתם להתמודד בבחירות הקרובות למועצת העיר: "לא יכולנו להתחמק מהאמת. שאם לא ניקח אחריות על עתידנו המצב בעיר לא ישתנה"

פורסם בתאריך: 22.5.18 17:48

     

את תחילת השנה פתחנו בהפגנות מול בניין העירייה, שיירות רכבים ובעיקר התעוררות אזרחית מסיבית כפי שלא נראתה הרבה זמן בעיר. הסיבה למי שהספיק לשכוח החלה בחלוקת הקנסות בביג ובסטאר סנטר אשדוד והמשיכה על דיון במרחב הציבורי ופתיחת עסקים בשבת.

הפגנה נגד חוק המרכולים והשבת באשדוד

היום , מובילי מחאת השבת, גיא סער, סיון מרילי ועו"ד אורית אלמוזלינו-רייז הודיעו : "החלטנו להתמודד בבחירות הקרובות למועצת העיר. לפני כחצי שנה התחלנו במאבק שכונה ״מחאת השבת", כך כינו אותו, אך לא, זה היה הרבה יותר גדול מזה, זו הייתה מלחמה על צביונה ועתידה של העיר שכל כך חשובה לנו!  כאשר לצדנו עומד רק כח אנושי הצלחנו להשיג הישגים מאוד מרשימים יחד עם כלל תושבי העיר שיצאו לרחובות.

מובילי מחאת התושבים נגד בניית המתחם ברובע ט"ו, מימין לשמאל: אמיר ואורית רייז, מיכל גבאי צורף ועופר צחר

מובילי מחאת התושבים נגד בניית המתחם ברובע ט"ו, מימין לשמאל: אמיר ואורית רייז, מיכל גבאי צורף ועופר צחר

הצלחנו להביא להפסקת חלוקת הדוחות בשבת לא רק במתחם הביג והסטאר סנטר, אלא גם ברובע הסיטי ובמתחמים נוספים. הפעלנו לחץ ציבורי להקמת הסינמה סיטי בעיר אשדוד (פעילות שהובילה להסרת התנגדות עיריית אשדוד בועדה המחוזית לתו"ב). הפעלנו לחץ ציבורי לפתיחת מעליות ב״טרם״ ברובע ג' בימי שבת, סייענו לתושבי רובע ו' להסדרת פינת הכלבים ברובע, והעלינו את המודעות בדבר ניסיונות להדרת נשים במרחב הציבורי בחוגי הזומבה בעיר וניסיונות להעברת מוסדות ציבור, כגון בריכת בית לברון, למגזר החרדי.

ועוד לפני תחילת המחאה, הובילה עו"ד אורית אלמוזלינו -רייז, יחד עם תושבי רובע ט״ו, הליך משפטי בעניין הסכם הגג לביטול שריון של מכירת 25% מיחידות הדיור למגזר החרדי, ועודם מנהלים מאבק משפטי נוסף המתנגד לבנייה על שטחים ציבוריים ברובע ט"ו. אבל ההישג הכי גדול שלנו הוא ההתעוררות של תושבי העיר אשדוד. סקרים מנבאים על עלייה של 8%-12% באחוזי ההצבעה לבחירות המקומיות בעיר. התעוררות שנבעה אך ורק מהמחאה.

לאור העשייה החברתית, הגעה לישיבות מועצה, ומפגשים עם אישי ציבור ברמה הארצית ועם דמויות פעילות ומנוסות בתחום העירוני, והכי חשוב עם תושבים רבים כמונו, התחוור לנו שאין מי שייצג אותנו, המגזר החילוני /מסורתי שמעוניין לגור בעיר פתוחה ופלורליסטית, המכבד את המיעוט שחי בעיר, אך אין לו ייצוג הולם וקולו לא נשמע במועצה.

מרילי נואמת בהפגנה במוצ"ש 

לאחר התלבטויות אישיות וקבוצתיות רבות לא יכולנו להתחמק מהאמת. שאם לא ניקח אחריות על עתידנו המצב בעיר לא ישתנה. אם לא נהיה אלו שנוביל תמיד נהיה מובלים! החלטנו שאם עתידה של העיר חשוב לנו אסור לנו לחזור ולהיות אדישים. לכן, החלטנו להתמודד למועצת העיר בתקווה לאיחוד תנועות נוספות יחד אתנו, ואנו מקדמים רעיון חדשני בעניין, עליו נפרט בהמשך. אנו נמשיך לשמש כאוזן קשבת לתושבי העיר כפי ששימשנו עד עכשיו, בכל הכוח, אך הפעם מתוך המועצה ועם יכולת להשפיע ! יש עוד המון נושאים חשובים שיש לטפל בהם בעיר מעבר לכפייה החרדית, אך יש להתחיל בשינוי הרכב המועצה אשר ייצג את רוב הציבור בעיר.

מזמינים את כולם להצטרף לקבוצת דף הפייסבוק החדש שלנו "מחזירים את אשדוד – לאשדודים".

מי יוביל את הרשימה? 

"טרם החלטנו"

במי תתמכו לראשות העיר?

"ניתן לתושבי העיר לבחור לבד מי עשה עבורם הכי הרבה, המטרה שלנו זה להניע שינוי ולא להצביע על מועמד כזה או אחר כראוי".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר