תמונה באדיבות וועד ההורים

מחאת הורים צפויה להיערך היום במועצת העיר

בזמן שמעלה מחמישים אלף תלמידים פתחו את שנת הלימודים תשע"ח, שישה הורים בחרו להשאיר את ילדיהם שעתידים להתחיל את גן חובה, בבית במחאה על כך שילדיהם לא ממשיכים ללמוד ברשת הגנים התורניים "ישי". בעירייה מציעים פתרונות חלופיים עד לפתחת הגן השמיני ברשת

פורסם בתאריך: 6.9.17 14:47

ביום שישי שעבר נפתחה באופן רשמי שנת הלימודים תשע"ח, אלא ששישה ילדים שעתידים היו להתחיל גן חובה ברשת גני "ישי", נמצאים בביתם. הסיבה לכך היא בקשתם של ההורים לילדים שהתחנכו עד עתה ברשת הגנים התורניים "גני ישי" הפועלת באשדוד תחת חסותה של עמותת "התפארת והעוז" בהנהלתו של מר יואל דרמון ובשיתוף עם עיריית אשדוד היא להמשיך וללמוד באותה הרשת. וכבדבריה של י"ר וועד ההורים, שפרה אגמי: "אנחנו לא רוצים להתפשר על חינוך ילדינו. מדובר ברשת שמטרתה לתת מענה לציבור הדתי לאומי ציוני בעיר שמבקש להעשיר את התכנים הסטנדרטיים הקיימים בשאר הגנים  בעיר באלו המתאימים לרוח ציבור זה". כיום הרשת מונה 7 גנים מתוכם 3 גני חובה ו4 גני טרום חובה. לפיכך נוצר מצב בו יש ילדים שסיימו את גן טרום חובה ורוצים להמשיך לגן חובה אך מכסת התלמידים בגן החובה, 35 במספר, מלאה. משכך ביקשו ההורים לפתוח גן שמיני נוסף, בקשה שלאחר לחץ רב אושרה ע"י ראש העיר במידה ויהיו 15 נרשמים לפחות. כרגע, בתקופת הביניים עד לפתיחה הפורמאלית של הגן וההכנות הכרוכות בכך הציעה עיריית אשדוד להורים פתרון זמני: צירוף ששת הילדים הנותרים לגנים ממלכתיים דתיים או לגן התורני "שילה", אך ההורים שלא רוצים 'להתפשר' לטענתם על חינוך אחר, לא שולחים את ילדיהם בנתיים לגנים החלופיים. "אנחנו שש הורים שחוששים שאם נשלח את ילדנו לגן הזה, הגן השמיני של רשת "ישי" בסוף לא יפתח. אנחנו לא מוכנים לשלוח לגנים שלא מתאימים, גם לא לבנתיים. מה זה לבנתיים, שבועיים שלושה נשים אותם בגנים אחרים. אנחנו מעדיפים שהם יהיו בגנים של הרשת גם לבנתיים, מה גם שזה גננות וגם מיקום שהילדים מכירים". ההורים, מתכוונים למחות היום (יום ד') בישיבת המועצה.

הפגנות קודמות. תמונה באדיבות וועד ההורים

ראש מנהל החינוך, אריה מימון: "אנחנו משתדלים לתת פתרונות ולסייע במידה המקסימאלית. במקרה המדובר, מדובר בשבעה הורים, שכפי שכבר הוסבר ניתנה להם האפשרות להשתלב בגנים ממלכתיים דתיים ותורניים כפתרון זמני, עד שיושלם התהליך ההכנות לגן השמיני כפי בקשתם אליה נעתרו ראש העיר ומנהל החינוך. למרות זאת, אנו עושים את מיטב המאמצים בכדי להכניס את אותם הילדים לגני החובה ברשת 'ישי', אך כרגע מכסת התלמידים שם מלאה, תוספת של 7 ילדים. פירוש שגן אחד יהיה עם 38 ילדים ועוד שני גנים עם 37. לשם כך נדרשים מספר אישורים, קיבלנו את חלקם. אנו ממתינים לאישורים מהסתדרות המורים והגננות ברגע שיהיה לנו את כל החתימות נכניס אותם מיידית, זה הליך שחייב להיעשות מבחינה חוקית ואנחנו פועלים שיעשה בדרך המהירה ביותר לטובת התלמידים וההורים".

 

     

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר