קרדיט צילום -מרכז הצעירים כיוונים

שיעור באזרחות: סטודנטים אשדודים יעברו תכנית הכשרה ליזמות חברתית יישומית

מרכז כיוונים מרכז הצעירים של אשדוד הממוקם ברובע הסיטי מרחיב את פעילותו בנושא צעירי העיר במטרה להיות מעורבים , לסייע ולהשפיע יותר על מרכז חיי הצעירים בעיר בתחומי פעילות רבים ומגוונים

פורסם בתאריך: 10.12.17 16:49

דוגמא לפעילות חשובה ויצירתית מאוד שגובשה ע"י מנהלת מרכז כיוונים, אתי לוגסי הינה TEAMA SHDOD בתאריך 6.12 התכנסו לראשונה קבוצת הסטודנטים שנבחרה למפגש ראשון והכרות קבוצתית ביחד עם צוות מרכז כיוונים בניהולה של מנהלת המרכז אתי לוגסי.

17 סטודנטים שיובילו יחד עם מרכז כיוונים את תחום הצעירים בעיר, יהיו שותפים לעשייה ובכל במהלך השבוע ייפגשו  ויעברו הכשרה ייחודית בנושאי יזמות חברתית, פיתוח קהילות מקומיות, פיתוח מנהיגות ועוד.הקבוצה תפעיל ותיצור קהילות צעירים, יזמים, הורים צעירים, סטודנטים, נשים ועוד.

קבוצת סטודנטTeam  מחזור א'  מרכז הצעירים כיוונים אשדוד

אחת המטרות בתחום הצעירים שצעירים יהיו שותפים בעשייה. לעבור מדרגה של שיתוף לשותפות.בהמשך לכך נערך בשנה שעברה מהלך של מרחב למידה עם סטודנטים רבים ונוכח הרצון לשותפות של הסטודנטים לקחת חלק בעשייה חברתית חזקה הוחלט  להקים קבוצת סטודנטים לראשונה שתוביל את הנושא ותיקח חלק בתחומים רבים.

משתתפי התכנית- 17 סטודנטים שנבחרו ע"י מרכז הצעירים לתכנית סטודנט   Team-

 

     

הסטודנטים נבחרו מבכל מוסדות הלימוד, מכל תחומי הלימוד, צעירים שיש להם מוטיבציה לקחת חלק בעשייה בתחום הצעירים בעיר ולהניע תהליכים שמטרתם לפתח קהילות צעירים, יזמות חברתית.הסטודנטים יעברו במהלך השנה תכנית הכשרה ליזמות חברתית יישומית ,הכשרה שעוצבה במיוחד עבור מרכז כיוונים ובשיתוף אגף הצעירים של הסוכנות היהודית ומרכז כיוונים.

המטרה של התוכנית לבסס כוח צעיר ומקומי הפועל למען הצעירים באשדוד בתחומים שונים. התכנית תכלול שילוב בין תודעה חברתית וחיזוק הזהות המקומית, כלים מקצועיים ליזמות חברתית וגיבוש רשת קהילתית של צעירים.  שייכות ועשייה של צעירים הפועלים יחד למען החברה באשדוד" ,  מציינת מנהלת מרכז כיוונים אתי לוגסי .

משתתפי התכנית יתבקשו ליזום ולהוביל פעולות יזמיות בתחומי ליבה של מרכז הצעירים ולפתח קהילות צעירים אך בעיקר יעסקו במה שבוער להם כסטודנטים וכצעירים בעיר.

במסגרת ההכשרה יוקדשו עקרונות ללמידה יישומית לפיתוח  יזמות חברתית באמצעות : למידה מהצלחות- ייערך מיקוד בלמידה של כלים ותהליכי פיתוח יזמות באמצעות מפגש עם יזמים שהצליחו להוביל תהליך יזמות מוצלחת וניתן באמצעותם לחלץ עקרונות יישומים של הצלחה

וזאת גם בזכות סדנאות ולמידה של כלים יישומים לסיוע בקידום המיזמים אשר הקבוצה תעבור במהלך השנה הקרובה .

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר