עושים הרבה כבוד, הכל מתחיל בחינוך

כשבית הספר אריאל מאשדוד הגיע לאו"ם

האו"ם וסניפי יוניס"ף בכל העולם ובישראל השיקו מיזם בינלאומי שנועד לקדם את הנושאים העולים מהאמנות עליהם חתומות המדינות ושיעדם הוא לעשות את העולם למקום טוב יותר לחיות בו. כיתה ה'1 בבית ספר אריאל באשדוד נטלה חלק במיזם וזכתה לתשומת לב מיוחדת. הכל על השיעור הגדול בעולם

פורסם בתאריך: 25.10.17 08:17

כיתה ה'1 מבי"ס ממ"ד אריאל באשדוד השתתפו בפרויקט בינלאומי מיוחד – "השיעור הגדול בעולם", והצטרפו להמוני ילדים בכל יבשות העולם אשר למדו יחד ובו זמנית על ערכים שנועדו לעשות את העולם למקום טוב יותר. ההשתתפות ההמונית בשיעור הגלובלי הפכו את המיזם "השיעור הגדול בעולם", למיזם שיא שמן הסתם יירשם בספר השיאים של גינס.

תלמידי אריאל, בניהולה של המנהלת החדשה גב' יפה חזות, אשר השתתפו בפרויקט הייחודי והבינלאומי, התרגשו מהידיעה לפיה ילדים מכל העולם לומדים כמותם על אותם נושאים ומקדמים כמותם את אותם הערכים. את עוצמת המסר חוו התלמידים במהלך המיזם עצמו כאשר "השיעור הגדול בעולם" מהווה מיזם ייחודי לקידום יעד שהאו"ם בחר בהתאם לאמנות שמדינת ישראל התחייבה לקיימן וליעדי המתנ"ה של משרד החינוך.

מתנ"ה – מערך תכנון, ניהול והיערכות למנהל – היא התכנית האסטרטגית עבור מנהלים בתכנון שנת הלימודים, ומטרתה כלי סיוע לאלה העוסקים במלאכת ההוראה, במטה ובשדה, בזיהוי האתגרים העתידיים והאפשרויות הגלומות בהם. מבחינת משרד החינוך, התכנית הינה מתנה אמיתית לצוותי הניהול בחינוך בכך שהיא מבססת שיח ומושגים משותפים עבור כלל המערכת, תוך שהיא מאפשרת ביטוי ייחודי.

     

 

פרויקט "השיעור הגדול בעולם" עולה אם כן בקנה אחד עם יעדי משרד החינוך ופותח במיוחד כדי להציג בפני ילדים ונוער בכל העולם את יעדי ההתפתחות ברי הקיימא שהאו"ם הציב לעצמו לשנת 2030 בצורה ידידותית ונגישה, כיוזמה חדשנית הנתמכת על ידי מזכיר האו"ם וכיוזמה משותפת עם יוניס"ף ישראל. "היעדים מייצגים תפיסה לפיה ילדים ובני נוער הם בעלי תפקיד מרכזי בהשגת היעדים וכדי לעשות זאת, עליהם ללמוד למה היעדים הללו חשובים בחיים שלהם ושל ילדים אחרים, וכיצד השגתם תקדם את מימוש הזכויות הייחודיות העוסקות בצרכים הייחודיים שלהם על פי האמנה הבינלאומית לזכויות הילד" אומרים בבית הספר.

בפעילות הכיתתית הועבר לתלמידים מסר שעוסק בזהות ושם וקובע את הסלוגן "כולנו שונים אבל שווים", כציון מטרה בחינוך לפיו לכל אחד שם משלו, זהות ועוצמה משלהם אך ערכי הכבוד תמיד נשמרים! תלמידי בית הספר התרגשו מהעובדה שהם חווים את אותו שיעור במקביל לתלמידים אחרים בכל רחבי העולם, והכל על מנת להפוך את היעדים הגלובליים ויחד לבנות עולם טוב יותר עבור כולם. לתלמידים נכונה הפתעה כאשר המסר הופיע בתוצר שזכה ופורסם באתר האו"ם ובו מככבים תלמידי בית ספר אריאל.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר