הגנה עצמית צילום: יח"צ

אישה חזקה. נקודה 

מאסטר אמנויות הלחימה רפי ביטון מלמד ילדות, נערות ונשים קרב מגע להגנה עצמית יעילה ופרקטית ולוחמת רחוב- גם הגברים מוזמנים

פורסם בתאריך: 29.5.19 11:50

     

מי לא מכיר את מאסטר אמנויות הלחימה רפי ביטון מאשדוד? רפי בעל האישיות המיוחדת: צנוע, תמיד בגובה העיניים ומקצוען מהמעלה הראשונה. רפי בעל  מוניטין בארץ ובעולם כמדריך יחידות מיוחדות באמנויות לחימה שם דגש על  שיטה העונה לשם k.s.t.i  בושידו, שאליה נחזור בהמשך. כבעל חגורת דאן 9 בקראטה רפי מכונה בתואר 'סנסאי'. הסנסאי הוא "זה שנולד קודם", כאשר המילה "נולד" אינה מתייחסת לגיל כרונולוגי אלא לוותק בדרך. ה"לידה" היא הצעד הראשון בדרך והיא מייצגת לידה רוחנית בה האדם מתחיל במסע של שיפור עצמי מתמיד. הסנסאי צריך להיות מקצועי, בעל ידע וניסיון, ועליו להוות דוגמה אישית ברמת ההתמדה, הביצוע והיישום בחיים.

הדרישה להיקרא בתואר סנסאי אינה נובעת מצורך של המורה להרגיש חשוב ומכובד, אלא מהסיבה הפשוטה שמורה אינו מורה עד שמקבלים את הסמכות שלו כמורה. כשתלמיד קורא למורה שלו בתואר סנסאי, הוא אומר לו בזאת שלושה דברים: אני מקבל את סמכותך כבעל הידע, הניסיון והכלים ואת שיטות ההוראה שלך, אני מאמין ביכולתך להקנות לי את הכלים הדרושים להתפתחות וללמידה, אני סומך עליך שתשמור עלי מכל נזק פיזי או נפשי וכאן אנו מגיעים  לנושא שבו רפי שם דגש מיוחד והוא הצורך ללמד הגנה עצמית לבנות המין היפה(והחזק), " לצערנו, במציאות הקיימת היום'-אומר רפי-' נשים, נערות וילדות עשויות למצוא את עצמן מותקפות .כמעט כולן מכירות את ההרגשה של הפחד הזה שמישהו הולך אחריה ברחוב, או החשש מלהיכנס לבד למעלית. לימודי קרב מגע מאפשרים לרכוש כלים בכדי להדוף ואף להימנע מתקיפות שכאלה-תוך זמן קצר כל אחת יכולה לרכוש כלים שיסייעו לה להדוף כל ניסיון תקיפה ולדעת ״לשדר״ לסביבה שאיתה לא מתעסקים".

אישה הרוכשת מיומנות בקרב מגע חשה בטוחה בכוחה וביכולתה להדוף ולסכל כל איום עליה גם כאשר היא אינה חמושה בנשק מכל סוג שהוא, אף לא בתרסיס גז מדמיע.  רפי  מלמד  טכניקות ומיומנויות לשכלול התגובות הטבעיות של הגוף. שליטה בטכניקה של קרב מגע משדרגת ומעצימה את היכולת של האישה בכל מצב שאליו היא עלולה להיקלע ושבו היא תחוש מאוימת. למתלבטות מוסיף רפי מספר סיבות שיעזרו  להחליט להצטרף  לחוגי הפעילות שלו במרכז קהילתי 'עם שלום': חיזוק הביטחון העצמי, שיפור הכושר הגופני, שיפור הקואורדינציה, פיתוח כישורים חברתיים, פיתוח יכולות שליטה על הגוף, לימוד כישורי התמדה ומשמעת עצמית. לא חוסר ישע, לא אין אונים: רפי מדגיש כי קרב מגע לנשים אינו אמנות לחימה אלא טכניקה יעילה להגנה עצמית. קורס הגנה עצמית לנשים הוא אפוא קורס שימושי ואפקטיבי מאין כמוהו, הנותן מענה לאיומים מסוגים שונים.

 

חשוב לציין כי במצב שבו ניתן למנוע מגע עם אדם המאיים וממילא גם להימנע מקרב עמו, עדיף לנטוש את המקום. אבל במקום ובזמן שבו לא ניתן להימנע ממגע וכשהאיום הופך ממשי ומוחשי – שימוש בטכניקת קרב מגע עשוי להציל חיים. בסיטואציה שבה הערך היחיד הוא ההישרדות- כל האמצעים כשרים. נשים שרוכשות ידע בקרב מגע חשות ביטחון מלא להגן על עצמן בכל מצב. קרב מגע מעניק חוזק, חוסן וביטחון שהם כה חיוניים לתחושת הביטחון של כל אישה במרחב הציבורי, לרבות ברשות היחיד שלה, בקודש קודשיה, בביתה, אם וכאשר פורץ מנסה לגנוב או מעז להתנפל עליה ע"י  מאן דהוא, שירצה, חלילה, לבצע בהן את זממו, הם לא ייוותרו מולו חסרות ישע וחסרות אונים אלא יגיבו במכות ובבעיטות וינטרלו אותו, אם על ידי ריתוקו ושיתוקו ואם על ידי כך שיגרמו לו לברוח מהמקום בבושת פנים, מוכה, חבול ומושפל.

קארטה עם מאסטר אמנויות הלחימה רפי ביטון צילום: יח"צ

 

יש לדעת כי עולם אומנויות הלחימה פתוח לכולם: מילדים קטנים ועד גיל 120 – בנים, בנות, נערים ונערות – לכל אחד ואחת יש מה ללמוד ולקבל דרך אומנויות הלחימה, ולהפוך לטובים יותר: שיטת KSTI בושידו('דרכו של לוחם'),בהדרכת מסטר רפי ביטון מבוססת על  קראטה, קרב מגע מבצעי, אייקידו וקרב פנים מול פנים. הקראטה: בו מצוי כל הבסיס הטכני וערכים ומשמעת וכיבוד הזולת, קרב מגע מבצעי: בו מצוי כל התרגילים להגנה עצמית  במגע מלא, התגוננות בפני אמצעי לחימה שונים, ולמידת הלחימה בירי נגד טרור, אייקידו: בו מצוי כל הטכניקה של ההתחמקויות ובריחים והטלות, ושימוש נכון בכוח סביר-כל המכלול הזה נותן מענה של ממש למעשה אלימות ולאירועי טרור וזו הסיבה שרפי מדריך יחידות ואנשי בטחון מהארץ ומהעולם. אמנות לחימה היא דרך חיים שמובילה לחוזק נפשי ופיזי, כוח רצון, יכולת התמודדות עם אתגרים והטמעת ערכים של כבוד הדדי, חברות ושיתוף פעולה.

בואו ללמוד ממקצוען אמיתי: סנסאי רפי ביטון. למידע ולהרשמה: מרכז קהילתי 'עם שלום', הרי גולן 6, אשדוד.08-8687400/1, רפי ביטון:053-7218421

 

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר