קרדיט: odrey סיוון אהרון

עולם ורוד רואים דרך: תערוכה חדשה בבית האמנים אשדוד

ביום חמישי האחרון נפתחה תערוכת "מראה מקום" בבית האמנים ע"ש אריה קלנג. תערוכת צילום בה האמנים הינם בני נוער מהעיר אשדוד אשר עברו למידה עיונית ומעשית והצליחו דרך הצילום להעביר התבוננות והסתכלות שונה- חיובית, אופטימית ו'ורודה' של העיר אשדוד כעיר אורבנית מתפתחת

פורסם בתאריך: 9.8.17 14:26

     

את הערב פתחה נעמי אדר הופמן, המשנה למנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי ומנהלת מוסדות האמנות, "אם כל אחד מאיתנו ישנה במעט, אנחנו נשנה באופן מהותי. בבסיס התערוכה עומדת זווית התבוננות קצת אחרת- פסיכולוגיה חיובית, הכול עניין של גישה החלטה ובחירה", אמרה נעמי והזמינה את היוצרת המקומית ענבל בן שטרית לשיר את "אני ואתה" של אריק איינשטיין.
רעיון שהחל כמשאלה של סימונה מור

גם מהנדס העיר הגיע. קרדיט: odrey סיוון אהרון

לי, מנכ"לית הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות ונעמי אדר הופמן – מנהלת מוסדות האמנות בעיר אשדוד והמשנה למנכ"ל החברה העירונית הוכתר בהצלחה זו הפעם השלישית והוכיח כי המשפט: "השלם גדול מסך חלקיו"ניתן ליישום וההוכחה בדמות היצירות המרהיבות.

"משקפיים ורודים" הינו פרויקט צילום של בני נוער/ אמנים דרכו הם והמתבוננים ביצירותיהם מעניקים "מראה עצמית" שלנו כחברה- עם דגשים על המרכיב האנושי, אורבניות, סמלי העיר ומשמעותם, חופי הים וצילומי ערב/ לילה.

הפרויקט מתקיים זו השנה השלישית בשיתוף פעולה בין עיריית אשדוד, הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימותוהחברה העירונית לתרבות הפנאי. לפתיחה החגיגית הגיעו מכובדים רבים, ביניהם: עו"ד גבי כנפו -ממלא מקום ראש העיר, עו"ד נעים שומר-חבר מועצת העיר, דורון חזן-מהנדס העירואוצר התערוכה, אורן טואיל-מנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי, עופר דרי- מנכ"ל החברה לתיירות, אילנה סיסו – מנהלת קשרי קהילה בחברת'אדמה אגן', גדי אטיאס-יו"ר ההנהלה הציבורית, האמנים עצמם הלא הם בני הנוער, משפחותיהם ואורחים רבים.

לדבריה של סימונה מורלי מנכ"לית הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות , "צוות המדריכים המדהימים- עשיתם זאת כבר בפעם השלישית, השנה בסימן 60 לעירנו אשדוד בהשראת הצילום האורבני. התוכנית משלבת בין אמנות הצילום, מתן אפשרות לקבלת כלים ודרכי פעולה שאמנם נגזרים מהצילום אבל משמשים לחיים שלמים".

יגאל סלבין ורפי קורן (ZOOMIN) הובילו והדריכו את בני הנוער בלמידה ובשטח, מדריכי הפרויקט בשלוש השנים האחרונות- פופולריים בקרב בני הנוער ולא רק, נתנו ביטוי במהלך השנה לעקרונות פסיכולוגיה חיובית ועקרונות הצילום.סלבין אמר,"חבר'ה צעירים שמרכיבים נבחרת נותנים פרשנות למה זה בית ומהי אשדוד עבורם", קורן הוסיף כי "זוהי זכות גדולה לראות איך הם מתפתחים, מספיק לראות את הניצוץ בעיניים והציפייה של בני הנוער ללמוד ולחוות".

יש לציין כי בפרויקט רואים בהורים שותפים לדרך- בתמיכה והעצמה והתבוננות בתערוכה ללא ספק מביאה לריגושים ובמקביל היצירות ממחישות ומתארות את העיר אשדוד ומסמלות את כברת הדרך.

אוצר התערוכה, מהנדס העיר האדריכל דורון חזן הודה לכל העוסקים בדבר ולאחר מכן הוסיף: "חבורה של צעירים שהתרכזה במראי מקום מקומיים תוך פריזמה מאוד אופטימית, שלא לומר ורודה. זו הדרך והמטרה שבה הם בחרו להראות העיר. הצילום הוא כלי המאפשר לאחר חיפוש והתבוננות ראייה אחרת על חיי יום יום."בסיום הערב התקיים טקס קבלת תעודות לבוגרי מחזור ג'.

תושבי העיר מוזמנים להגיע לתערוכה, להתבונןועם מידה של רצוןלהצטרף לאחד ממגוון קורסי צילום בבית אריה קלנגהפונים לקהלים שונים ולעמוד על הקסם של התבוננות בעין המצלמה.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר