BREAKDANCE. צילום: אסף גורן
BREAKDANCE. צילום: אסף גורן

השבוע זה קורה: פסטיבל VAV 2021 – שלושה ימים של היפ הופ ישראלי באשדוד

פסטיבל ההיפ הופ VAV יתקיים בתאריכים 14-16 בדצמבר בפעם החמישית באשדוד וישלב את ארבעת האלמנטים המרכיבים את תרבות ההיפ הופ: גרפיטי, די ג'יינג, ראפ, וריקוד. הכניסה חופשית

פורסם בתאריך: 12.12.21 19:53

     

פסטיבל VAV- היפ הופ ישראלי באשדוד, בהפקת מרחב יצירה אשדוד, בשיתוף היחידה לשכונות ותיקות והון חברתי עיריית אשדוד ובתמיכת משרד התרבות והספורט יציע מופעים, תחרויות, סדנאות וגרפיטי של אמנים מוכרים לצד אמנים מסצנת ההינדי ואמנים אשדודיים. כל המופעים פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום בין הימים שלישי עד חמישי, 14-16.11.21 באגף התרבות של מרכז קהילתי בית לברון.

VAV מתקיים במסגרת 'מרחב יצירה אשדוד', גוף עירוני יוצר המקדם תרבות ואמנות במרחב הציבורי ובקהילה הפועל מטעם עירית אשדוד והחברה העירונית לתרבות. הפסטיבל נקרא VAV על שם רובע ו' באשדוד, בו צמח הזרם העיקרי של רקדני הברייקדאנס וההיפ הופ בעיר. רובע ו' נמנה עם הרבעים הוותיקים באשדוד, וממוקם בצד המזרחי של העיר, ומאופיין  באוכלוסייה הטרוגנית המורכבת מתושבים ותיקים לצד צעירים, עולים ותיקים לצד  חדשים, חילוניים ודתיים.

שיתוף הפעולה בין אמני ההיפ הופ לבין מרחב יצירה אשדוד, נוצר כחלק מהחזון של עיריית אשדוד ובראשה ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, ובתמיכתו של חבר מועצת העיר מאיר אברז'ל הממונה על מרחב יצירה להעצים אומנים מקומיים ואמני היפ הופ בפרט מתוך אמונה בתרבות ההיפ הופ שצמחה בעיר. בפסטיבל שותפים היוצרים המקומיים, מרחב יצירה אשדוד, מרכז קהילתי בית לברון ומנהלת רובע ו' אשדוד. 

מנהל האמנותי דודי שובל. צילום: מיכאל מרצבסקי

המנהל האמנותי דודי שובל. צילום: מיכאל מרצבסקי

לאחר שבשנה שעברה התקיים הפסטיבל במתכונת דיגיטלית בשל מגפת הקורונה, הוא חוזר השנה בגדול וישלב את ארבעת האלמנטים המרכיבים את תרבות ההיפ הופ: גרפיטי, די ג'יינג, ראפ, וריקוד ויכלול סדנאות ריקוד וגרפיטי, תחרויות ריקוד והופעות חיות, חלקן הפקות מקור, של האמנים המובילים בתחום ההיפ הופ בישראל. 

פלד. צילום בן פלחוב

פלד. צילום בן פלחוב

DJ Asi-C. צילום: אור דנון

DJ Asi-C. צילום: אור דנון

לדברי ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי, "הפסטיבל מביא לקדמת הבמה את תרבות ההיפ הופ המרתקת והמגוונת, ומפגיש את הקהל עם אמנים מקומיים לצד אמנים אורחים. הפסטיבל מתקיים ברובע ו' (ומכאן שמו), שם צמח הזרם העיקרי של אמני ההיפ הופ בעיר אשדוד. השנה, בשל אילוצי מזג האוויר, יתקיים הפסטיבל במרכז הקהילתי ׳בית לברון׳ הנמצא ברובע. הפסטיבל מתקיים בשיתוף משרד התרבות שהכיר בו ובבשורה האמנותית והקהילתית שהוא מביא.  אנו גאים להמשיך ולקדם את התרבות הייחודית ולהנגיש את ההיפ הופ לקהל הרחב.  אני מזמין את כולכם לקחת חלק בפסטיבל וליהנות משלל תכניו".

זי.קיי. צילום: ארתור לנדה

זי.קיי. צילום: ארתור לנדה

סבסטיאן ואברי ג'י.צילום: עומר אמיתי

סבסטיאן ואברי ג'י.צילום: עומר אמיתי

אלכס קים. צילום: סאשה קים סאבין

אלכס קים. צילום: סאשה קים סאבין

חבר המועצה, מאיר אברז'ל, הממונה על מרחב יצירה אשדוד: "פסטיבל VAV  חוגג את תרבות ההיפ הופ והברייקדאנס הייחודית שצמחה ברובע ו' באשדוד. הפסטיבל, שנקרא על שם רובע ו', ממשיך לגדול ולקדם תרבות היפ הופאותנטית באשדוד ובכלל. מנהליו האמנותיים ורבים מהמשתתפים בו גדלו ופעלו ברובעים הוותיקים בעיר. את רובם אני מכיר עוד מנערותם. אני נרגש וגאה לראותם מובילים את הפסטיבל גם השנה ומקדמים בעשייה האמנותית שלהם ערכים ומסרים של אחדות ושלום".

את הפסטיבל ינחה כוכב הרשת גל זהבי לצד המנהלים האמנותיים של הפסטיבל דודי שובל ואביאור חוטובלי. היום הראשון יפתח בסדנת ברייקדאנס בהדרכתו של אסף גורן, זוכה האח הגדול ונינג'ה ישראל, שאף ימנה על אחד משופטי תחרויות הברייקדאנס שיתקיימו באותו היום בהנחיית גל זהבי וליאור הולידיי. לאחר מכן יופיעו האמנים אופק אדנק, מבוא הדודאים, דוד לב ארי ואברי ג'י וסבסטיאן. יומו השני של הפסטיבל יפתח בסדנת גרפיטי של אמן הגרפיטי דודי שובל, ימשיך בסשן הופעות סטנדאפ בהנחיית עמית חשאי ובהשתתפות גניאל חן, שמלה בייבה וברקו זרה ויסתיים ברצף הופעות של אמני ההיפ הופ המובילים ביג סאזו, סימה נון, זי קיי ופלד.

כפיר צפריר. צילום: ניר רוטנר

כפיר צפריר. צילום: ניר רוטנר

מור אדל נחום. צילום פרטי

מור אדל נחום. צילום פרטי

סבסטיאן ואברי ג'י.צילום: עומר אמיתי

סבסטיאן ואברי ג'י.צילום: עומר אמיתי

ביום השלישי והאחרון לפסטיבל תתקיים סדנת די ג'יי עם אסי סי ולאחר מכן תחרות ריקוד אולסטיילס נושאת פרסים יקרי ערך בהנחיית הרקדן ליאור הולידיי וגל זהבי מול שופטים בעלי שם בתחום. את היום השלישי יחתמו הופעותיהם של אמני ההיפ הופ המובילים כפיר צפריר, הלם תרבות, צגאיי ואיזי. המנהלים האמנותיים של הפסטיבל, דודי שובל ואביאור חוטובלי אומרים "ההיפ הופ שב העירה! אנו מזמינים אתכם לשוב וליהנות משלושה ימים מלאים בתוכן, תרבות וכיף חיים. למרות כל הקשיים מצאנו את הדרך היצירתית להוציא אל הפועל גם השנה את הפסטיבל הייחודי שמתקיים זו הפעם החמישית בגאווה בעיר אשדוד. מחכים לכם בקוצר רוח. One Love".

VAV פסטיבל היפ הופ ישראלי 2021, 14-16/12, לפרטים וצפייה ללא עלות: פייסבוק "מרחב יצירה אשדוד"

תכנית הפסטיבל VAV 2021 (*הלו"ז נתון לשינויים):

יום שלישי 14.12

16:00-17:00 DJ KUSH דיג’יי סט

16:00-16:45 סדנת ברייקדאנס בהדרכת אסף גורן

17:00-19:30 תחרות ברייקדאנס בהנחיית גל זהבי וליאור הולידיי (שופטים: אסף גורן ביבוי פיק אפ , ביבוי טריקי, בי גירל סקרלט)

19:30-22:00 הופעות בהנחיית גל זהבי

19:30 אברי ג'י וסבסטיאן

20:10 דוד לב ארי 

20:30 מבוא הדודאים

21:10 אופק אדנק

יום רביעי 15.12

16:00-17:00 DJ PERKI דיג’יי סט

16:00-17:00 סדנת גרפיטי עם דודי שובל

17:00-19:30 מופע סטנדאפ בהנחיית עמית חשאי בהשתתפות אמני הסטנדאפ דניאל חן, שלמה בייבי, ברקו זרו

19:30-21:45 הופעות בהנחיית גל זהבי

19:30 ביג סזו

20:10 סימה נון

20:40 זי.קיי

21:10 פלד

יום חמישי 16.12

16:00-17:00 DJ KUSH דיג’יי סט

16:00-17:00 סדנת דיג'י עם DJ ASI C

17:00-19:30 תחרות ריקוד אולסטיילס בהנחיית גל זהבי וליאור הולידיי (שופטים: אלכס קים, מור נחום, ביבוי פוטר)

19:30-21:45 הופעות בהנחיית גל זהבי 

19:30 כפיר צפריר

20:00 הלם תרבות

20:40 צאגיי

21:10 אי.זי


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר