מתחם הדקל צילום: עיריית אשדוד

מתחם הדקל ממשיך להתקדם

פרויקט הדקל החדש, מיזם פינוי-בינוי הראשון באשדוד, עומד לחנוך בקרוב את הבניין הראשון מבין 5 המגדלים המתוכננים באזור. כזכור, פרויקט הדקל כולל הריסת 9 בניינים ישנים שנבנו בתחילת שנות ה-60 ובמקומם ייבנו 5 מגדלי מגורים בהיקף של 675 יח"ד, במקום 150 הדירות הישנות. בשבוע הבא, לרגל ביצוע עבודות תשתית על ציר יצחק הנשיא, ייסגר לשלושה ימים מקטע כביש מיצחק הנשיא רוגוזין ועד לכיכר הדייגים החדש המוביל לשד' משה דיין  

פורסם בתאריך: 5.2.20 09:55

     

העבודות בפרויקט הדקל ממשיכות בקצב מואץ. המגדל הראשון עומד כבר לקראת איכלוס ולידו ייבנו עוד ארבעה מגדלי מגורים. כזכור, המתחם הישן כלל 9 בנייני מגורים ישנים שנבנו בתחילת שנות ה-60, וכללו 150 דירות קטנות. המתחם החדש, מיזם פינוי בינוי הראשון באשדוד, יכלול 5 מגדלים עם 675 דירות מרווחות על ציר יצחק הנשיא שמשנים את קו הרקיע של אשדוד. מגדלים אלה ייצרו מרחב עירוני חדש על ציר היורד אל הים ויתחבר לטיילת החדשה, תוך חיבור ידידותי ויצירת רצף עירוני בין העיר לים בהתאם לחזון העירוני החדש.

בחודש מאי 2018, מול סוללה של צלמים ואנשי תקשורת, נהרס הבניין הראשון במתחם ותחתיו החל להיבנות הבניין השני. רחוב הדקל עצמו, מהרחובות הראשונים של העיר, משנה אף הוא את פניו. הכביש שמתחיל ליד בניין פאן-לון, נמשך והולך בתוך המתחם הוותיק ולקראת סיומו הוא מתרחב לשני נתיבים. באמצע הדרך, מתחבר אליו כביש קצר המאפשר יציאה ליצחק הנשיא וחיבור מהיר לשדרות משה דיין. כל המקטע הזה מקבל שדרוג עבור תושבי הרובע.

ביום ראשון הקרוב, למשך שלושה ימים, ייסגר קטע בכביש יצחק הנשיא, מצומת רוגוזין ועד לכיכר הדייגים המחבר את כביש הטיילת ושדרות משה דיין, לביצוע עבודות תשתית. בשלושת ימי העבודה הללו, יבוצעו עבודות תשתית תת קרקעיות של חברת חשמל, קרצוף כביש וטיפול באבני שפה. עם השלמת הפרויקט, יושלמו גם יתר העבודות הגיאומטריות וייסלל כביש חדש.

הודעה על העבודות נמסרה לתושבים הסמוכים למתחם, לסוחרים וכן נשלחו הודעות לניידים. כמו כן, מידע בנדון נמצא באתרי האינטרנט, ברשתות החברתיות ובפרסומי העירייה. המוקד העירוני עומד לשירות התושבים ומומלץ לציבור הנהגים לעשות שימוש בוו'ייז.

בעירייה מזכירים שפרויקט הדקל אושר במועצת העיר לפני כחמש שנים, במסגרת תכניות ההתחדשות העירונית, כסנונית ראשונה לתכניות אחרות שנועדו לשדרג את הרבעים הוותיקים באשדוד ולשנות את פני העיר. כבר באותה שנה החלה בנייתו של המגדל הראשון ואו-טו-טו עומד הוא לקראת סיום. המגדל השני החל להיבנות באוגוסט האחרון והמיזם כולו מתקדם בהתאם לקצב.

מתחם הדקל צילום: עיריית אשדוד

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר