רובע לכיש צילום: עיריית אשדוד

העירייה לבג"צ: אשרו את רובע לכיש החדש

כפי שהובטח, עיריית אשדוד יוצאת למאבק נגד החלטת בית המשפט שלא לבנות את רובע לכיש החדש, ועתרה לבג"צ בדרישה למתן היתר לתכנית העומדת בכל דרישות החוק ובהמלצת המשרד להגנת הסביבה. העירייה תעשה הכל כדי להעניק לצעירי אשדוד את האפשרות לגור בעיר שבה נולדו, למדו וגדלו, וכעת רוצים לבנות בה את ביתם

פורסם בתאריך: 30.12.19 14:44

     

כזכור, בית המשפט לעניינים מינהליים בבאר שבע נענה לעתירה שהגישו התאחדות התעשיינים וביטל את החלטת הועדה הארצית לתכנון ולבניה של מתחמים מועדפים לדיור ("הותמ"ל"), אשר נתנה תוקף לתכנית ההקמה של רובע לכיש החדש. בהחלטתו, עצר בית המשפט את המשך קידומה של תכנית העירייה לבניית אלפי יחידות דיור חדשות עבור צעירי אשדוד, המהווה חלק חשוב בפתרון מצוקת הדיור לזוגות צעירים בעיר.

רובע לכיש החדש הינו חלק מהסכם הגג עליו חתמו עיריית אשדוד וממשלת ישראל, כמענה לזוגות צעירים אשר, מפאת מצוקת דיור קשה הכרוכה במחירים גבוהים ובהעדר בנייה בעיר, נאלצים לעזוב את העיר ולמצוא לעצמם פתרונות דיור ביישובים אחרים. במסגרת הסכם הגג, אמורים להיבנות באשדוד למעלה מ-30,000 יח"ד חדשות עבור צעירי אשדוד, כולם במחיר למשתכן כדי שתהיינה בנות-השגה לצעירים, מתוכם כ-3,000 יח"ד ברובע לכיש החדש.

התכנית הנ"ל הופקדה לפני כשנתיים (ב-1/12/18) ולאחר הליך של התנגדויות אושרה ע"י הותמ"ל, אלא שעל התכנית הוגשו שלוש עתירות על מנת למנוע את ביצועה. עתירות אלה התקבלו בחלקן ע"י בית המשפט שהורה להשיב את התכנית לדיון, עד להשלמת התשתיות באשר לסיכונים הקשורים בפעילות הנמל. משהושלמו התשתיות העובדתיות אישרר הותמ"ל את החלטותיו בשנית ונתן לה תוקף, אלא שהתאחדות התעשיינים ערערו על ההחלטה וזו התקבלה ע"י בית המשפט לעניינים מינהליים בבאר שבע.

"החלטת בית המשפט בבאר שבע לקבל את עתירת התאחדות התעשיינים פירושה חסימת קידומו של הרובע החדש" אומרים בעירייה ומציינים כי מדובר בהחלטה שעיריית אשדוד לא יכלה להסכים לה, לכן ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי הורה ללשכה המשפטית בעיריית אשדוד לפעול להגשת בג"צ בנדון. "לתכנית זו יש חשיבות רבה לפיתוח העיר והיא עולה בקנה אחד עם מדיניות הממשלה להגדיל באופן ניכר את היצע הדירות כחלק מהצעדים שהיא נוקטת לפתרון מצוקת הדיור" נכתב בעתירה שהגישה העירייה, תוך ציון כי "מימוש התכנית היא אבן קריטית לתהליך יישום הסכם הגג באשדוד ומהווה תנאי הכרחי לקידום תכניות נוספות בעיר". לטענת העירייה, בית המשפט שגה בהחלטתו שכן הותמ"ל נקט בכל הפעולות שנידרש ע"י בית המשפט, לרבות השלמת כל התשתיות העובדתיות, חוות הדעת הנדרשות והמלצת המשרד להגנת הסביבה אשר ציין כי התכנית עומדת במדיניות המשרד.

בעירייה מכוונים את החיצים לעבר התאחדות התעשיינים שזכו לעידוד וגיבוי של ועד עובדי נמל אשדוד, חנ"י (חברת נמלי ישראל פיתוח ונכסים בע"מ) וחנ"א (חברת נמל אשדוד בע"מ), אשר פעלו ללא לאות, דרך בית המשפט, כדי לסכל את תכנית הבינוי בפארק לכיש ובכך לפגוע בצעירי העיר. אך עיריית אשדוד הוכיחה כי היא עושה כל מאמץ על מנת לקדם פתרונות דיור עבור צעירי העיר, ולנוכח ההחלטה לביטול התכנית ברובע לכיש החדש היא בחרה לעתור לבג"צ ולאפשר את יישומה של התכנית.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר