מויאל בברלין צילום: יח"צ

איך למנוע את תאונת העבודה הבאה?

יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ, יצחק מויאל חזר ממשלחת שמטרתה ללמוד על יחסי עבודה ועל המערכת להגנה על בטיחות וגהות בתעסוקה בענף הבניין הגרמני, וליישם זאת בישראל. מויאל: "היה ביקור מקצועי ולמדנו  המון תחום בטיחות בעבודה"

פורסם בתאריך: 21.8.19 21:04

     

יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ, יצחק מויאל שב מארבעה מי סיור עמוסים בגרמניה בראש משלחת מישראל שביקרה באירגון הענק שמאגד בתוכו כמיליון עובדי בניין עת תשתיות ומכרות, בעיר ברלין. הם נחשפו לשיטות חדישות בתחום הבטיחות בעבודה, מניעה, הכשרה והדרכת עובדים וגם איך מענישים מעסיקים שמתרשלים, שיטות שיישמו בישראל.

המשלחת יצאה על מנת ללמוד על יחסי עבודה ועל המערכת להגנה על בטיחות וגהות בתעסוקה בענף הבניין הגרמני. זאת במסגרת המאבק של ההסתדרות בתאונות באתרי הבנייה ובמטרה ללמוד  על עוד מהלכים שיצמצמו את נפגעי התאונות באתרי הבנייה בישראל.

מויאל: "סוכם כי משלחת של מומחים מגיעה לביקור אצלנו בחודש אוקטובר ואני מתכוון להפגיש אותם עם בכירי משרד העבודה ונציגי מעסיקים בתחום הבניין". מויאל נפגש עם  עם נשיא IG BAU רוברט פייגר במשרדי הארגון  בברלין שערך לו סיור במוסד הפריטטי בענף הבניין הגרמני. כמו כן סיירה המשלחת מישראל באתר בנייה ועמדה מקרוב אחר נושא הבטיחות והגהות באופן פרקטי. כמו כן ביקרה המשלחת  במרכז ההכשרה לעובדי בניין צעירים, שלומדים את מקצועות הבנייה.

המשלחת בברלין צילום: יח"צ

הביקור הוכתר כמוצלח מאוד. יו"ר הסתדרות עובדי הבניין  והעץ, יצחק מויאל סיכם כי  למדו הרבה מאוד בתחום הבטיחות. "זו הייתה מטרת הביקור ולמדנו המון בתחום ההתמודדות באסונות באתרים ובנפגעים".

מויאל אומר כי הביקור הזה בא לאחר ביקור של משלחת מהארגון הגרמני בישראל. הם היו אורחי הסתדרות עובדי הבניין והעץ. "הארגון הזה מאגד בתוכו  כמיליון עובדים בתחום הבנייה. הוזמנו לביקור גומלין לאחר שהיו אצלנו בארץ. יצאנו לברלין ללמוד מהם בנושאי מערכת ההכשרה המקצועית המצוינת ומעוררת ההשראה שלהם. ביקרנו גם בבית הספר למקצועות ענף הבניין בברלין, שהוא  מהמתקדמים בעולם, קיבלנו סיקור על תקנות הבריאות והבטיחות במובן של הדרכות ומניעת תאונות".

"התרשמנו מאוד משיטות בניה", הוא מוסיף, "זה היה מרשים ומקצועי גם בנושא העסקת מנופאים, כל מה שקשור לציוד לבטיחות ואביזרי בטיחות, מיומנויות עבודה. למדנו איך הם  מתמודדים עם האסונות של הנפגעים כפי שקיים אצלנו בארץ, לצערי. גם נושא של המעורבות של הארגונים מול הרגולציה, נושא של ענישה של מעסיקים ועובדים וחלוקת האחריות ביניהם בכל מה שקשור לעבירות ורשלנות. יצויין כי נושא הענישה של המעסיקים ועובדים הוא בסוף השרשת ולא מיד. הכוונה שבראש הסולם היא החניכה, ההכשרה  וציוד הבטיחות מהמתקדמים בעולם. הם יודעים להשקיע בעובדים בתחום הבטיחות בסכומים מאוד גדולים למנוע תאונות".

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר