אשדוד במקום ה-1 בהתחדשות עירונית

דו"ח בנושא התחדשות עירונית לשנת 2017 שפרסמה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, מציב את אשדוד במקום הראשון במתן היתרי בנייה ליזמים. 7,623 יח"ד אושרו ע"י גורמי התכנון בשנת 2017. בעירייה מבטיחים: 2018 תהיה עוד יותר טובה

פורסם בתאריך: 17.12.18 09:18

     

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית פרסמה דו"ח בנושא התחדשות עירונית לשנת 2017 ובו דירוג של הערים המובילות במתן היתרים לבנייה למגורים, במסגרת מיזמים הקשורים בהתחדשות עירונית. נתונים ומספרים המתייחסים לאשדוד מציגים תמונה מדהימה ומחמיאה לעירייה ולגורמי התכנון, המצליחים לקדם בצורה אינטנסיבית את המדיניות שקבע ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, בנושא התחדשות עירונית, כמו גם הפעולות שנעשות במסגרת הסכם הגג ומשמעויותיו לעתידה של העיר ולעתידם של צעירי אשדוד.

 

כזכור, ד"ר לסרי הגדיר מדיניות שנועדה לקדם תכניות לקידום פתרונות דיור, הבאה לידי ביטוי בהגדרת אסטרטגיה של התחדשות עירונית מקיפה באשדוד וחתימה על הסכם הגג, אשר הביאה להקמתה של מינהלת התחדשות עירונית שאנשיה עובדים כפרוייקטורים לקידום ההתחדשות העירונית, בעבודה צמודה עם מנכ"ל העיר ומהנדס העיר, במטרה לעמוד ביעדים שנקבעו למינהלת. ואכן, הנתונים המתפרסמים בדו"ח הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית בישראל, מחמיאים מאוד לאשדוד הניצבת במקום ה-1 מקרב הערים הסובבות את תל אביב, במקום ה-7 בארץ אחרי חיפה ומחוז תל אביב ומנצחת ערים כמו ראשון לציון, הרצליה ובת ים.

 

הדוח בדק את מספר היתרי בנייה שהוציאו הרשויות המקומיות בפועל, ליזמים הפונים לרשות לקבלת הסכמה ראשונית לקידום מתחם של התחדשות עירונית. באשדוד ניתנו אישורים על ידי גורמי התכנון, בהליך החלטה מקדמית, עבור 7,623 יחידות דיור, מתוכם 1,576 יחידות דיור קיימות והיתר הן תוספות הנובעות ממיזמים במסגרת התחדשות עירונית. נתון זה מציב את אשדוד כאמור במקום ה-1 בישראל והרבה רחוק מירושלים הממוקמת במקום השני עם 2,880 יחידות דיור בלבד, שאושרו בהליך החלטה מקדמית כשמתוכן 899 יחידות דיור קיימות במתחמים.

הדוח התייחס גם להגשת תכניות התחדשות עירונית במסלול פטור ממיסוי עד לביצוע בפועל, הליך שנועד לאפשר ליזמים לקדם את התוכניות להתחדשות עירונית, תוך מתן שיקול דעת לגורמי התכנון ולאפשר מתן פטור ממיסים והיטלים שונים ליזם, כדי לעודד את ביצוע ההתחדשות. במסלול זה, אשדוד ניצבת במקום ה-1 בארץ עם כ-1,320 יחידות דיור שאושרו במתחמי ההתחדשות: אבן עזרא והרב שאולי.

בעירייה אומרים כי משמעות הנתונים היא אחת וברורה: אשדוד מקדמת בכול הכוח את מדיניות ראש העיר בתחום זה ומשתפת פעולה עם כל יזם להתחדשות עירונית, כדי לקדם ולזרז ככול שניתן את ביצועם של כמה שיותר פרויקטים להתחדשות עירונית. "עם השלמתם של הליכי התכנון והביצוע בשנים הקרובות, יתווספו באשדוד אלפי יחידות דיור אשר ישפיעו באופן דרמטי לטובה על השוק העירוני באשדוד, יאפשרו לעוד ועוד זוגות צעירים ומשפרי דיור לבנות את ביתם באשדוד, בנגישות ובמחירים סבירים, ומנגד יקנו לתושבי הרובעים הוותיקים בעיר בתים חדשים ומרווחים בחינם" אומרים בעירייה ומגדירים מדיניות זו כ"מהפכה חברתית אמיתית".

ד"ר לסרי שמח על הנתונים העולים מן הדו"ח, המעידים על סדרי העדיפות ביישום והגשמת המדיניות שהתווה בנושא, ומשוכנע כי דו"ח 2018 יציג נתונים עוד יותר טובים. לסרי מציין כי כל מי שחי באשדוד רואה את מהפכת הבינוי שהעיר עוברת בתחום ההתחדשות העירונית, המניבה פתרונות חכמים עבור אוכלוסיית הצעירים ומשפרי הדיור ובמקביל משנה את חזות העיר ומשדרגת באופן דרמתי את איכות החיים באזורים הוותיקים.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר