ההתנגדות הובילה לפשרה: 200 יחידות דיור ברובע ט"ו

עיריית אשדוד ונציגי התושבים הגישו ב-20 לספטמבר התנגדות משותפת לתכנית הבינוי המקורית של מתחם "לב הרובע" בט"ו

פורסם בתאריך: 2.10.18 18:41

     

לאור ההתנגדות המשותפת של תושבי רובע ט"ו לתכנית הבינוי "לב הרובע", התקיימו מספר ישיבות בהשתתפות נציגי התושבים  שלוו על ידי חבר המועצה אלון חסן וראש העיר  ד"ר יחיאל לסרי והצוות המקצועי ברשות, בנושא היקף הבינוי במתחם, כאשר הקו המנחה היה בינוי בהתאם לעומס שיושתת על התשתיות העירוניות.

בהתאם לבדיקות שנערכו במקביל לקיום השיח עם נציגי התושבים, עלה כי האזור יכול לשאת בצורה טובה 200 יחידות דיור, ולכן העירייה יחד עם נציגי התושבים הגישה התנגדות לתכנית המקורית וביקשה להעמיד את מספר היחידות על 200 בלבד במקום 694 יחידות מוצעות, על בסיס שיתוף הציבור ובחינה חוזרת של הנושאים התכנוניים, הפרוגרמטים והתנועתיים.

ראש העיר גם הודיע שלאור חשיבות הנושא , יופיע בעצמו בפני הועדה המחוזית לנמק את ההתנגדות לחיזוק המסמכים שהוגשו מטעם גורמים מקצועיים המתמחים בנושא.

ד"ר לסרי : " אני עומד באופן מלא מאחורי ההתנגדות ואפעל בכל כוחי על מנת שתתקבל על ידי הועדה המחוזית. אמרתי לא אחת, שמה שיקבע את מספר היחידות יהיה רק יכולת הנשיאה של התשתיות העירוניות , ואני שמח שנציגי התושבים הבינו גם הם את נחיצות הבינוי לזוגות צעירים. העיר אשדוד יוצאת נשכרת, תושבי רובע ט"ו יקבלו מתנ"ס, בית ספר יסודי נוסף, וקריית חינוך לגיל הרך שתהווה מודל עולמי".

לדברי אלון חסן, חבר המועצה: "אני שמח על הסיכום, הוא מהווה פשרה הוגנת ומכובדת ואני משוכנע שהועדה המחוזית תקבל את ההתנגדות המשותפת לרשות ולתושבים ותאמץ את התכניות המעודכנות".

 

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר