הדמיית רובע פארק לכיש. קרדיט - ארי כהן אדריכלים, רשות מקרקעי ישראל.
הדמיית רובע פארק לכיש. קרדיט - ארי כהן אדריכלים, רשות מקרקעי ישראל.

אושר: 3,000 יחידות דיור חדשות בפארק לכיש

‏בשורה לתושבי העיר: הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור אישרה את תוכנית 'פארק לכיש' באשדוד הכוללת כ-3,000 יחידות דיור, קריית ספורט ופארק עירוני

פורסם בתאריך: 30.5.18 15:11

     

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל), החליטה היום (ד'), על אישור תוכנית הכוללת כ-3,000 יחידות דיור באשדוד.

תוכנית 'פארק לכיש' באשדוד קודמה ביוזמת רשות מקרקעי ישראל ובשיתוף עיריית אשדוד ותוכננה ע"י ארי כהן אדריכלות ובינוי ערים. התוכנית כוללת כ-3,000 יחידות דיור בתמהיל בינוי מגוון של מבני מגורים בני 8-10 קומות, לצד מבני מגורים בני 18-30 קומות, אשר ייתן מענה לאוכלוסייה מגוונת. בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת כ- 50,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה וכ- 180,000 מ"ר עבור שטחי ציבור. התוכנית ממוקמת בצפון-מערב העיר, בסמוך לשדרות הרצל ולפארק נחל לכיש, ומתפרסת על שטח של כ-580 דונם.    בסמוך לשכונת המגורים החדשה ממזרח, תוקם קריית ספורט חדשה, הכוללת אצטדיון כדורגל לכ-24,000 צופים, היכל ספורט לכ-5,000 צופים ובריכת שחייה. קריית הספורט עתידה לרכז את הפעילות המתקיימת היום במספר מתחמים בעיר, ועל כן תביא לפינוי מתחמים אלה ובכך תאפשר תהליכי התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות. בסמוך לקריית הספורט, יוקם פארק עירוני שיתפרס על שטח של 120 דונם הצופה אל נחל לכיש.

 

השכונה החדשה ממוקמת בסמוך לציר הרצל, בו מתוכנן נתיב המיועד עבור תחבורה ציבורית עתירת נוסעים, שיהווה מנוף לצמצום השימוש ברכב הפרטי. כמו כן, יוקמו מערכת שבילים עבור הולכי הרגל ועבור רוכבי אופניים שיחברו השכונות הוותיקות בעיר אל הפארק.   הוועדה דנה ארוכות בקשר שבין שכונת המגורים ובין נמל אשדוד הסמוך לה, והדגישה בהחלטתה כי התוכנית מייצרת איזון נכון בין אינטרסים לאומיים הנובעים מפיתוח העיר אשדוד מחד ושמירה על פעילותו הרציפה של נמל אשדוד מאידך. במהלך הליך התכנון, הוגשו לתוכנית התנגדויות הכוללות טענות לגבי הממשק בין שכונת המגורים החדשה לנמל. כל הסוגיות שעלו במסגרת הליך זה, נבחנו על ידי חוקר מיוחד שמונה על ידי הותמ"ל, ונידונו לעומק על ידי חברי הוועדה. הוועדה התייחסה לטענות בכובד ראש ובהחלטתה לאשר את התוכנית ציינה כי הבדיקות הסביבתיות שנערכו במסגרת התוכנית, יחד עם התאמת הבינוי לתנאים הסביבתיים, נותנים מענה ומבטיחים איכות חיים טובה לתושבי השכונה. כמו כן שקלה הוועדה בכובד ראש את ההשפעה שעשויה להיות לפעילות הנמל כתוצאה מהקמת השכונה, זאת מתוך הכרה בתפקידו כתשתית בעלת חשיבות לאומית לכלכלת המדינה, והשתכנעה כי אין בהקמה השכונה כדי להטיל מגבלות פעילות הנמל ביחס למצב כיום.

 

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר