פרויקט "בית בשדרה". הדמיה: ארכטיק אדריכלים
פרויקט "בית בשדרה". הדמיה: ארכטיק אדריכלים

ד"ר לסרי מגיב לביקורת על הסכם הגג: "נמכור דירות ב-900 אלף ש"ח"

שאילתא שהופנתה לראש העירייה בנוגע ליישום האיטי של הסכם הגג באשדוד הביא אותו להסביר בהרחבה מדוע פרויקטים שונים התעכבו ואיך ההסכם מהווה פתרון לזוגות הצעירים

פורסם בתאריך: 2.11.21 18:56

     

חבר מועצת העיר אשדוד, ולדימיר בורודה, פנה בשאילתא לראש העירייה וביקש לדעת מדוע ישנם עיכובים רבים ביישום של הסכם הגג.

כמו כן, הוא ביקש לדעת באיזה שלב נמצאים הפרויקטים השונים שכבר החלו בנייתם ומהו תקציבה של מינהלת הסכם הגג.

את השאילתא הוא הפנה לראש העירייה וזאת הייתה תגובתו:

תחילה הסביר לסרי את הרקע של חתימת הסכם הגג, "בשנים שטרם החתימה על הסכם הגג, הדעה הרווחת הייתה כי לא נותרו קרקעות למימוש בעיר וכי בשנים הקרובות הפרויקטים היחידים האפשריים הם פרויקטים של התחדשות עירונית ומטבע הדברים זמן המימוש וקצב המימוש של תכניות מסוג זה איטי ביותר. העדר היצע זה הוביל למצב שבו החלה עזיבה של צעירי העיר את אשדוד", הסביר ד"ר לסרי.

לסרי ונתניהו בטקס החתימה על הסכם הגג באשדוד, אוגוסט 17'. צילום: אורי קריספין

לסרי ונתניהו בטקס החתימה על הסכם הגג באשדוד, אוגוסט 17'. צילום: אורי קריספין

עוד הוא הוסיף ואמר כי במסגרת החזון שלו למצוא פתרונות דיור במחירים נגישים לזוגות צעירים בעיר, "החלה עבודת מטה משמעותית בראשות מנכ"ל העירייה ובשיתוף גורמי ההנדסה בראשות מהנדס העיר, תוך גילוי יצירתיות שהובילה ב-10/2017 לחתימת הסכם גג הכולל כמות גדולה של יח"ד. חשוב גם לציין כי כחלק מהרצון לתת עדיפות לזוגות הצעירים סוכם גם בהסכם הגג על תמהיל דירות של 40% יח"ד עד 75 מ"ר, 40% עד 100 מ"ר ו 20% מעל 100 מ"ר ועל הקצאת 100% מיחידות הדיור עבור זוגות צעירים במסגרת מחיר למשתכן".

מנהלת הסכם הגג שהוקמה בחודש מאי 2018, כך הסביר ראש העירייה, טיפלה בעשרות של פרויקטים לרבות שכונת פארק לכיש (כ-2400 יח"ד), מתחם בית בשדרה (כ-690 יח"ד), שכונת הרובעים הדרומיים, מתחם הסיטי, קריית הספורט, כביש היציאה הדרומי ועוד. ההיקף התקציבי של פעילות המנהלת עד כה עומד על כ-6 מיליון ש"ח אשר ממומן במלואו ע"י משרד השיכון.

לדברי ד"ר לסרי היו גורמים שגרמו לעיכובים והוא מביא דוגמה: "תכנית פארק לכיש זכתה להתנגדות ועיכוב עקב עתירה של התאחדות התעשיינים שהובילה אף לביטול התכנית בבית המשפט המחוזי. לאחר ערעור של המדינה והעירייה על ההחלטה בבית המשפט העליון, סוכמה פשרה שאפשרה את מימוש רובה הגדול של התוכנית. וכפי שידוע לך,  עד כה פורסמו מכרזים ליותר מ-1700 יח"ד ואף נבחר יזם זוכה לבניית כ- 1028 יח"ד ראשונות במתחם. מחיר הזכייה של יזם זה הינו 11,600 ש"ח למ"ר אשר מגלם עלות של כ-1 מיליון ש"ח לדירת 75 מ"ר. במהלך הימים הקרובים יחל גם קבלן הפיתוח שנבחר, את עבודות הפיתוח בשכונה. גם במתחם מגרש האימונים הכולל 692 יח"ד נבחרו כבר יזמים ואנו מעריכים כי מימוש התכנית ותחילת הבניה תחל כבר בשנה הקרובה. במתחם זה מחירי הזכייה של היזמים הינם בין 10,200 ל-11,700 ש"ח למ"ר המגלמים עלות של בין 900 אלף ש"ח ל-1.05 מיליון ש"ח לדירת 75 מ"ר".

בית בסיטי אשדוד

תכנית הצעירים "בית בסיטי". הדמיה: ניר קוץ אדריכלים

בנוגע לפרויקט הצעירים ברובע י"ג המיועד להקמת 440 יח"ד להשכרה התעכב ע"י העירייה כחלק מהעמידה על העקרונות של הנהלת העיר על הפחתת היחידות ברובע ט"ו. גם הוא שוחרר ופורסם ואנו מעריכים כי גם פרויקט זה יתחיל ביצוע בשנה הקרובה. לצערנו לאור חילופי השלטון ושינויי הממשלות שונו התוכניות ע"י משרד השיכון וירדה הקצאת היחידות לזוגות הצעירים לכ-50% בלבד. אנו יודעים כי החסמים לקידום הקמת שכונות מגורים הינם רבים ולכן אנו פועלים בשיתוף פעולה עם גורמי משרד השיכון על מנת לקדם את הפרויקטים ככל הניתן".

את תגובתו מסכם ראש העירייה באומרו כי "הסכם הגג של אשדוד אשר מאפשר לקדם בניה למגורים לזוגות צעירים תוך שיתוף פעולה עם המדינה , הינו לדעתנו המהלך האסטרטגי היחידי שיכול לקדם משמעותית הקמה של יחידות דיור להגדלת ההיצע לזוגות צעירים בעיר אשדוד במחירים מוזלים ובכך חשיבותו הרבה. ידענו מראש שמדובר בקרקעות שיש לגביהן תהליכי תכנון ושינויי בעלויות האורכים זמן רב ועדיין  זה הפתרון הנכון לעיר ולאוכלוסייתה ונמשיך לקדמו במלוא התנופה".


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר