ל"וז יומי בעמוד הרשת של "ליצנים מפחידים"
תופעה מדאיגה. אילוסטרציה :פליקר

טרור מסוג חדש: ליצנים זורעים פחד ברחובות העיר אשדוד

סרט האימה "זה" עורר השראה מטרידה בקרב צעירים "יצירתיים" שמטרידים ומבהילים תושבים ברחבי העיר. במשטרה מדווחים כי בעקבות דיווחים של תושבי העיר הוזנקו שוטרי סיור לטיפול במקרים הללו, טרם נלכדו ליצנים

פורסם בתאריך: 3.10.17 10:10

     

תופעת הליצנים המפחידים החלה בעקבות היציאה לאקרנים של הסרט IT שמבוסס על מותחן האימה של ״סטיבן קינג״ שבו ליצנים מפחידים אנשים ומסתובבים עם סכינים וכלי הריגה, האמריקאים מינפו את ההתלהבות מהסרט למעשי קונדס ועכשיו התופעה נחתה גם בישראל.

השבוע נעצרו שני בני נוער בדימונה לאחר שמתוך "שיעמום" לדבריהם התחפשו לליצנים והבהילו עוברי אורח. בעפולה נעצרו ארבעה ילדים מסיבות דומות, לאחר שנתפסו בשעת מעשה והציוד שלהם הוחרם הם הביעו חרטה ושוחררו לטיפול רשויות הרווחה בעיר מפאת גילם הצעיר.
עם הגעת הסרט לאקרנים בישראל, החלה גם תופעת המשנה, ואזרחים רבים, גם בעיר אשדוד מדווחים על הופעתם של ליצנים בעיקר ברחבי הפארקים, כאשר כל המטרה היא לזרוע פחד ברחובות,ברבים מהמקרים משמיעים הגברים המחופשים לליצנים מוזיקת פעוטות ומתקרבים בצורה מאיימת לכיוון הילדים או המבוגרים שאותם הם מנסים להפחיד. ספק תעלול חובבני של קבוצת נערים, ספק תופעה מדאיגה של ממש. אנו מזכירים כי במקרה של חשיפה לליצנים מסוג זה יש לדווח למשטרה במוקד 100.

כך למשל פורסם הבוקר בקבוצת הורים לילדי בי"ס באשדוד:

כך למשל פורסם הל"וז היומי בעמוד הרשת של "ליצנים מפחידים" – "תתכוננו כי אנחנו כבר בדרך"

התמונה של ‏‎24DimoNews‎‏.

צילום: דוברות המשטרה

ליצן לא ידידותי ברחובות דימונה // צילום: דוברות המשטרה

צילום: דוברות המשטרה

התמונה של ‏הרצליה העיר שלי‏.

ליצנים מפחדים ברחבי הערים

המשטרה נמסר כי: "נמשך מאבק המשטרה הנחוש בתופעה החברתית הפלילית והפסולה של נערים עטויי מסכת ליצנים, המנסים לזרוע פחד בקרב הציבור בישראל ולהפר את שגרת חייו: במהלך הימים האחרונים המשטרה עיכבה לחקירה מספר נערים, חלקם אף מתחת לגיל 12, לאחר שעטו מסכות ליצן והפחידו עוברי אורח במקומות ציבוריים שונים ברחבי הארץ. בחלק מהמקרים המעשים הגיעו לכדי התפרעות של ממש והפרת הסדר הציבורי תוך שיבוש שגרת חייהם של אזרחים תמימים.

התופעה גוררת גם חשש שמישהו יפרש את ההלצה כאיום ממשי ויפגע בנערים, שעושים לעיתים שימוש באביזרים שונים דמויי כלי תקיפה. לאור זאת אנו קוראים לציבור לא ליטול את החוק לידיים ולא לפגוע באותם בני נוער. מעשי ההפחדה, וכן כוונות הנערים ברובם המוחלט של המקרים אינם כוללים פגיעה פיזית או רצון לפגוע בגוף או רכוש. במצבים אלו יש להתרחק מהמקום ולדווח למשטרה בהקדם. כמו כן אנו קוראים לבני הנוער בישראל, שלא לקח חלק במעשה החברתי הפסול שעומד בניגוד לחוק, שכן זה יתקל באכיפה משטרתית נחושה ובלתי מתפשרת. לצד פעילות המשטרה אנו קוראים להורי הנערים לוודא כי ילדיהם לא נוטלים חלק בטרנד החברתי המסוכן שעשוי לסבך את ילדיהם בפלילים.
משטרת ישראל תמשיך לפעול ולא תאפשר פגיעה בציבור, הפחדתו, הטרדתו ושיבוש שגרת חייו. מדובר בהתנהגות חסרת אחריות של בני נוער שמטופלת ע״י המשטרה במהלך הימים האחרונים, ושיש בה משום הפרת שלום הציבור ושגרת חייו.

במהלך הימים האחרונים התקבלו במוקד 100 ובמוקד 110 של המשטרה, דיווחים רבים אודות נערים העטויים במסכות של ליצנים ומפחידים עוברי האורח תמימים בשטחים ציבוריים. ככל הנראה מעשים אלו, הינם בהשראת סרטונים וטרנד בינלאומי שצבר תאוצה ברשתות החברתיות ושכולל סרטונים הכוללים הפחדה ואיומים ע״י חשודים העוטים מסכות של ליצנים. שוטרי משטרת ישראל עיכבו לחקירה נערים רבים שהבהילו אזרחים ברחבי הארץ והפרו את שגרת חיי הציבור.

ביום חמישי האחרון (28.09), איתרו חוקרי הנוער של המשטרה 4 נערים שהפחידו עוברי אורח בעיר דימונה, כשהם עטויים במסכות ליצנים. מפאת גילם הצעיר (מתחת ל-12) ולאחר שהביעו חרטה ולא היו מודעים להשלכות מעשיהם, שוחררו והועברו להמשך טיפול רשויות הרווחה.
במוצאי שבת האחרון (30.09), התקבלו במשטרה מספר דיווחים על אדם שמחופש לליצן ומבהיל עוברים ושבים בגן ציבורי בעיר רמלה. בפעילות משטרתית עפ״י מידע, אותר הצעיר ועוכב לחקירה (18).

אמש עוכבו 2 נערים שהבהילו עוברים ושבים בראשון לציון, זאת בחשד להתנהגות פרועה במקום ציבורי. השניים זומנו לחקירה במשטרה במהלך היום. במהלך הלילה האחרון עיכבו שוטרים 2 נערים בקרית גת בעקבות דיווחים דומים שהתקבלו במשטרה. אמש, עוכבו לחקירה גם 2 נערים (14, 16) שעפ״י החשד הבהילו ואיימו על עוברי אורח בגן ציבורי בעיר חולון.

לצד הפעילות המגיבה, המשטרה מבצעת כל העת גם פעילות יזומה כחלק ממאמצי מניעה והסברה בנושא. כך למשל לפני שבוע ימים (יום ג׳), במהלך פעילות יזומה של שוטרי משטרת ישראל בצפון הארץ, עוכבו ארבעה קטינים מתחת לגיל 12 שבאמתחתם תחפושת של ליצן. הקטינים הובאו לתחנת המשטרה יחד עם הוריהם ושוחרררו לדרכם לאחר שהוסבר להם ע״י קצין הנוער המקומי אודות הסכנה שבמעשים אותם עפ״י החשד התכוונו לבצע.

מפעילות המשטרה המגיבה והיזומה כנגד התופעה, וכן מחקירת הנערים שעוכבו לאחר שנטלו חלק בתופעה החברתית הפסולה והפלילית, עולה כי המכנה המשותף למקרים הללו הוא הרצון לעשות מעשה קונדס ולקחת חלק בטרנד הפסול. עוד בלט, חוסר המודעות של בני הנוער ואי הידיעה כי מעשים מעין אלו נחשבים פליליים ויתקלו בהתערבות נחושה של גורמי אכיפת החוק. נמצא גם כי במקרים רבים הורי הנערים לא ידעו כלל על מעשי ילדיהם.

משטרת ישראל תמשיך למנוע הפחדת הציבור והטרדתו תוך הפרת הסדר הציבורי ושיבוש שגרת החיים. מעשים מעין אלו יתקלו באכיפה בלתי מתפשרת.

עיריית אשדוד: "הנושא מטופל ע"י המשטרה והשיטור העירוני"

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר