צילום: דוברות המועצה האזורית חוף אשקלון

המסקנות בעקבות המקרה המצער של מיכאל בן זיקרי ז״ל

במהלך השבוע האחרון קיימה המועצה פגישות וחשיבה משותפת לצורך גיבוש פתרונות במטרה למנוע התרחשות מקרים דומים בעתיד. כך למשל, סוכם כי בטווח המיידי יוצב מכשול סביב גדות שפך הנחל הסמוך לחוף הרחצה המוכרז אשר יהווה תמרור אזהרה, בנוסף לשילוט הקיים במקום

פורסם בתאריך: 10.7.20 07:11

     

בסוף השבוע האחרון אירע מקרה טביעה בשפך נחל שקמה הסמוך לחוף זיקים, שפך אשר אינו חלק מהחוף המוכרז ולמעשה מהווה את אגן ההיקוות של נחל שקמה טרם זרימתו לים התיכון. המועצה האזורית חוף אשקלון הודיעה כי היא משתתפת בצער המשפחה ומצרה מאוד על מותו הטראגי של מיכאל בן זיקרי ז"ל, אשר בגבורתו ובתושייתו הציל חיי אדם אך למרבה הצער, שם קופחו חייו.

שפך נחל שקמה אינו מקום רחצה והרחצה בו אסורה כפי שעולה מהשלטים הרבים המוצבים במקום והמתריעים מפני הרחצה במקום. במהלך השבוע האחרון קיימה המועצה פגישות וחשיבה משותפת לצורך גיבוש פתרונות במטרה למנוע התרחשות מקרים דומים בעתיד. כך למשל, סוכם כי בטווח המיידי יוצב מכשול סביב גדות שפך הנחל הסמוך לחוף הרחצה המוכרז אשר יהווה תמרור אזהרה, בנוסף לשילוט הקיים במקום.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
ראוי לציין כי לא ניתן לגדר באופן הרמטי את שפך הנחל, כשם שלא ניתן לגדר את חופי הים הלא-מוכרזים, אשר אף הם אסורים לרחצה וכשם שלא ניתן לגדר את חופי הים המוכרזים, בשעות בהן לא ניתנים שירותי הצלה. באשר לתכנון ארוך טווח סוכם, גם על דעת הגורמים המוסמכים לטיפול בנחלים, לחתור להפיכת אגן ההיקוות לנכס ולא לנטל, באמצעות הפיכתו לפרויקט תיירותי מוסדר ומפוקח. עד שמיזם מבורך זה יצא לפועל, במועצת חוף אשקלון קוראים לציבור הרחב להימנע מרחצה במקומות אשר נקבעו כאסורים ומסוכנים לרחצה.

חלי איטח, אלמנתו של מיכאל בן זיקרי ז״ל ייפתה את כוחו של עו״ד רוני ינון להודיע: ״מוטב מאוחר מאשר לעולם לא״- לגבי החלטת המועצה האזורית חוף אשקלון לסגור את ״מלכודת המוות״ אגם זיקים. ובנוסף, כי תקדיש בעתיד את כל מרצה להוקיר את זכרו וכן להרצות בפני נוער בתיכונים על הסכנות הטמונות בים, באגמים ובכלל. יהי זכרו ברוך

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר