העבודות בשדרות ויצמן. צילום: יובלים אשדוד

שני קווי ביוב ענקיים מוקמים באשדוד במזרח העיר ובציר ויצמן

תאגיד יובלים: הנחת הקו החדש במזרח העיר תושלם עד סוף השנה והעבודות בציר ויצמן - בעוד חודשיים

פורסם בתאריך: 21.5.20 13:44

     

פרויקט הנדסי מורכב נוסף מבית יובלים אשדוד יצא לדרך: קו הולכת ביוב מרכזי מדרום העיר לצפונה – בצידה המזרחי של העיר.

לדברי מנכ"ל התאגיד שלמה אטיאס, קו זה הינו הראשון מבין שלושה קווי ענק שייצרו מערכת מתקדמת של רשת הולכה מרכזית לביוב בעלת נפח עצום שתאפשר הולכת שפכים אמינה יותר ובהיקף רחב יותר, שתענה על צרכי ההתפתחות של העיר בהתאם לתוכניות עד לשנת 2040 ובעיקר תאפשר את המשך הבינוי וההתפתחות במזרח העיר – ברובע המיוחד, האוניברסיטה, פארק היי טק והבנייה העתידית באזור יד' ו-טו' במסגרת הסכמי הגג.

למעשה – בהתאם לתוכנית האב של התאגיד כל אחד משלושת הקווים ברשת ההולכה יהיה קו כפול שיאפשר בעת תקלה – להשתמש רק באחד מהקווים ובכך למנוע גלישות ביוב.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
מדובר, אומרים ביובלים, בתכנית היחידה מסוגה בישראל להקמת רשת הולכת ביוב, דבר המעיד על הרמה המקצועית הגבוהה של התאגיד ועל יכולתו להוביל פרויקטים מתקדמים ברמה הארצית.

קוטר הקו החדש שמוקם הינו 28 צול. העבודות להקמתו מבוצעות תוך התחשבות מרבית באורחות החיים של התושבים, כך שעורקי התחבורה פתוחים לתחבורה רציפה, וזאת הודות לשיטה הנדסית מורכבת ומתקדמת המאפשרת את ביצוע העבודות בקידוח, במקום חפירה, מתחת לעורק התחבורה המרכזי ברחוב בני ברית.

 

במקביל לכך מקים התאגיד גם קו ביוב ראשי גרביטציוני לאורך כל רחוב ויצמן עד לתחנת הביוב בזק ומשם לקווי הסניקה למתקן לטיפול בשפכים.

קו זה יקלוט את כל השפכים של הרבעים הוותיקים. יכולת ההולכה שלו כוללת את כל הבנייה העתידית ברבעים הוותיקים בעיר במסגרת הסכם הגג והתחדשות העירונית עד לשנת 2040 ואף יותר. קוטר קו זה הינו 40 צול. גם עבודה זו הינה מורכבת ומתקדמת הנדסית היות והעבודות מבוצעות בסביבה של מי תהום – תוך הקפדה יתרה.

יו"ר הדירקטוריון, עו"ד יאיר לחן: "תאגיד יובלים אשדוד מבצע פרויקטים להקמת ושדרוג תשתיות מים וביוב בהיקפים של מאות מיליוני שקלים. פרויקטים אלה הפכו את אשדוד לעיר המובילה בישראל בתחום זה. בכך אנו מעניקים לתושבים שלנו את האפשרות ליהנות מאספקת מים והולכת שפכים ברמה הגבוהה ביותר".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר