"נהג חדש" צילום: אור ירוק

לכבוד יום האישה: מי נוהג יותר טוב נשים או גברים?

לרגל יום האישה עמותת "אור ירוק" בדקה ומצאה: בשנת 2019 באשדוד 121 נשים נהגות היו מעורבות בתאונות דרכים לעומת 295 גברים

פורסם בתאריך: 4.3.20 12:56

     

באשדוד בשנת 2019 אירעו 121 תאונות דרכים במעורבות נהגת אישה ו- 295 תאונות דרכים במעורבות של נהג גבר. מספר הנשים שנפגעו בתאונות דרכים בעיר ב-2019 עומד על 191 נשים (נוסעות ונהגות), מתוכן שתי נשים נהרגו. בעשור האחרון (2010-2019) היו מעורבות 1,183 נהגות בתאונות באשדוד לעומת 3,246 גברים.

רבים תופסים נהיגת נשים כפחות בטוחה מנהיגת מגברים. מנתוני עמותת אור ירוק המתפרסמים לרגל יום האישה הבינלאומי שיחול ב- 8 למרץ, עולה כי  הסטיגמה הזו לא ממש נכונה ובמקרים רבים נשים דווקא נוהגות בטוח יותר. על אף הידיעה כי נשים נוהגות פחות מאשר גברים, חדותם של הנתונים ועוצמתם של הפערים מציגים תמונה ברורה אודות מי הנהג הבטיחותי יותר. על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס, 10% בלבד מהתאונות הקטלניות (בהן הרוג אחד לפחות) שהתרחשו בתחום העירוני בשנת 2019 היו במעורבות רכב הנהוג בידי אישה. בשנת 2019 אירעו 166 תאונות דרכים קטלניות בערים, מתוכן ב- 18 תאונות בלבד היו מעורבות נהגות – נשים.

עוד עולה מן הנתונים כי בשנת 2019 היו מעורבות בתאונות דרכים בתחום הערים והישובים 3,772 נשים לעומת 9,749 גברים שהיו מעורבים בתאונות דרכים בשנה זו. בממוצע של עשור ניתן לראות כי מדי שנה נהרגות בתאונות דרכים בערים 10 נהגות ונהרגים 68 נהגים בממוצע. מדי שנה מעורבות בתאונות קטלניות בערים 23 נהגות ו-151 נהגים גברים בממוצע.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "הנתונים מראים כי נשים נוהגות באופן בטוח יותר, מעורבות פחות בתאונות דרכים וגם נוטלות פחות סיכונים במהלך הנהיגה. לאור זאת מדינת ישראל צריכה לעודד יותר ויותר נשים לעסוק במקצועות הנהיגה בעיקר בתחבורה הציבורית הסובלת ממחסור של אלפי נהגים. עידוד נשים לנהוג באוטובוסים ובמוניות יביא להעסקה של נשים רבות, יצמצם  את פערי השכר בין גברים ונשים וגם יגרום לירידה בתאונות הדרכים".

למרות זאת על פי סקר שערכה עמותת אור ירוק באמצעות מכון המחקר "מאגר מוחות" (2017) ונועד לבחון מה עמדות ותפיסות הציבור כלפי נהיגה של נשים לעומת נהיגה של גברים, נחשף כי למרות מעורבותן הנמוכה של נשים בתאונות דרכים בהשוואה לגברים, דווקא יותר אנשים מרגישים בטוח לנסוע עם גבר. 38% מהנשאלים טענו כי הם מרגישים בטוח יותר לנסוע עם גבר שנוהג ורק 7% טענו כי הם מרגישים בטוח יותר לנסוע עם אישה שנוהגת, 55% טענו כי הם מרגישים בטוחים באותה מידה.

עוד עולה מהסקר כי כמחצית מהגברים (49%) מרגישים בטוחים יותר כאשר גבר נוהג, זאת לעומת כרבע (26%) מהנשים בלבד. כשנשאלו מי לדעתם נהג טוב יותר, 41% טענו כי גבר נהג טוב יותר, 17% טענו כי אישה נוהגת טוב יותר ו-42% טענו כי אין הבדל. נשים לא אוהבות שגברים נוהגים מהר, גברים לא סובלים שאישה נוהגת לאט. כשנשאלו מה הכי מרגיז אותך בנהיגת של המין השני:

נשים:

  • 56% מהנשים טענו כי הן לא אוהבות שגברים נוהגים מהר מדי.
  • 10% טענו כי הן לא אהבות שגברים נוהגים בנתיב השמאלי שלא לצורך.
  • 4% טענו כי נהיגה איטית של גברים מרגיזה אותם.
  • 2% לא אוהבות את אופן ומשך החניה.

גברים:

  • 30% מהגברים מתרגזים שנשים נוהגות לאט מדי
  • 18% מתרגזים שנשים נוסעות בנתיב השמאלי שלא לצורך
  • 10% לא אוהבים את משך ואופן החניה.

 

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר