נוער מתנדב צילום: ישראל יוסף, הקרן לידידות

החורף "מחממים בידידות"

גם השנה עורכת הקרן לידידות את מבצע חלוקת מענקי חימום, שמיכות ותנורים לכ-8,300 קשישים נזקקים ברחבי הארץ. הסיוע מוענק לקשישים בעלי הכנסות נמוכות שאינם נהנים ממענק סיוע לחורף מהביטוח הלאומי. באשדוד חולקו שמיכות ותווי קניה לאמצעי חימום ל-420 קשישים, ע"י מתנדבים ופעילים במחלקה למשאבי קהילה והתנדבות. עוד מבצע המציג את פניה היפות של ישראל

פורסם בתאריך: 11.2.20 11:44

     

מבצע החורף "מחממים בידידות" אשר הושק ביום חמישי האחרון באשדוד , נערך באודיטוריום ע"ש רמי נעים, במעמד ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, מנכ"ל הקרן לידידות – גדי בן ארי, סמנכ"לית תכניות ופעילות – אפרת שחר, ראש מנהל לשירותים חברתיים – רונית צור, מנהל אגף הרווחה – עומר אונגר ומנהלת המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות – חנה בן איון. במסגרת המבצע, כלל הקשישים מקבלים מענק על סך 300 שקלים ושמיכה, וקשישים החסרים אמצעי חימום קיבלו במקרים מסוימים גם רדיאטורים. הסיוע בעלות של 2.5 מיל' ₪, מועבר דרך מחלקות הרווחה לקשישים המתגוררים בישובים ברמה סוציו אקונומית 1-5.

הטקס המכובד שהתקיים ביום חמישי האחרון (6/2) באודיטוריום ע"ש רמי נעים במקיף ד', היה אירוע הזנקה למבצע "מחממים בידידות" בעיר, בחסות ובתרומה של הקרן לידידות ובשיתוף המנהל לשירותים חברתיים בעיריית אשדוד ובהובלת המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות, ושירן טייב – רכזת מרחבית של הקרן לידידות. 420 קשישים וניצולי שואה זכו  לקבל לבתיהם שמיכה ותווי קניה לרכישת אמצעי חימום. על מבצע החלוקה באשדוד אחראים מתנדבי המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות שעוברים  בין הבתים, פוגשים את הקשישים ומעניקים להם את הפריטים שהם כה זקוקים להם, עקב מזג האוויר הקר שפוקד את הארץ. זהו עוד מבצע המציג את פניה היפות של ישראל.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, בירך את המעמד המיוחד ושיבח את פעילות הקרן. לסרי הזכיר את הרב יחיאל אקשטיין, נשיא הקרן במשך שנים אשר נפטר אשתקד. כידיד אישי של הרב אקשטיין, לסרי פירגן לרב, הזכיר את פועלו ואת שיתופי הפעולה בהרבה מאוד תחומים שכולם רווחה וחסד. "הרב אקשטיין הקים מפעל חיים שמאיר בהרבה מאוד בתים בישראל ואנו מוקירים לו הרבה תודה וזוכרים את דמותו ואישיותו" אמר והודה לקרן לידידות שממשיכה את המפעל החברתי החשוב הזה ומסייעת להמונים בישראל.

נשיאת הקרן לידידות יעל אקשטיין: "בחודשי החורף מצוקת הקשישים מחריפה ואף הופכת מסוכנת ממש כאשר רבים מהם נאלצים לעמוד בפני בחירה בלתי אנושית בין חימום הבית, קניית מזון או תרופות. בעוד אנחנו מברכים על הגשמים ונהנים לשבת בביתנו החם כשבחוץ קר וסוער, אנו גם לא שוכחים את  מצוקתם של הקשישים שידם אינה משגת, וכן חשוב לנו שידעו שהם לא לבד. בשיתוף עם מחלקות הרווחה ברשויות, בזכות תורמים נדיבי לב ומתנדבים, אנחנו מבקשים להגיע לקשישים הנזקקים ביותר ולהבטיח כי הם עוברים את החורף בשלום".

במבצע החלוקה נטלו חלק תלמידי מקיף ד' ותלמידי בי"ס גלים, עובדי חברת חשמל תחנת אשדוד, עובדי חברת פלקס, עובדי נמל אשדוד, פעילים וחברים במנהלות הרובעים, עובדי הוצל"פ, שיטור משולב, אגף החופים ומתנדבי המח' למשאבי קהילה והתנדבות. "מדובר בשיתוף פעולה ייחודי מסוגו – שיתוף פעולה בין-דורי של תלמידים וקשישים, ובין-מגזרי של המגזר הציבורי, הפרטי והמגזר השלישי" אומרת בן איון ומודה לקרן לידידות, לרכזת אזורית בקרן לידידות שירן טייב ולציבור המתנדבים.

"מחממים בידידות" המתנדבות צילום: ישראל יוסף, הקרן לידידות

"מחממים בידידות" המתנדבים צילום: ישראל יוסף, הקרן לידידות

"מחממים בידידות", מרכז החלוקה צילום: ישראל יוסף, הקרן לידידות

 

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר