ציר בני ברית מתחדש צילום: עיריית אשדוד

טיפול מיוחד בציר בני ברית

כל מי שנוסע היום על חלקו הצפוני של ציר בני ברית, בדרך המובילה אל צומת הנמל, רואה את התוצאות לעבודות הכביש שנעשו בו לאחרונה. עבודות קרצוף וריבוד האספלט, כחלק מעבודות שנועדו לפתור מהמרות שנפערו בחורף, שדרגו את הכביש לדרך בטוחה ונוחה יותר

פורסם בתאריך: 2.1.20 09:16

     

באגף האחזקה השלימו השבוע את העבודות על ציר בני ברית, במקטעים שבין שד' משה סנה לצומת הנמל. העבודות על ציר בני ברית נועדו לפתור את בעיית הבורות אשר נוצרו במקומות שונים על הציר, כתוצאה מגשמים מרובים ובלאי טבעי שגרם לשקיעה במקטעים שונים על הציר. כזכור, ציר משה סנה זכה אשתקד לטיפול כאשר אגף האחזקה ביצע עבודות תיקון בכביש שסבל ממהמורות שנוצרו בגלל הגשמים והבלאי הטבעי. על פי הנחיית ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, צירים אלה קיבלו העדפה בשל היותם עורקי תחבורה עם עומסי תנועה גדולים. "בחורף שעבר התחלנו בעבודות תשתית לאורך ציר בני ברית והשבוע השלמנו את יתר המקטעים על הציר, בין משה סנה לצומת הנמל, כך שיאפשר נסיעה בטוחה לכל אורך הציר" אומרים באגף האחזקה ומציינים את מהירות העבודה שגרמה למינימום שיבושי תנועה תוך התמקדות במקטעים שבהם נותרו בורות.

העבודות כללו קרצוף וריבוד אספלט בשני הנתיבים – בכניסה וביציאה מהעיר, לאחר שנבחנו כל המקומות בהם נוצרו בורות או שהיה חשש להמשך הידרדרות המצב בעקבות הגשמים. "אנו מברכים על החורף ומקדמים בברכה את הגשמים אבל תוחלת החיים של כבישים בישראל אינם ארוכים בשל תנאי האקלים ותנודות הקרקע, ומכאן החשיבות בתיחזוק נכון של הכבישים" אומרים באגף.

עלות העבודות על ציר זה נאמדות במאות אלפי שקלים, והן חלק מתכנית העבודה השנתית של אגף האחזקה. "אנחנו פועלים בהתאם לתכנית עבודה שנתית ובכפוף לתקציב מאושר" אומרים באגף ומציינים כי עבודות אחזקת כבישים נעשות ברחבי העיר ולכל אורך השנה. "לאחר מיפוי העיר ובהתאם למצב הכבישים, אנו משתדלים להכליל בתכניות העבודה את הכבישים שנמצאים במצב רעוע, כאלה שנוצרו בהם בורות או כאלה שניזוקו בגלל האקלים בשילוב עומסי תנועה" מציינים באגף.

בעירייה מציינים כי העבודות הנ"ל על ציר משה סנה וציר בני ברית, הן חלק מעבודות האחזקה הכלליות, אך בעתיד, בהיות שני הצירים הללו עורקי תחבורה חשובים, אמורים להתבצע בהם עבודות נרחבות ומקיפות יותר במסגרת הסכם הגג של אשדוד. עבודות התשתית אז תתבצענה לכל אורך הצירים והן תשתלבנה בתכניות החדשות אשר יותאמו להשלכות הנגזרות מהסכם הגג.

ציר בני ברית מתחדש צילום: עיריית אשדוד

ציר בני ברית מתחדש צילום: עיריית אשדוד

 

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר