דגל היופי לעיר אשדוד צילום: עיריית אשדוד

המקלטים הציבוריים הכי הכי: באשדוד

הישג גדול לאגף הביטחון בעירית אשדוד: אשדוד זכתה בדגל היופי הארצי למקלטים

פורסם בתאריך: 2.1.20 09:06

     

לרשימת התחרויות של המועצה לישראל יפה מצטרפת תחרות חדשה ויוצאת דופן – תחרות לבחינת מוכנות הישוב לשעת חירום בהיבט תחזוקת ומוכנות המקלטים הציבוריים. באמצעות תחרות זו המועצה תורמת לשיפור מוכנות הציבור לשעת חירום, על ידי עידוד התחזוקה השוטפת של המקלטים המהווים מרכיב קריטי במוכנות זו. אשדוד זכתה בדגל היופי בקטגוריית הערים הגדולות מאוד  לשנת 2019.

ד"ר יחיאל לסרי: ״המועצה לישראל יפה עורכת בכל שנה תחרות יופי בין רשויות וארגונים כאשר הדירוג ניתן באמצעות כוכבים ודגל יופי. המועצה לישראל יפה קיימה אתמול את  הטקס ואשדוד קיבלה את הפרס הגבוה ביותר – דגל היופי בתחום המקלט והמיגון במרחב האזרח".

מקלט ציבורי צילום: עיריית אשדוד

התחרות לבחינת המקלטים הציבוריים, היא תחרות נוספת במכלול התחרויות שמפעילה המועצה לישראל יפה ומטרתה לבדוק את רמתם התחזוקתית של מקלטים ציבוריים והיותם ערוכים למקרה חירום תוך שהם שומרים גם על יופי ואסתטיקה. תחרות זו נולדה ביוזמת פיקוד העורף מתוך רצון לשפר את יכולת המיגון ולחזק בציבור את החוסן הלאומי. שיתוף הפעולה עם המועצה לישראל יפה ניצל את הניסיון והיכולת הארגונית של המועצה כדי לייצר מוטיבציה תחרותית לעמידה ברמת מקלטים איכותית. צוותי הערכה המסיירים בעיר בודקים את מצבם של המקלטים הציבוריים בעיר, תוך שימת לב לקריטריונים כמו: מוכנות, חזות ותחזוקה (כולל: חזות פנימית, חזות חיצונית), הימצאות ותקינות מערכות שירותי עזר נדרשות בחירום, הימצאות ותקינות אמצעי כיבוי ואמצעי תקשורת, נהלי תחזוקה שוטפת, נהלי תגובה בחירום ותיאום ושיתוף פעולה עם פקע"ר.

על עבודת התחזוקה ושימור המקלטים ברמתם הגבוהה אחראי דוד בן שטרית, מאגף הביטחון. בן שטרית מציין את ההשקעות שנעשו בשיפוץ ותחזוקת המקלטים שכללו צביעה וניקיון, סימון ושילוט, שיפוץ מערכות חשמל ומים . לאורך כל השנה אנו מתחזקים כחלק מהחזון של הרשות נערכים בשגרה מוכנים בחירום. ד"ר לסרי מסר ברכותיו למר אריה איטח, מנהל אגף הביטחון, ולכל צוות הביטחון האחראי על שדרוג המקלטים לרמה אשר זיכתה אותם בכוכבי היופי.

האותות חולקו ביום שלישי בבית ״המועצה לישראל יפה״ בתל אביב במסגרת טקס תחרות ״המקלט והמיגון במרחב האזרחי".

התחרות הובלה על ידי פיקוד העורף בשיתוף "המועצה לישראל יפה״ הפועלת לקידום איכות החיים בישראל באמצעותשמירה על כל מרכיבי סביבת החיים ובפרט בהיבטי טיפוח ערכי הנוףוהחזות הסביבתית, במלאות עשור לתחרות "המקלט והמיגון במרחב האזרחי". פיקוד העורף מכיר בחשיבות המשכיות התחרות שהפכהלמסורת ומסייעת לשפר את מוכנות העורף במדינת ישראל תוך שיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות. 

זוכי התחרות:

עיר מטרופולין/ גדולה – אשדוד

עיר בינונית – עכו

עיר קטנה – קריית ביאליק

מועצה אזורית – חבל יבנה

מועצה מקומית – להבים

יישוב – שקף (במוא"ז לכיש)

רשות עם מקלטי מוסח בלבד (מגזר) – כפר ברא

מוביל הטקס, אל״ם במיל׳ אלדד זייד, מסכם את התחרות: ״פיקוד העורף פועל להכנת אוכלוסיית ישראל להתמודדות טובה יותרבמצבי החירום השונים לשם הצלת חיים וחיזוק החוסן הלאומי. אנומעריכים את פעילות ערים אלו אשר מחזקות את חוסן תושביהםומצילות חיים. ראשי הרשויות, ראשי המועצות האזוריות והישוביםנוטלים חלק בפרויקט חשוב זה, מתוך שותפות לעשייה. פעילותם זומביאה לידי ביטוי את תרומתם לביטחון התושבים במדינת ישראלבשגרה ובחירום כאחד".

 

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר