בניין לאחר שיפוץ צילום: עיריית אשדוד

מענק כספי לשיפוץ בניינים

עיריית אשדוד יצאה במיזם חדש המאפשר לדיירים בבניינים משותפים לשפץ את בתיהם ולקבל מענקי השתתפות. אז אם הבית שלך בעל ותק של יותר מ-20 שנה ואינו נכלל בתמ"א 38 אתם זכאים להסתייע במענק וליהנות גם מליווי מקצועי בכל תהליך השיפוץ ובמחיר מיוחד

פורסם בתאריך: 2.12.19 14:02

     

עיריית אשדוד, באמצעות המחלקה לתרבות הדיור, מעוניינת לסייע לתושבי אשדוד המתגוררים בבניינים משותפים ומציעה להם מענקים כספיים עבור שיפוצים שיערכו לחזית הבניין המשותף. מדובר במיזם ייחודי בישראל בו עירייה מאפשרת לתושבים לשפץ ולשפר את חזות הבניין בו הם מתגוררים תוך שהם נעזרים במענקי עידוד.

במכתב פנייה של ראש מינהל התפעול שלמה רוטנברג לחברי מועצת העיר, הוא מציג את התבחינים המקנים זכות לקבלת מענק השתתפות בשיפוץ המבנה, מתוך רצון לתרום לרווחת התושב ולסייע בשיפור חזות העיר. הסיוע יינתן למבנים בני 20 שנה לפחות שבהם 8 דירות ויותר ואינם חלים בתמ"א 38. התבחינים מבחינים בין שלושה אזורי מגורים, כאשר לכל אזור נקבע גובה המענק לכל יחידת דיור.

  1. רובעים א', ב', ג', ו', ז', ח' יוכלו להסתייע בכ-25% מסך השיפוץ – מענק עד לתקרה של 6,000 ₪ לדירה.
  2. רובעים ד', ה', ט', י', י"א, י"ג והקריה יוכלו להסתייע ב-20% מסך השיפוץ – מענק עד לתקרה של 5,000 ₪ לדירה.
  3. רובעים ט"ו, י"ז יוכלו להסתייע ב-15% מסך השיפוץ – מענק עד לתקרה של 4,000 ₪ לדירה.

חלוקת הסיוע לאזורי העיר היא בהתאם לאשכול הסוציו-אקונומי של הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) כשטווח הסולם הוא בין 0 ל-20. גובה המענק, המותאם כאמור לרובע המגורים, הוא אחוז מסך השיפוץ ולא יותר מהתקרה שהוגדרה עבור יחידת מגורים. השנה הוגשו בקשות עבור 176 יח"ד (ב-6 פרויקטים) בסך מצטבר של כ-700,000 ₪, חלקם כבר קיבלו מענקים ואחרים נמצאים בהליכי ביצוע, וכן יתאפשר קבלת הלוואות מבנק דיסקונט בתנאים מיטיבים.

מנהלת מחלקת תרבות הדיור אוסנת בנלולו אשר מרכזת את הפרויקט מציינת כי מדובר בפרויקט ייחודי בישראל שבו רשות מקומית מציבה את הדיירים במרכז ומאפשרת להם סיוע כספי בשיפוץ נכסיהם הפרטיים. היא מציינת עוד כי בנוסף להטבות הנ"ל, האגודה לתרבות הדיור מציעה ליווי מקצועי של מהנדס אשר ילווה את השיפוצים לכל אורכו משלב הצעות המחיר, כתב הכמויות ועד להשלמת העבודות במלואן והכל במחיר מיוחד.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי רואה במיזם זה פתרון מצוין עבור בניינים שלא נכללים בתמ"א 38 של חיזוק מבנים ותוספת בנייה, ומאפשר לדיירים בבניינים ישנים להסתייע בליווי מקצועי, בהלוואות נוחות ובתמריצי עידוד שהעירייה מעניקה לדיירים.

הליך ההרשמה לפרויקט השיפוץ פשוט וקל. על הדיירים בבניינים העומדים בתבחינים הנ"ל לפנות למחלקת תרבות הדיור, להירשם, להגיש בקשה על גבי טפסים מתאימים בהתאם לנוהל "סיוע ומענק בשיפוץ חזית בניינים משותפים" ולצרף מסמכים כפי שיידרשו ע"י המחלקה. את המסמכים ניתן להגיש בבניין העירייה – המחלקה לתרבות הדיור, קומה 1 חדר 132.

 

 

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר