מנהלות המחלקה בקורס לשוויון מגדרי צילום: דוברות עיריית אשדוד

שיח שוויוני בנושא מגדרי

יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי אהובה עמרם, יזמה קורס מיוחד עבור המנהלות בעיריית אשדוד על מנת להביא לידי ביטוי את כישורי המנהיגות שלהן בתוך הארגון ולעודד שיח שוויוני בנושא מגדרי. ליוזמה שותפים המשרד לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי ועיריית אשדוד והוא יתפרש על חמישה מפגשים. את הקורס תדריך עינת וייסבורט – מנכ"לית 'דרך אישה'

פורסם בתאריך: 11.11.19 21:13

     

השבוע נפגשו לראשונה מנהלות מחלקה בעיריית אשדוד במסגרת קורס מיוחד שיזמו המשרד לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי ועיריית אשדוד. הקורס בן חמישה מפגשים מתקיים באולם מועצת העיר ומטרתו לעודד את המנהלות לנצל את כישוריהן ולהביא לידי ביטוי את המנהיגות הנשית שלהן בהובלת תהליכים בארגון שיעודדו שיח מגדרי שוויוני.

הצורך בקורס מרוכז נשען על מחקרים המראים כי ארגונים בהן נשים ממלאות תפקידי ניהול בכירים, מצליחים יותר מארגונים אחרים ויש גם הוכחות לעלייה בתפוקות, אלא שבד בבד עם נתונים אלה נראה כי לא תמיד נשים מעורבות בתהליכים המקדמים שיח שוויוני ועל אף יכולתן המוכחת לנהל מערכות ארגוניות גדולות ומורכבות, לא תמיד הן מצליחות להביא לידי ביטויי את מלוא יכולתן האישית. המסקנה הנגזרת מכך היא כי לא אחת נשים בארגון נדרשות לעידוד והכוונה שיאפשרו להן לבטא את העוצמות והיכולות הניהוליות שלהן, את הערך הנוסף והייחודי אותו הן מביאות לארגון ואת המיומנויות הניהוליות שלהן לטובת העובדים והקהל איתם הן באינטראקציה יומיומית. קורס זה אמור לתת את המענה לפער הזה ולנסות ולעורר בנשים העוצמתיות הללו את המוטיבציה לפעולה.

מטרת הקורס כאמור היא להעמיק את ההיכרות עם המשאב האישי, פיתוחו וחיזוקו בהיבטי מודעות וקריירה כמנוף להעצמה, התחדשות והצלחה ובתוך כך לעודד אותן לפעולה בארגון. מארגני הקורס מציינים כי כל המפגשים יהיו בזיקה לאוריינטציה המשלבת כלים מעשיים וכלים להתבוננות עצמית, נקודת מבט חדשה שתאפשר להן לפתח מיומנויות מנהיגותיות וביצירת פרקטיקות לקידום נשים.

תכנית הקורס כוללת חמישה מפגשים שיעסקו במנהיגות אישית-נשית ודמותה של האישה, נשים בעולם העבודה ופיתוח קריירה עצמית, הצגת אסטרטגיות פוליטיות לקידום קריירה בתחום הבין אישי, דרכים לשיווק עצמי בארגון יצירת הבולטות שלי בארגון וכיצד יוצרים השפעה ורתימת שותפים לעשייה ולבסוף היכרות עם פרקטיקות ארגוניות לניהול מודע מגדר.

"המפגש הראשון כבר מאחורינו ונראה שהנשים מועשרות ומרוצות מאוד מהרמה ומהכלים הניתנים בקורס" אומרת אהובה עמרם ומציינת כי "מנהלות מחלקה נמצאות באינטראקציה קבועה עם העובדות שלהן, עם עובדי העירייה ועם הציבור בכלל ויש בכוחן לפעול להעלאת המודעות בפני כל הגורמים הנ"ל, תוך פיתוח מנהיגות בראייה מיגדרית". עמרם מציינת לסיכום כי מדובר בתכנית העולה בקנה אחד עם חזון ראש העיר לעיר שוויונית ומכילה.

 

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר