חנוכת תחנת שאיבה ליד חוף גיל. מימין: שלמה אטיאס, ד"ר לסרי, עו"ד גבי כנפו ועו"ד יאיר לחן. צילום: פבל

המנכ"ל הפורש של תאגיד יובלים חנך תחנת שאיבה חדשה

על רקע הזעזועים בתאגיד נחנכה היום תחנה חדשה לשאיבת ביוב ליד המרינה והחוף הנפרד בעלות של 17 מיליון שקל. נפח פעילות התחנה: כ-500 קוב שפכים בשעה. וגם: מדוע בתאגיד התעלמו מיו"ר הדירקטוריון הנכנס?

פורסם בתאריך: 7.10.19 13:19

     

היום חנך תאגיד המים והביוב של אשדוד, יובלים, את תחנת שאיבה "מרינה דרום" במעמד ראש העירייה ד"ר יחיאל לסרי, מ"מ עו"ד גבי כנפו, המנכ"ל שמסיים את תפקידו, שלמה אטיאס ויו"ר דירקטוריון התאגיד עו"ד יאיר לחן.

צילום: פבל

נפח פעילות התחנה: כ-500 קוב שפכים בשעה. עלות הקמתה הינה כ-17 מיליון שקל. התחנה תעניק מענה לפיתוח הנרחב בעיר ולהפחית את הלחצים במערכת השפכים העירונית.

בתאגיד שוררים חילוקי דעות קשים. זה זמן רב שיש סחבת בכניסתו לתפקיד יו"ר הדירקטוריון של חבר המועצה, עו"ד אלי נכט. זאת, אף לאחר שמינויו כבר אושר בישיבת דירקטוריון ועומד לפתחה של ועדת המינויים – ועדת גלאור. נכט לא הוזמן לשאת דברים וגם לא הוזכר בהודעה שנשלחה לעיתונות מטעם התאגיד. יחד עם זאת, לסרי ציין בדבריו באירוע את נכט ואיחל לו הצלחה בכניסתו הקרובה, כלשונו, לתפקיד יו"ר הדירקטוריון.

עו"ד גבי כנפו אמר שתחנת השאיבה מרינה דרום הינה מהמתקדמות בישראל ברמה הטכנולוגית, הסביבתית והבטיחותית ומהווה דוגמה מוחשית נוספת למהמפיכה שהוביל התאגיד בתחום התשתיות והמים באשדוד. התחנה תשרת את התושבים ובעלי העסקים באזורים: המרינה, מע"ר צפון, מער" דרום ורובע י"א (חלקי).

מנכ"ל התאגיד, אטיאס, ציין כי התחנה הוקמה בשיטה חדשנית ומתקדמת – חלקה התחתון הוקם במי תהום. בכדי לבצע איטום נבנתה התחנה מבטון מיוחד העמיד במים ונשכרו צוללנים לאיתור נקודות בדפנות התחנה בהם בוצע איטום קפדני. בנוסף, הוטמעו בה אמצעים טכנולוגים מתקדמים להובלת השפכים, קליטת השפכים במאגר ומאגר חירום משני -בשגרה ובמקרה של תקלה ואמצעי צילום ומחשוב לפיקוח 24/07 און ליין למניעת תקלות וגלישות ביוב. כל זאת על מנת להבטיח הולכת שפכים מיטבית ומניעת גלישות לנחלים ולים כחלק מערכי התאגיד לשמירה והגנה על הסביבה.

 

 

התחנה, אומרים בתאגיד, הוקמה בהתאם לכל התקנים החדשים של משרדי הגנת הסביבה והבריאות. בתחנה הותקנה מערכת לניטור ריחות המבוססת על פחם פעיל אשר מסנן כל העת את האוויר. מדובר במערכת יעילה ואמינה, בהתאם לתווי תקן המחמירים ביותר. כמו כן התחנה מצולמת ומפוקחת טכנולוגית 24 שעות ביממה- והנתונים מועברים און ליין לחדר הבקרה של התאגיד ולטלפונים הסלולריים של מהנדסי ואנשי השטח של התאגיד. בנוסף מותקנת מערכת גילוי אש וכן עמדות כיבוי.

יו"ר הדירקטוריון יאיר לחן הדגיש בדבריו את מקצועיותם של עובדי התאגיד בראשות המנכל שלמה אטיאס אשר עושים ימים ולילות למען תושבי אשדוד.
ראש העיר ד"ר לסרי אמר בדבריו," ליובלים אשדוד השפעה עצומה על איכות חיי התושבים בזכות החזון הביצוע והעשייה הרבה בסטנדרטים הגבוהים ביותר והתוצאות של התאגיד ברמה הלאומית והבינלאומית.המנכ"ל שלמה אטיאס וממלא מקום ראש העירייה גבי כנפו ראויים לכל שבח ולתודה גדולה מתושבי העיר על הפיתוח העצום וההשקעה".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר