גן נקי ומטופח בעיר צילום: עיריית אשדוד

חגי תשרי בפתח: מינהל התפעול במתח

בשבוע הבא יחול ראש השנה, החג הראשון בחגי תשרי, ובמינהל התפעול נערכים בכוחות מתוגברים לקראת החגים. פרסומי העירייה קוראים לציבור ומבקשים ממנו להיות שותף בשמירה על הניקיון, להקפיד ולהשליך פסולת לפחי אשפה וחומרי מיחזור לכלי אצירה, להימנע מפיקניקים בפארקים ובניית סוכות בשטחים ציבוריים ולשמור על המרחב הציבורי. שתהיה לנו שנה טובה ובטוחה אמן

פורסם בתאריך: 18.9.19 20:42

     

יחידות מינהל התפעול נמצאות בעיצומן של העבודות לקראת חגי תשרי, וקוראים לציבור להיות מעורב בהערכות ובהכנות שיבטיחו סביבה נקייה ומאירה פנים בכל תקופת החגים. "אנו עושים את כל המאמצים על מנת שימי החגים הבאים עלינו לטובה יהיו יפים ונקיים, ושנהנה כולנו מאווירה חגיגית גם במרחב הציבורי וגם בשטח הפרטי" אומרים במינהל התפעול ומצפים מהציבור, כבכל שנה, לגלות מעורבות פעילה ולהיות שותפים בהכנות לחג.

מזה כשבועיים שמינהל התפעול מפעיל מערך מוגבר של עובדים על מנת להשתלט על משימות כדוגמת: ניקוי שטחים ציבורים, פינוי פסולת, ריקון כלי אצירה ומיחזור, גיזום, שטיפה בלחץ, טיפול בצמחיה, ניקיון פארקים ומוקדי פעילות, טיאוט כבישים… ועוד. תוצאות העבודות כבר ניכרות בשטח והן תלכנה ותגברנה ככל שנתקרב לחגים, ומכאן החשיבות שיש למעורבות התושבים. "הציבור יכול לסייע מאוד בזה שישמור על הניקיון בשטחים הציבוריים, ינקה את חצרות הבתים ויפנה את האשפה בזמן, עוד טרם כניסת החג" אומרים במינהל התפעול ומציינים כי "כל תושב יכול לתרום את חלקו אם רק יהיה מודע יותר לסביבה נקיה, יימנע מהשלכת פסולת במרחב הציבורי, ידווח על מפגעים ויתריע על התנהגות לא נאותה במרחב הציבורי".

פינוי גזם צילום: עיריית אשדוד

טיטוא רחובות צילום: עיריית אשדוד

שטיפה בלחץ קיטור צילום: עיריית אשדוד

מה הציבור מתבקש לעשות?

 • אשפה – להוציא את האשפה בזמן ולהניחה בתוך הטמונים.
 • מיחזור – למיין את חומרי המיחזור לפי כלי האצירה.
 • גרוטאות ואשפה גדולה – להוציא בהתאם לימי הפינוי ברובע.
 • גזם – להניח את הגזם בכלי האצירה המיועדים לכך.
 • פסולת בנייה – לפנות לאתר מורשה ולהצטייד באישור.
 • בניית סוכות – רק במקומות המותרים, בלי לחסום ובלי לסכן איש.

בקיצור, לפעול באחריות ולגלות התחשבות כלפי הסביבה וכלפי ציבור התושבים.

גם בעלי העסקים מתבקשים לשתף פעולה, לדאוג לניקיון בסמוך לעסק שלהם, להוציא את הפסולת בזמן ולסגור את עסקיהם שעה וחצי לפני כניסת החג על מנת שגם עובדי הניקיון יספיקו לשוב לביתם ולהתארגן לחג ככל האדם.

מאידך, אומרים בעיריית אשדוד, כי פרסומי העירייה אומנם קוראים לשותפות הציבור אך גורמי האכיפה הונחו לפעול כנגד מי שעובר על חוקי העזר, כדוגמת:

 • השלכת פסולת ויצירת מטרדי סביבה במרחב הציבורי.
 • רוכלות אסורה וללא אישור.
 • גיזום עצים במרחב הציבורי.
 • הקמת סוכות בשטחים ציבוריים, על מדרכות ובאזורים המפריעים להולכי רגל.
 • הבערת אש, מנגלים ופיקניקים בגזרת החוף ובפארקים העירוניים.

מוקד 106 יעמוד כמובן לרשות הציבור 24 שעות ביממה ויפעיל תורנים למקרים שיחייבו התערבות. בהזדמנות זו עיריית אשדוד על כל שלוחותיה מאחלת לתושבי העיר שנה טובה וחג שמח לכל בית ישראל.

 

 

 

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר