גיבוש תכנית העבודה השנתית צילום: דוברות עירית אשדוד

תכניות עבודה בדגש על התושב

ביום חמישי האחרון התכנסו כל מנהלי העירייה ליום עבודה אינטנסיבי על מנת לגבש את תכנית העבודה השנתית, בהתאם לחזון ראש העיר ולמדיניות העיר החכמה. כבר ביום שלישי, במסגרת הועידה לחדשנות שאירחה העיר, אפשר היה ללמוד על תכניות העתיד של אשדוד כפי שהם פורטו ע"י ד"ר לסרי. עתה מגיע השלב המעשי שבו המנהלים מתבקשים לתרגם את המדיניות לתכנית ביצועית

פורסם בתאריך: 9.9.19 12:14

     

כבכל שנה, מיד לאחר פתיחת שנה"ל, מתכנסים מנהלי העירייה למפגש עמיתים ולדיוני עבודה על מנת לגבש את תכנית העבודה השנתית. התכנית השנתית צריכה להביא לידי ביטוי את מדיניות ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי לקידום העיר החכמה והמקיימת, המשמשת כעמוד מרכזי בשלד התכנוני של העיר ובתוכניות הביצוע לשנים הבאות. העיר החכמה היא תכנית רב שנתית שנועדה לשפר את איכות החיים של התושבים בהתאם לאתגרים שחברה טכנולוגית צריכה להתמודד איתם.

התכנית מתייחסת לדגשים של היחידה חתכנון אסטרטגי, כחלק מתכנית אב לחמש השנים הבאות, ומותאמת למסגרת תקציבית שתאושר בתחילת שנת הכספים הקרובה.

הדגשים הם:

  • הקשר והמגע עם התושב שכולל דיאלוג תמידי עם התושב תוך שיתופו ומעורבותו בהווייה העירונית, פיתוח שירותים דיגיטליים לשירות התושב, הכללה ואוריינות דיגיטלית לתושב לשם צמצום פער דיגיטלי והגברת מוביליות חברתית.
  • פיתוח עירוני שכולל מיזמים ותוכניות ביצוע במסגרת הסכם הגג והרחבת פרויקטים של התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות.
  • תחבורה בת קיימא שכולל הטמעה והסברה על המגמה העולמית המעודדת מעבר לשימוש בתחבורה ציבורית, שימוש נבון באמצעי תחבורה חליפיים וידידותיים לסביבה כדוגמת הרכב השיתופי ורכיבה על אופניים והמשך יישום תכנית התחבורה הירוקה בעיר.
  • הנוער במרכז שכולל מעורבות פעילה של הנוער בחיי העיר ועידוד פתרונות ומענים לאתגרים של העיר החכמה
  • כלכלה, תעסוקה ויזמות שכוללים הרחבה של מעגלי תעסוקה, מסחר מקוון, פארק הייטק, מלונאות ותיירות, הרחבת הפעילות הרפואית בבית החולים אסותא, הגברת השותפות הבין-מגזרית, פיתוח מפעלים חיוניים ועוד.

ביחידה לתכנון אסטרטגי, מארגני הכנס, אומרים כי רעיון העיר החכמה הפך זה מכבר לטרנד עולמי המציב אתגר משמעותי וארוך שנים למדינות וערים בעולם. אשדוד הצטרפה לערים המקדמות מדיניות של עיר חכמה במטרה לשפר באופן תמידי את איכות החיים של התושבים ואת השירות המוניציפלי, תוך ניהול נכון של ידע וניסיון, שימוש בטכנולוגיות מידע ומערכות חדשניות שמסייעות לתהליכי התייעלות ארגונית ותפעולית.

באגרת עמדה שניסחה היחידה לתכנון אסטרטגי נכתב כך: "העידן הדיגיטלי בו אנו חיים, מאתגר את תפיסות השירות הקיימות ומחייב אותנו להתמודדות רציפה ולהטמעת דפוסי חדשנות ולפיתוח מענים יצירתיים ועדכנים, החשובים לתושב והמותאמים למאה ה-21" ומדגישים את מדיניות ראש העיר לעיר חכמה ומאפייני העידן הדיגיטלי ש"מחייבים אותנו כארגון לרכז מאמץ ולפעול לאור שני דגשים אלו כשהעיקרון המשותף בניהם הוא הקשר והמגע עם התושב". "לסיכום", אומרים ביחידה האסטרטגית, "ההנחיה החותמת את האגרת מתייחסת למדיניות ראש העיר, תוך מתן דגש לערך החשוב ביותר בתכנית העבודה – הקשר והמגע עם התושב. "

גיבוש תכנית העבודה השנתי בעירייה צילום: דוברות עירית אשדוד

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר