חתונה צילום: נהוראי זגורי

העיר אשדוד מובילה במספר הפניות לבירור יהדות

 העיר אשדוד מובילה במספר הבקשות לאישור יהדות שהוגשו לאגף "שורשים" של ארגון רבני צהר במחצית הראשונה של 2019. אחריה בדירוג: חיפה, ראשון לציון וירושלים

פורסם בתאריך: 28.7.19 21:29

     

אגף "שורשים" מסייע לעולים מבריה"מ לשעבר וארצות דרום אמריקה להוכיח את יהדותם בסיוע נציגים אשר נמצאים שם. לשם כך, למרכז יש קשרים מסועפים בארצות המוצא מהם הגיעו. אגף "שורשים" נתמך על ידי משרד ראש הממשלה, מתון הבנה שהשתלבותם המוצלחת של יוצאי בריה"מ לשעבר בחברה הישראלית עובר דרך הסדרת יהדותם. תהליך זה, של בירור היהדות, מתבצע לגבי כל אדם הרוצה להינשא, כאשר בעוד לילידי הארץ העניין קל וזריז יותר מאחר ורישומים ומסמכים להוכחת יהדותם זמינים וקיימים במאגרי משרד הפנים למשל.

העיר אשדוד מובילה במספר התושבים, יוצאי בריה"מ לשעבר, שפנו למרכז לבירור יהדות, אגף "שורשים" של ארגון רבני צהר, במטרה להוכיח את יהדותם לצורך נישואין. הארגון סייע בעדם והשיג את המסמכים הנדרשים עבור 194 תושבי אשדוד. בתקופה המקבילה אשתקד, הוגשו באשדוד 138 בקשות לאישור יהדות.

עוד עולה מהנתונים כי העיר חיפה מדורגת במקום השני בטבלה עם 179 בקשות לבירור יהדות (לעומת 124 בתקופה זו אשתקד), ראשון לציון במקום השלישי עם 174 בקשות (לעומת 97 בלבד) וירושלים במקום הרביעי עם 159 בקשות (לעומת 413 בתקופה המקבילה אשתקד). אחריהן ברשימה לוד, באר שבע, אשקלון, נצרת עילית, תל אביב וקרית גת.

מנכ"ל אגף "שורשים", אורי שכטר, התייחס לנתונים ואמר: "אגף 'שורשים' מסייע ללא עלות כספית לכל מי שמנסה לאתר מסמכים להוכחת יהדותו. העבודה מתבצעת תחילה מול חוקר כאן בארץ וממשיכה בבירור בארץ המוצא מול נציגינו ואנשים אמינים שמסייעים לזוג להינשא כיהודים. אנו כאן בשבילכם".

מנכ"ל אגף "שורשים", אורי שכטר צילום: מיטל כהן רגעים מנצחים

מהנתונים עולה עוד כי מאז שהאגף הוקם, לפני תשע וחצי שנים, אושרו 15,667 בקשות ובסופו של דבר הוכרזו כ"תיק סגור", כלומר הסתיימו בטקס נישואין יהודי.

 

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר