הפגעות ילדים בחופש הגדול באדיבות: אור ירוק

יותר ילדים נפגעים בתאונות דרכים בחופש הגדול

בעשור החולף בחודשי החופש הגדול –באשדוד נפגעו 235 ילדים ובני נוער בתאונות דרכים

פורסם בתאריך: 10.6.19 11:41

     

בעשור החולף (2009-2018) נפגעו בתאונות דרכים בתחומי הערים והישובים קרוב לעשרת אלפים ילדים ובני נוער בחודשי החופש הגדול (יוני-אוגוסט), כך עולה מנתוני עמותת אור ירוק. בירושלים נפגעו בתאונות דרכים מעל אלף ילדים ובני נוער במהלך שלושת חודשי הקיץ בעשור האחרון, והיא העיר בה מספר הנפגעים הגבוה ביותר. בתל אביב נפגעו בשנים אלו קרוב ל-600 ילדים ובני נוער בחופש הגדול .

באשדוד נפגעו 235 ילדים ובני נוער (0-19) בתאונות דרכים בחופש הגדול בעשור האחרון (2009-2018), מהם ילד אחד נהרג. בחופש הגדול הקודם (שנת 2018) נפגעו בעיר 24 ילדים ונערים.

בחופש הגדול נמצאים תלמידים וילדים רבים ללא מסגרות, משחקים בחוץ, מבלים בבריכה, בים, בטיולים ומשוטטים ברחובות, מצב זה הופך אותם לחשופים ופגיעים יותר לסכנות בכבישים. מדי שנה נפגעים בחודשי החופש הגדול בממוצע 940 ילדים ובני נוער בתאונות דרכים בתחום העירוני. נתון קשה זה מבטא את הסכנות בדרכים אליהן חשופים אותם ילדים ונערים (גילאי 0-19) בחודשים  שאמורים להיות עבורם המהנים ביותר בשנה.

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על הלמ"ס בתחום העירוני, נפגעו יותר מ-800 ילדים ובני נוער (0-19) בתאונות דרכים בחודשי הקיץ הקודם, מתוכם שישה נהרגו. מהנתונים עולה כי בחופש הגדול בשנה שעברה (2018) נפגעו בירושלים 109 ילדים ונערים בחודשים יוני-יולי-אוגוסט, בתל אביב-יפו נפגעו בחופש הקודם 46 ילדים ובחיפה נפגעו 57 ילדים וזהו מספר הנפגעים הגבוה ביותר בעיר בכל העשור.

 

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "החופש הגדול הוא הזמן של הילדים ובני הנוער להנות, לבלות עם חברים ולנוח, אך זהו גם זמן בו הם מצויים בסיכון מוגבר להיפגע בתאונות דרכים מכיוון שהם מבלים שעות ארוכות בחוץ וללא מסגרות מגוננות. בכדי לעזור להם לעבור את החופש בשלום חייב משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, בסיוע הרשויות המקומיות, להגביר את ההסברה בנושאים הרלוונטיים לילדים כמו חצייה בטוחה של הכביש, רכיבה בטוחה על אופניים ועוד. הרשויות גם צריכות לדאוג לאמצעים שיגבירו את בטיחותם של הילדים ובני הנוער כמו התקנת פסי האטה בסביבות בהן קיים ריכוז גבוה של ילדים, שיסייעו במיתון וריסון מהירות נסיעת כלי הרכב באזור ובכך יוכלו לצמצם את מספר התאונות והנפגעים".

על מנת לסייע בהגברת המודעות של הילדים לסכנות בדרכים בחופשת הקיץ ולדרכים בהן ניתן להישמר, מכשירה עמותת אור ירוק עשרות מדריכי ומנהלי קייטנות להעביר תכנים של בטיחות בדרכים לילדים. אור ירוק פועלת להכשרת אותם מנהלי קייטנות שיוכלו להדריך את אלפי הילדים שיפגשו בקיץ הקרוב בנושאים של הליכה בטוחה, רכיבה בטוחה על אופניים ונסיעה בטוחה ברכב. עמותת אור ירוק אף מציעה לקייטנות ערכות הדרכה מקיפות להעברת ימי שיא מלאים בפעילות חווייתית בנושאי הבטיחות. ערכות הפעילות כוללות חוברת הדרכה רוחבית המנחה את המדריכים כיצד להעביר שלל פעילויות מעניינות, ערכיות ומגוונות וכן משחק רצפה ענק ועזרי פעילות כמו מעבר חציה גדול עליו ניתן לתרגל חציה בטוחה ומשחקי סימולציות דרכים שונות בעזרתן מעבירים לילדים את תכני הבטיחות בדרך מהנה.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר