הסיפור שאינו נגמר: אתר הבניה של הקאנטרי קלאב ברובע י"ג. צילום: פבל

נכשל המו"מ: הקאנטרי בי"ג לא ייפתח בינתיים

בישיבת המועצה התברר שהעירייה ניהלה מו"מ עם ההסתדרות על הפעלתו, אולם הוא לא העלה דבר. הכדור חוזר לחפ"א

פורסם בתאריך: 6.6.19 09:46

     

מי שכבר ראו את עצמם בעיני רוחם מבלים בקאנטרי שוקק החיים ברובע י"ג יצטרכו לקחת עוד נשימה ארוכה ולהתאזר שוב בסבלנות שכן הסאגה שלו נמשכת.

חברי מועצת עיריית אשדוד הופתעו אתמול (יום רביעי), שלא לומר התאכזבו, לנוכח הודעתו של מנכ"ל העירייה אילן בן עדי כי המו"מ שניהל בחצי השנה האחרונה עם  ההסתדרות להפעלתו של הקאנטרי לא צלח. הוא לא הסכים לומר מדוע דווקא ההסתדרות ומה הקשר שלה לפרויקט מהסוג הזה.

בן עדי הודה למועצה על האמון שנתנה בו והודיע כי הוא מחזיר לה את המנדט שהופקד בידיו להמשך טיפולה. הטיפול בנושא חוזר לחפ"א.

תזכורת: בקאנטרי קלאב שנבנה כבר כ-18 שנים וחצי הושקעו מעל ל-30 מיליון שקל. ביולי 2001 פרסמה עיריית אשדוד מכרז להקמתו על שטח של 38 דונם. השלטים שהוצבו במקום בישרו על כך שהוא ייפתח ב-2006, אולם העבודות באתר נתקעו בשל מחלוקות בין חפ"א (החברה העירונית לפיתוח אשדוד) לקבלן שזכה במכרז. בהמשך הודיע יו"ר חפ"א עד לאחרונה, ולדימיר גרשוב, כי הקאנטרי ייפתח בקיץ 2008 וכשזה לא קרה, הוא הודיע על דחיית פתיחתו לתחילת 2009 אך גם זה לא התממש, והעבודות נותרו תקועות.

בסוף ספטמבר 2009 הודיעה חפ"א שעבודות הבנייה יסתיימו בתוך חצי שנה ועל פי הצפי הקאנטרי היה אמור להיפתח ב-2012. גם הפעם זה לא קרה. בחוברת חגיגית ומפוארת בשם "אשדוד העיר הישראלית" שפרסמה העירייה וחולקה לתושבים נכתב כי העבודות בקאנטרי קלאב "חודשו, הוחשו ונמשכות כסדרן" והוצהר שהקאנטרי ייפתח ב-2013, מה שנותר בגדר הבטחה על הנייר. אחר כך הודיעה חפ"א באתר האינטרנט שלה כי הקאנטרי ייפתח עד סוף 2014.

.באפריל 2015 הודיע ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שהקאנטרי ייפתח במחצית הראשונה של 2016. ב-27.10.16 פרסמה העירייה מכרז נוסף לקבלת הצעות להשלמת הקמת הקאנטרי והפעלתו, ואיש לא ניגש אליו . בנובמבר 2016 הודה לסרי בישיבת מועצה כי העירייה נכשלה עם הקאנטרי. 

גם לשני מכרזים נוספים שפורסמו ב-18.5.17 וב-20.7.17 לא ניגשו מועמדים, אף שהעירייה הקלה בתנאי המכרז.

לאחר ששלושת המכרזים לסיום סאגת הקאנטרי קלאב הסתיימו ללא תוצאות, החליטה מועצת העיר ברוב חבריה ולאחר שנוכחה שבנסיבות העניין עריכת מכרז לא תביא תועלת, לנהל משא ומתן ישיר עם מציעים אפשריים. בהחלטתה הסתמכה המועצה על הוראת סעיף 22 לתקנות העיריות "משלא הוגשה כל הצעה למכרז, רשאית העירייה להתקשר בחוזה ללא מכרז".

כעת הנושא חוזר שוב לחפ"א.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר