נציגי קהילה נגישה עם עובדי האגף במפגש שהתקיים במתנ"ס טנה צילום: יעל סופר, קהילה נגישה

מפגש הסברה של קהילה נגישה ואגף החופים

מעל 5 שנים שקהילה נגישה אשדוד ואגף חופים בעיריית אשדוד מקיימים ביניהם שיתופי פעולה. התוצאה, שיפור מתמיד של שירותי חוף ושירותי הנגשה לאוכלוסיות המיוחדות. השבוע, נציגי קהילה נגישה הציגו בפני צוות האגף מעט מהאתגרים בהם הם נתקלים במרחב הציבורי ושמעו על הדילמות איתן מתמודדים אנשי האגף. היה מעניין

פורסם בתאריך: 2.4.19 09:37

     

לפחות פעם בשנה שפעילי קהילה נגישה אשדוד נפגשים עם מנהל אגף החופים אריה תורג'מן ועם הצוות המסור של האגף, לפגישות עבודה שנועדו לשפר את נגישות השירות ונגישות המרחב בחופי העיר. ביוני האחרון ערכו הפעילים סקר נגישות קטן בחופים, לאנשים עם מוגבלות ראיה ומוגבלות מוטורית אשר הצביעו על דברים הטעונים שיפור, ובפגישה מסודרת עם מר תורג'מן ואנשי האגף הציגו בפניהם את המימצאים.

נציין כי זו השנה השלישית שנציגי קהילה נגישה לוקחים חלק בוועדת הדגל הכחול ומציגים שם בגאווה את שיתוף הפעולה המצוין עם אגף החופים. השנה, נציג קהילה נגישה בוועדה היה עמק עמרמי, ובעקבות דבריו בוועדה הוא הוזמן להיפגש עם מורשה נגישות, שעורך סקר נגישות מסודר בשלושה חופים בעיר אשר נבחרו לפיילוט ראשוני בחופי אשדוד, ולצורך שיפור הנגישות בחופים הוקצה תקציב ייעודי של 300,000 ₪.

 

נציגי קהילה נגישה עם עובדי האגף במפגש שהתקיים במתנ"ס טנה צילום: יעל סופר, קהילה נגישה

 

 

 

כחלק מאותו שיתוף פעולה מבורך בין קהילה נגישה לאגף החופים, הוזמנו השבוע עמק עמרמי ואורי שוקרון – שני פעילים ותיקים בקהילה נגישה, להעביר הסברה חווייתית לצוות הבכיר של אגף החופים. המפגש נערך במתנ"ס טנה ברובע ה' ועורר דיון רציני ומקצועי.  הפעילים סיפרו את סיפורם האישי שמאד ריגש את הנוכחים והדגישו בסיפוריהם את האתגרים בהם הם נתקלים במרחב הציבורי.

נראה היה שקיימת רגישות רבה בצוות של אגף החופים, הבנה עמוקה של  הצרכים ונכונות רבה לשפר עוד יותר את הנגישות בחופי אשדוד. צוות אגף החופים העלו סוגיות שונות בהן הם נתקלים, מתוך רצון להבין לעומק את הצרכים מנקודת המבט של הפעילים. הם העלו למשל את הקושי בו הם נתקלים מול תושבים ללא מוגבלות שתופסים את סככות הנכים הנגישות.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר