ישיבת המועצה. צילום: מייק וייצמן

ונעבור לישיבת המועצה בשידור חי

לראשונה מאז הקמתה ישודרו ישיבות מועצת העיר באשדוד בלייב דרך אתר העירייה. בכך מצטרפת אשדוד לכמה רשויות נוספות שכבר עושות זאת. הפיילוט הראשון צפוי בחודשים הקרובים

פורסם בתאריך: 8.3.19 11:11

     

מועצת העיר אישרה בישיבתה ביום רביעי את המלצת חברי הוועדה בראשות יניב קקון בדבר העברתן בשידור חי של ישיבות המועצה.

עד היום רק ארבע רשויות בלבד מתוך 256 רשויות מעבירות את ישיבות המועצה בשידורים חיים.

אשדוד תהיה העיר החמישית שתעשה זאת ובין הבודדות מהרשויות הגדולות בישראל.

בתוך כמה חודשים יחל השידור החי, ותושבי אשדוד יוכלו לעקוב מקרוב אחרי הדיונים. העלות הצפויה: כ-30 אלף שקל לשנה.

על פי קביעת הוועדה, שחבריה הנוספים הם עו”ד אלי נכט וד”ר משה דרור, מנהל יחסי הציבור היוצא של העירייה, נדרשת לכך מערכת צילום ושידור קבועה, שתכולתה מפורטת במסמך שהונח על שולחן המועצה, ותפעולה אמור להתבצע בידי צלם מקצועי ובמאי, ורצוי כי נציג מהעירייה יפקח וינהל את הליך הצילום והשידור.

להרצת התהליך המליצה הוועדה להיעזר ביועץ מקצועי ובשנה הראשונה להיעזר בצלם ובמאי חיצוניים. שתי ישיבות המועצה הראשונות שיצולמו יהוו על פי המלצת הוועדה ניסיון בטרם השידור החי.

לפני שנתיים, ב-6.3.17, הגיש ח”כ דוד אמסלם מהליכוד הצעת חוק להגברת השקיפות בישיבות מועצה ברשויות מקומיות, שהשתתף בה גם “המשמר החברתי”, ארגון הנאבק להגדלת השקיפות ברשויות מקומיות.

לפי ההצעה, הרשות המקומית תצטרך לצלם ולשדר את ישיבות המועצה בשידור חי באתר האינטרנט של העירייה או באתר פתוח אחר (וזאת בתנאי שבאתר העירייה יופיע קישור ישיר לשידור החי). הרשות המקומית תפרסם את הקלטת השידור ותמליל הישיבה באתר האינטרנט שלה לא יאוחר משבועיים ממועד הישיבה. ההקלטה והתמליל יהיו חופשיים לצפייה ולהורדה, ויחולו עליהן זכויות יוצרים החלות על פרסומי הממשלה. ההוראות יחולו גם על ישיבות מועצה המתקיימות מחוץ למשרדי המועצה.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר