"אנחנו יכולים לחייך, לנשום לרווחה ואפילו לברך שהחיינו וקיימנו, על חתימת הסכם הגג לאשדוד". צילום: שמואל דוד

טקס חתימת הסכם הגג: "יום חג ושמחה למדינת ישראל"

על אף הפגנות התושבים ו'הירוקים' מחוץ לשערי האולם, הטקס התקיים כמתוכנן. ראש העיר נשא דברים ואמר: "עברנו יחד, דרך ארוכה, וזרועת מוקשים. ממש עד הימים האחרונים. ובכוחות משותפים התגברנו על כל המכשולים. אשדוד יוצאת היום לתקופה חדשה בתולדותיה"

פורסם בתאריך: 13.8.17 19:11

     

‏ברגעים אלו מתקיים טקס חתימת הסכם הגג , אשר במסגרתו ישווקו בעיר אשדוד כ-30 אלף יחידות דיור ויותר ממיליון מ"ר של שטחי מסחר, תעסוקה ומלונאות שיביא לגידול דרמטי בהיצע הדירות בעיר. שר האוצר, משה כחלון, שר השיכון, יואב גלנט, יו"ר רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שימרון וראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי, חתמו היום על הסכם גג באשדוד. הטקס נערך במעמד ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

על פי ההסכם, רשות מקרקעי ישראל תשווק עד לסוף שנת 2017, כ-3 אלפים יח"ד בפארק לכיש מתוך 36,789 יח"ד שישווקו במסגרת ההסכם. כמו כן, לאלה עשויות להצטרף עוד כ-9,000 יחידות דיור מכוח תקנות שבס. תוספת יחידות דיור זו היא משמעותית במיוחד לאחר שנים רבות שבהן לא היו שיווקי קרקע בעיר בהיקפים משמעותיים ועל כן צפויים להוביל לתנופת פיתוח בתחומה.

במסגרת ההסכם הוחלט גם על פיתוח של תשתיות בהיקפים משמעותיים במסגרתם נקבעה תוספת לטובת יצירת פתרונות תחבורתיים, פתרונות לתשתיות ניקוז וכן הקמת שטחים ציבוריים פתוחים וכן פיתוח של מתחם רצועת חוף הים כמוקד עירוני שישרת את כלל התכניות ביישוב. כמענה לגידול במספר התושבים יוקמו בעיר 54 כיתות מעון, 14 מתנ"סים, 14 מגרשי ספורט, 14 אולמות ספורט, 59 בתי כנסת, 7 מקוואות ו-6 ספריות. פתרונות אלה צפויים להביא לעיר זוגות צעירים תוך שמירה השכונות הוותיקות ושיפורן.

שר האוצר, משה כחלון: "אני מציע לא להתרשם מכל מיני איומים ופרסומים של אינטרסנטים בעיתונים שצצים בעקבות ההצלחה של "מחיר למשתכן". יש 27 אלף זוגות צעירים שזכו כבר בדירה וכל זוכי סדרה א' יזכו בזכות לדירה כבר בחודשים הקרובים. צריך להגיד את האמת – הסכם הגג באשדוד נולד בדרך של ייסורים, כל מי שיכל להפריע בדרך הפריע. אבל בזכות הרבה עבודה קשה של כל הגורמים הגענו ליום הזה".

צילום: אורי קריספין

שר השיכון, יואב גלנט: "זהו הסכם גג היסטורי בעל משמעות גדולה לעיר אשדוד ולמדינת ישראל כולה. תוספת של למעלה מ- 30,000 יחידות דיור בעשור הקרוב שיוכלו לגדול ללמעלה מ- 45,000 יח"ד בהמשך. תוספת שטחי המסחר שייבנו במסגרת הסכם הגג יקדמו ויפתחו את אשדוד וסביבתה ויסייעו לאלפי זוגות צעירים לממש את חלומם ולקבוע ביתם באזור ביקוש מרכזי. ההסכם, עליו עמלו הצוותים המקצועיים במשרד הבינוי והשיכון ובשיתוף משרד האוצר, מתווסף לתנופת הבנייה המשמעותית וימשיך את מאמצינו לצינון זירת הנדל״ן. ההסכם בעלות כוללת של 6 מיליארד שקלים, הינו ייחודי ומורכב, כולל פתרונות חינוך, תחבורה ותעסוקה ונותן מענה איכותי לכלל המגזרים באשדוד, שהיא עיר משמעותית ומרכזית במדינת ישראל, בעלת מיקום אסטרטגי יוצא דופן. אני גאה על כך שהגענו לרגע הזה״.

ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי: "אשדוד, המציינת השנה 60 שנה להקמתה, חותמת על הסכם-גג, עם למעלה מ-30 אלף יחידות דיור חדשות, שיוביל אותנו לְעידַן חדש בתולדותיה. היא זוכה במענה הולם לצרכי הדיור לזוגות צעירים, בשיקום ושדרוג הרובעים הוותיקים, ובתנופת פיתוח כוללת לעיר. ביחד, עם בית החולים, הנמל החדש, פרויקט התחבורה הציבורית, הקמפוס האקדמי, פארק הייטק, קריית הספורט, וטיילת החוף והמלונאות, היא תהפוך תוך עשור למטרופולין כלכלי-חברתי-תרבותי מוביל במדינת ישראל. זו הגשמה אמתית של החזון הציוני."

 

מה מיוחד בהסכם הגג באשדוד? שאל ראש העיר והשיב לנוכחים: " קודם כל, הֶפקנו וְיישמנו את  כל הלקחים האפשריים מהסכמי גג קודמים,לטובת שני הצדדים בהסכם. המדינה זוכה: בְהזרקה של מַסת דירות חדשות לשוק הדיור הלאומי, וְתרומה משמעותית לפתרון  משבר הדיור,ואשדוד זוכה: בפתרון דיור לצעירים שלה, שהיגרו ממנה בעשור האחרון בחידוש הרובעים הוותיקים, ובסיוע ותמיכה מסיבית להתפתחות העיר (בתשתיות בכלל,ובתשתיות על בפרט: פיתוח רצועות החוף לכל אורכה, קריית ספורט, גנים ופארקים ברחבי העיר).

עשינו חשבון, שֶהַשְלַמַת כל ההתחייבויות בהסכם,מזרימה לעיר, השקעה של כשישה מיליארד שקלים וחצי. מתוכם, 1.7 מיליארד שקלים, השקעה ברובעים הוותיקים במסגרת הפיתוח הכללי של העיר. כל הרובעים הוותיקים, יזכו לשדרוג הכבישים והמדרכות,הגנים, ומוסדות הציבור, בסביבת המגורים המיידית של התושבים וביחד עם הפרויקטים להתחדשות עירונית, תמ"א 38 ו פינוי בינוי, הם יתחדשו לרמה של הרובעים החדשים וזו בשורה גדולה לאוכלוסייה הוותיקה של אשדוד.

ראש הממשלה, ביבי נתניהו אמר:

צילום: אורי קריספין

"היום קיבלנו בממשלה סקירה מראש המוסד על האתגרים הביטחוניים שאנחנו עומדים לפניהם. אני אתן תמצית, משפט אחד – דאע"ש יוצא, איראן נכנסת. פשוט. אנחנו מדברים בעיקר על סוריה. עכשיו, המדיניות שלנו ברורה. אנחנו מתנגדים נחרצות להתבססות הצבאית של איראן וגרורותיה, ובראש ובראשונה חיזבאללה בסוריה, ואנחנו נעשה כל מה שצריך כדי לשמור על ביטחון ישראל. כך אנחנו פועלים. אנחנו שומרים על המדינה ועל גבולותיה. אנחנו מחזקים את צה"ל, מחזקים את כוחות הביטחון כל הזמן, כדי להבטיח את הביטחון. כי קודם כל אנחנו יודעים שכדי לבנות את הארץ וכדי להיבנות בארץ אנחנו צריכים לשמור על הארץ. זה הדבר הראשון"

 

בתוך כך עשרות רבות מאנשי החברה להגנת הטבע, בהם גם מנכ"לית הארגון, איריס האן, ופעילים סביבתיים וחברתיים, הפגינו הערב, ראשון, במרכז מונארט לאומנויות באשדוד, מחוץ לטקס חתימת הסכם הגג בין הממשלה לעיריית אשדוד, שהתקיים בהשתתפות ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר האוצר, משה כחלון. אנשי החברה להגנת הטבע החזיקו שלטים בהם נכתב: "לא בונים על הדיונה הגדולה באשדוד".  בתמונות למעלה – משמרת המחאה והשיירה של ראש הממשלה מגיעה לאירוע. קרדיט לתמונות: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע.

"לא בונים על הדיונה הגדולה באשדוד". המחאה הערב

על פי החברה להגנת הטבע, "ניתן לתת מענה למגורים באשדוד, על ידי הוספת יחידות דיור בתחום הרקמה העירונית הבנויה וניצול שטחי בנייה חדשים בצפון העיר ובמזרחה, מבלי לפגוע בחולות אשדוד ובדיונה הגדולה. בדרך זו, יובטחו צמיחתה ושגשוגה של העיר אשדוד, לעשרות שנים ויינתן פתרון למצוקת דיור עכשווית ועתידית בה, ללא כל פגיעה סביבתית, נופית ואקולוגית מיותרת".

 

 

 

 

 

צפו בוידאו:

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר