מכוניות שפונו לגריטה במגרש הגרוטאות העירוני. צילום: עיריית אשדוד
מכוניות שפונו לגריטה במגרש הגרוטאות העירוני. צילום: עיריית אשדוד

337 כלי רכב ישנים ונטושים פונו השנה למגרש גרוטאות

מחלקת הפיקוח העירוני פינתה במהלך שנת 2018 מאות כלי רכב שהוגדרו גרוטאות והועברו לגריטה. בנוסף טיפלה ב־2,237 אירועים הקשורים לרכבים נטושים, מתוכם 1,890 רכבים פונו על ידי בעלי הרכב. פעילות המחלקה נעשית לכל אורך השנה ובכל רחבי העיר

פורסם בתאריך: 11.2.19 18:19

     

בהתאם לחוק שימור רחובות, מחלקת הפיקוח העירוני פעלה במהלך השנה האחרונה לפינוי גרוטאת רכב, המוגדרת בחוק כ"רכב שפורק או התבלה או התקלקל או שנקבע כרכב באובדן גמור או שאינו ניתן לשימוש או שתוקף רישיונו פקע או שנמצא ברחוב בלא אוויר בגלגליו, וכן שלד של רכב או חלקים ממנו". פינוי הרכבים הללו בשנת 2018 נעשה במסגרת מבצעים שנערכו ברחבי העיר, בעקבות פניות תושבים למוקד 106 או באמצעות זיהוי של סיורים רכובים. "אנו פועלים לפינוי הרכבים הנטושים אשר פוגעים בחזות העיר ומהווים מפגע סביבתי מסוכן וכן פועלים לאיתור כלי רכב ללא רישיון החונים ברחבי העיר" אומר יובל אלוש ממחלקת הפיקוח העירוני.

העבודה המאומצת של המחלקה הביאה כאמור לפינוי של 337 כלי רכב שהוגדרו כגרוטאות, והועברו לגריטה בשנה האחרונה. בנוסף, בשנה זו טיפלה המחלקה בלא פחות מ־2,237 אירועים הקשורים לרכבים נטושים, מתוכם פונו כ-1890 רכבים על ידי בעלי הרכבים עצמם.

מגרש הגרוטאות של העיריה צילום: עיריית אשדוד

 

לבצוע אכיפה זו יש חשיבות רבה משום שהרכבים הנטושים מהווים מפגע חזותי וסביבתי ועלולים להוות סכנה בטיחותית בסביבת המגורים. סיבה נוספת, משום שרכבים אלה תופסים מקומות חנייה סמוך לבתי התושבים וגורמים למצוקת חנייה באזור. "תושבים מתלוננים כי כלי רכב נטושים שחונים ברחבי העיר, היא תופעה מטרידה ביותר הפוגעת באיכות החיים ובביטחון התושבים, וההערכה היא כי בעלי הרכבים מתעצלים לפנות את רכבם, או שאין להם כסף לתקן או שהם מחכים להזדמנות למכור אותו לחלקים" אומרים במחלקת הפיקוח העירוני ומציינים כי הם לא ימתינו וינקטו בכל הכלים שברשותם על מנת להרחיק את המפגע הזה מאזורי מגורים, ולהביא לשיפור ביטחון הציבור, ליצירת מקומות חניה נוספים ושמירה על חזות העיר.

בעירייה מסבירים כי קודם להליכי האכיפה וגרירת הרכב, מודבקת הודעה על שמשת הרכב ובה נדרש בעל הרכב לפנות את רכבו. בחלוף זמן ההתראה נגרר הרכב ובעל הרכב מחויב בגין כל יום אחסון, בתוספת הוצאות הגרירה. נוהל זה מאפשר לבעל הרכב לפעול בעצמו קודם שננקטים צעדי האכיפה. בתוך כך, מחלקת הפיקוח העירוני קוראת לציבור לדווח למוקד 106 על הימצאו של כל רכב נטוש, בציון מספר הרכב ומיקומו. הודעות יכולות להיות אנונימיות ואין חובה להזדהות. כמו כן ישנה פניה לבעלי הרכבים הנטושים ודרישה מהם לפנות את רכבם בעצמם, בטרם יופעלו אמצעי האכיפה. במחלקה מבטיחים ואומרים שאין מדובר באכיפה חד פעמית אלא בתהליך מתמשך ובפעילות שתלך ותיגבר ביתר שאת, גם במסגרת מבצע רחב היקף של גרירת רכבים נטושים שנמצאים ברשות הרבים והושארו על ידי בעליהם, וגם בפעילות מזדמנת כמענה לתלונות תושבים.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר