משלחת מהולנד צילום: אלי סבתי

מתנה צבעונית לאשדוד

כל מי שביקר בהולנד או נחשף באיזה אופן ליופיה של הארץ הזאת, ודאי התפעל ממגוון הפרחים הגדלים בה. מרבדי פרחים מכל הסוגים צובעים את שדותיה של הולנד במראות טבע עוצרי נשימה ומכתירים אותה כארץ הפרחים. אתמול זכתה אשדוד למחווה יוצאת דופן. 7000 פקעות של פרחי צבעוני (טוליפ) נמסרו לראש העיר ויישתלו באשדוד. מתנה צבעונית במיוחדת

פורסם בתאריך: 21.11.18 12:32

     

מכל הפרחים הצובעים את הולנד בצבעי טבע מרהיבים, נבחר פרח הצבעוני לשמש לפרח הלאומי של הולנד, הן בשל צורתו המיוחדת וההדורה והן בשל יופיו הרב. אתמול הוא הגיע לאשדוד ובמחווה יוצאת דופן מהעם ההולנדי, זכתה אשדוד להתבשם מעט ביופיו של הפרח הזה כאשר משלחת נוצרים מהולנד הפועלים למען ישראל, ביקרו בעיר והיו אורחיו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי. המשלחת הכינה לראש העיר הפתעה מיוחדת ומסרה לידיו לא פחות מ-7,000 פקעות של צבעונים, אשר יישתלו באשדוד. "הפקעות מוכנות לשתילה והם הובאו בתנאי קירור" אומרת אריאלה רוזנטל, מנהלת קשרי החוץ של העירייה אשר ליוותה את המשלחת בעיר. לבד מכך נמסרו עוד 1,200 פקעות שיישתלו בתחנת מד"א אשדוד, תחנת כיבוי אש אשדוד, בבית חולים אסותא, ובבתי הספר "גוונים" ו"נועם".

משלחת מהולנד צילום: אלי סבתי

הפתעה כזאת, אומרים בעירייה, איננה מעשה יומיומי והיא מחווה יוצאת דופן של עם אשר אוהב את עמנו. המשלחת הגיעה לאשדוד במסגרת עמותת "הנני ירושלים" הפועלת לאחדות עם ישראל, לשיפור פני החברה, ולטיפוח הרווחה החברתית, עזרה לזולת, חינוך, צדק ושלום. "הנני ירושלים" מארגנת לא מעט פעילויות למען הקהילה, כגון: תוכניות חינוכיות, סיוע לנוער במצוקה, ניצולי שואה או נפגעי טרור, עזרה למעוטי יכולת ולנזקקים ועוד. כמו כן מפעילה העמותה תוכניות בקהילה כדוגמת: תערוכה בנושא אנה פרנק, בית תמחוי, אירועי חגים יהודיים, טקסי הנצחה, אירועים תרבותיים, תוכניות חינוכיות, טיולים בארץ ובעולם ותוכנית בינלאומית מיוחדת עבור קבוצות נוצרים והתזמורת הסימפונית של הנני.

המשלחת אשר התקבלה בלשכת ראש העיר שמעה סקירה קצרה מראש העיר ולאחריה יצאה לסיור הכרות ולאתרי השתילה במוקדים שונים בעיר. לבקשת חברי המשלחת, אשתו של ראש העיר גב' עירית אלכסנברג-לסרי, ליוותה אותם בסיור והפגישה אותם עם תושבים, מנהלים ותלמידים. במוקדי השתילה אשר תואמו מראש עם מנהל אגף הנטיעות מר יוסי לרר ומינהלת הרובע, חיכו תלמידים ואנשי המקום וביחד שתלו את הפקעות באדמה. עתה נותר רק להמתין ולראות כיצד הפרח היפה הזה מעטר גם את אשדוד בשלל צבעים.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ורעייתו, תושבי העיר ואנשי העירייה והנהלות המוסדות בעיר מוסרים מכאן תודה גדולה לעם ההולנדי ולעמותת הנני ירושלים

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר