קרדיט: יורם שמש

אשדוד בורוד- למען הצלת חיים

פורסם בתאריך: 8.10.18 09:56

     

אגף מאור וחשמל ערכו לנו הפתעה צבעונית כאשר האירו את בניין העירייה, את כיכר המפרשים ואת כיכר עין השמש באורות לד וורודים. היה זה חלק ממסע ההסברה הארצי של עמותת "אחת מתשע" שנועד להגביר את המודעות לסרטן השד ולעודד נשים להיבדק ולגילוי מוקדם של סרטן השד.

קרדיט: יורם שמש

על פי הנתונים המתפרסמים ע"י העמותה, חיות כיום בישראל 22,481 נשים שאובחנו כמי שלקו בסרטן השד. נתון זה מלמד על מגמת ירידה מובהקת בתמותה מסרטן השד, של כ-2% בכל שנה, וכ-25% ירידה בתמותה מאז שנת 2005. זאת בשל מודעות גבוהה ובדיקה ממוגרפית לגילוי מוקדם של סרטן השד. "שיעור השימוש בממוגרפיה לגילוי מוקדם של סרטן השד בישראל, גבוה מהממוצע בעולם" אומרים בעמותה ומציינים כי 78% מהחולות החדשות הן מעל גיל 50. כך גם באשר לשיעורי הריפוי וההישרדות מסרטן השד בישראל, שהם מהגבוהים במדינות ה-OECD ומגיעים ל-89.7% בקרב יהודיות, ו-84.4% בקרב ערביות.

 

לכולם ברור כי גילוי מוקדם הינו הכלי היעיל ביותר כנגד סרטן השד וככל שמגלים מוקדם יותר כך עולים הסיכויים להחלמה, מסבירים הם ומדגישים את החשיבות בהגברת המודעות לבדיקה מקדימה, באופן קבוע ועקבי. בעמותה מזכירים עוד כי סרטן השד הוא המחלה הממאירה השכיחה ביותר כיום בקרב הנשים בישראל (יהודיות, ערביות, "אחרות") וכי סרטן השד אחראי לכשליש ממקרי הסרטן החדשים בכלל הנשים.

קרדיט: יורם שמש

הנתונים מלמדים עוד כי בשנת 2015 אובחנו כ-5,500 חולות חדשות עם גידול בשד, כ-4,800 עם גידול חודרני וכ-630 עם גידול ממוקד, כאשר עיקר התחלואה הוא בקרב נשים מעל גיל 50 (הסיכון הגבוה ביותר נצפה בנשים בקבוצות הגיל המבוגרות).

 

חודש אוקטובר אפוא הוא חודש המודעות לסרטן השד ועיריית אשדוד, באמצעות מחלקת הבריאות, מצטרפת למסע ההסברה והגברת המודעות בקרב הנשים באשדוד. בשבוע שעבר אגף מאור וחשמל בעיריית אשדוד דאגו להאיר בנורות לד בצבע ורוד שלושה מוקדים באשדוד – את בניין העירייה, את כיכר המפרשים ואת כיכר עין השמש (מצ"ב). הקמפיין ילווה אותנו חודש ימים ובמחלקת הבריאות קוראים לנשות אשדוד לפנות לקופות החולים ולהיבדק.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר